2 2
Maverick25

Golf 7 - plan održavanja

Recommended Posts

Bok,

 

evo već dva dana tražim na netu, i ne mogu nigdje naći. Ne piše ni u servisnoj ni u priručniku.

Dakle, zanima me gdje mogu naći šta se točno treba raditi na kojem servisu?

 

Pitam iz razloga jer idem u Neostar, s obzirom da za online plaćanje izmjene ulja dobijem gratis npr. izmjenu ulja u kočnicama za 380kn, a isto to mi hoće u ovlaštenom naplatiti 1800kn. Pa želim znati što se točno treba raditi na kojem servisu da znam sam to organizirati.

 

Radi se o Golfu 7, 1.6 TDI 77kW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometri?

Inace je do sad na mk6 islo da se svako 30tkm mjenjaju svi filtri al sad na mk7 je plan nesto dugorocniji... pa imas servis npr na 45tkm i mjenajs samo ulje i filt.klime... pa na 60tklm f nate i zraka...

 

Ulje je svakako 15tkm 12mj

Kočiona tekućina prvi put nakon 3godine a sve iza svako 2god....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec na planu odrzavanja. Ja svakih 10kkm mjenjam sve filtere i ulje. E sad me zanima da li se i kada se na passatu b7 2.0tdi mjenja ulje u getribi? Auto sad ima 165kkm. Da li da to diram ili da ostavim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec na planu odrzavanja. Ja svakih 10kkm mjenjam sve filtere i ulje. E sad me zanima da li se i kada se na passatu b7 2.0tdi mjenja ulje u getribi? Auto sad ima 165kkm. Da li da to diram ili da ostavim?

DSG ili mjenjač ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema intervala...... Oko tog pitanja vjecito su price za i protiv... Ja sam sebi izmjenio na 180tkm... nuspojava nema... ni dobrih ni losih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš nikakvih poteškoća prilikom mijenjanja nemoj mijenjati. Ako imaš promijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema intervala...... Oko tog pitanja vjecito su price za i protiv... Ja sam sebi izmjenio na 180tkm... nuspojava nema... ni dobrih ni losih..

Frik zar nije da proizvodaci automobila smatraju da je vijek trajanja jednog auta oko 200tkm te pri tome da getriba mora izdrzati tih 200tkm i onda se smatra da auto tu negdje "umre" pa jednostavno nisu htjeli ulaziti u taj dio servisiranja necega sto ce izdrzati silne godine i kilometre?

Znam da je Žac pricao kako nakon x godina i kilometara to ulje u getribi se pretvori u mast koja 'zagusi' lezajeve koji s vremenom dobiju svoje. Pa ti promjenis ulje koje ispere tu mast i onda se lezaj najednom procuje i covjek misli da mu je novo ulje 'pokvarilo' getribu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vijek trajanja 200tkm?! Prvi put cujem za to.

 

Kako moze nesto tako bit, kad noviji VW-i imaju veliki servis tek na 180 ili 210 tkm? Ta teza nije ni blizu istine.

 

A za ulje u mjenjacu, ne diraj dok je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je Žac pricao kako nakon x godina i kilometara to ulje u getribi se pretvori u mast koja 'zagusi' lezajeve koji s vremenom dobiju svoje. Pa ti promjenis ulje koje ispere tu mast i onda se lezaj najednom procuje i covjek misli da mu je novo ulje 'pokvarilo' getribu.

 

Tko to priča ?! Ulje u getribi je gušće od motornog ulja i to puno gušće. A s vremenom kako se ulje "troši" on ne postaje kao mast nego postaje sve rjeđi da ne kažem postaje kao voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tko to priča ?! Ulje u getribi je guće od motornog ulja i to puno guće. A s vremenom kako se ulje "troi" on ne postaje kao mast nego postaje sve rjeđi da ne kažem postaje kao voda.

Imas li kakav dokaz tome da se pretvara u viskoznost vise vodi ili pricas onako? Jer motorno ulje sto je dulje u motoru to je gusce radi habanja, logika kaze da bi tako trebalo biti i u getribi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li kakav dokaz tome da se pretvara u viskoznost vise vodi ili pricas onako? Jer motorno ulje sto je dulje u motoru to je gusce radi habanja, logika kaze da bi tako trebalo biti i u getribi.

Ja pričam o ulju u getribi da postaje vodenasta. Mijenjao sam na X auta ulje u getribi. Voda

Što se tiče ulja u motoru ako ti se zgusne ulje onda je*eno dugo nisi mijenjao ulje u motoru. Ali da motorno ulje se zgusne

Sludge.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te pitam da mi neki dokaz izneses za ulje u getribi da postane vodenasto jer to nisam vidio kada sam mijenjao ulje na dvije getribe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemrem ti dati dokaz nikakav osim da vjeruješ u moje riječi jer sam i ja mijenjao na dosta auti ulje i voda izlazi :lol2:lol2 ne bih znao uopće kako bih izvadio ulje u mjenjaču ako se zgusne (osim kod nekih opela gdje moraš skinuti poklopac mjenjaca za izmjenu) :)

 

što kaže građanstvo - s vremenom ulje u mjenjaču postaje gušće ili rijeđe?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubi viskoznost, i samim time je nemoguće da postaje gušće. Može se samo na oko činiti da je gušće zbog metalnih špena koje magnetni čep ne pokupi i koje "plivaju" po ulju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da bude smeđe i nije bas da je voda.... Sto je temp veca ulje je rijeđe.... Na folciki smo zimi znali grijat hipenol da bi ga prije ulili u getribu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2