2 2
plenki

GOLF VI zamašnjak

Recommended Posts

Pozdrav,

 

čuo sam da 6-ice mogu imati problema sa dvomašenim zamašnjakom, pa me zanima koji bi bili simptomi toga kvara? Kad je zamašnjak zreo za zamjenu i koja je cijena zamjene?

 

Sve najbolje u 2017!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi moderni dizelasi imaju "problena"sa tim. To je potrosni materijal

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošni?

Malo skup potrošni materijal....

Dali svi imaju te dvomasene ili.... ima kakva iznimka kod Vw

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho ce ti rec najbolje :)

 

marko

Majke mi nemam snage vise padobrancima pisati stvari koje vise i moj labrador zna. Ovo je postalo teska smijurija od foruma. Nema nikakvog reda niti nista. Niko ne cita a kamoli da se pridrzava pravila. A admine boli k.

I eto.. onda ja ukucam u search tako neke stvari i izbaci mi 10 stranica slicnih tema i u svakoj se prica o skoro istim stvarima. Za nevjerovat.

Idem ja otvorit sad jos jednu temu, vrti mi se zadnji tocak kad idem naprijed..cuo sam da je to problem kod VW-a.. a jbt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majke mi nemam snage vise padobrancima pisati stvari koje vise i moj labrador zna. Ovo je postalo teska smijurija od foruma. Nema nikakvog reda niti nista. Niko ne cita a kamoli da se pridrzava pravila. A admine boli k.

I eto.. onda ja ukucam u search tako neke stvari i izbaci mi 10 stranica slicnih tema i u svakoj se prica o skoro istim stvarima. Za nevjerovat.

Idem ja otvorit sad jos jednu temu, vrti mi se zadnji tocak kad idem naprijed..cuo sam da je to problem kod VW-a.. a jbt...

Vlaho čak ga ima pravo u jednu ruku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošni?

Malo skup potrošni materijal....

Dali svi imaju te dvomasene ili.... ima kakva iznimka kod Vw

 

 

Kupiš Toyotu, kod nje drži minimalno milju km :grrr

 

Plenki- nekome je zreo za zamjenu na 50k , a nekome nakon 300k km, xy faktora ovise o tome, gdje voziš i tko vozi , jedni od najbitnijih. Kod mene na šestici koja je sad skoro pa na 200k km neće jos tako skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiš Toyotu, kod nje drži minimalno milju km :grrr

 

Plenki- nekome je zreo za zamjenu na 50k , a nekome nakon 300k km, xy faktora ovise o tome, gdje voziš i tko vozi , jedni od najbitnijih. Kod mene na šestici koja je sad skoro pa na 200k km neće jos tako skoro.

Današnji automobili sve djelove imaju od recikliranih sirovina pa takvi i jesu nažalost ...

Ni jedan proizvođač nije iznimka samo kad pogledamo koliki je Vag koncern normalno da ispada da se stalno kvare kad su najzastupljeniji na nasim krajevima....

Ako imaš sreće voziš se i to je to ak nemaš hodočastiš majstorima e ak se namjeriš na neke stručnjake onda te i košta dosta ... ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da vas usrecim da nema svaka 6ica dvomaseni a ni noviji tdi motori ki sta su u mk7 il octavijama :) Sve ovisi o par faktora..... tak da vise to i nije svakidasnja mana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo baš sam poslao upit u ovlasteni po broju šasije dali i sam posjedujem dvomaseni ili obični te dali će me sami zvati za one ispusne plinove ili ?....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dobio sam informaciju iz Ovlaštenog servisa da moj auto nema dvomaseni zamašnjak i da će mi servisnu mjeru za ispusne plinove obaviti prilikom posjeta servisu...

E sad valjda su ti jednomaseni sigurniji od dvomasenih vrijeme će pokazati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko staviš jednomaseni umjesto dvomasenog htjeti ćeš ga odmah promjeniti jer razlika je prevelika.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mk6 1.6tdi bez gasa laganini krećem ne trza ništa dok je hladan mogu i gasa lagano dodati i ide mirno sve super nakon par km vožnje po Zg špici prilikom kretanja malo gasa ono življe kretanje trza lagano....

A na autu mi nije dvomaseni zamasnjak ...

Neki nosač motora?

Auto ima 1oo oookm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzanje tj vibracije mogu bit i zbog same potisne ploce.... das vise gasa vibracije su manje...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzanje tj vibracije mogu bit i zbog same potisne ploce.... das vise gasa vibracije su manje...?

Sto vise gasa vise vidracija...

Evo sad bas zenu vozim na posao i nista miran s gasom i bez kako god kretao...

To sam skuzio da trza nakon duge voznje gradom puno stani kreni i ako zivlje vozis pocne trzati...

Ne umišljam jer cak me i zena pitala sto je to...

A stvarno su s tim novim serijama automobila napravili veselje za vlasnike....

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19. 01. 2017. at 7:30, polic na kvadrat said:

Sto vise gasa vise vidracija...

Evo sad bas zenu vozim na posao i nista miran s gasom i bez kako god kretao...

To sam skuzio da trza nakon duge voznje gradom puno stani kreni i ako zivlje vozis pocne trzati...

Ne umišljam jer cak me i zena pitala sto je to...

A stvarno su s tim novim serijama automobila napravili veselje za vlasnike....

Pozdrav. Pretpostavljam da si rijesio problem, imam isti slucaj, kada je hladan i kada krećem mogu šlajdrati ali kada se ugrije, stani kreni pri  kretanju krene trzati žesće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još riješio problem samo sam ga primirio malo tj stavio sam *Homemade* umetak na donji stabilizator motora i sad čekam ljepše vrijeme da skinem akumulator i provjerim nosač motora koji se nalazi ispod jer po preporuci majstora sumnjamo na njega da je u banani a pošto je auto imao lakšu prometnu moguće je da je do njega javim kada sve istražim i riješim problem.

sa ovim umetkom sam smanjio 50% vibracija koje su se javljale a sada kažem dok ne provjerim sve nosače neznam ti reći koji je uzrok.

kvačilo sam isključio jer nemam dvomaseni zamašnjak ali tko će ga znati više do ćega je...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2