0
pekar

Šprica zadnjeg brisača - golf 5

Recommended Posts

Pozdrav dečki,

 

primjetio sam neki dan da mi je podnica gepeka mokra, odnosno guma oko vrata prtljažnika na dnu istog sva mokra, pa sam išao raskopati vrata gepeka da vidim u čemu je problem... Nakon sat vremena zaje...cije skidanja plastike, nemam kaj vidjeti... Sve je na svome mjestu, ali kad se "uključi" voda curi na sve strane, odnosno iz djela prikazanog ispod.

 

E sad, moje pitanje je, da li se može promjeniti zaokruženi dio na slici ispod obzirom da je sve iz komada(djeluje kao da bi morao rezati crijevo da bih zamjenio plastični dio koji povezuje crijevo sa motorićem brisača):

 

ytKauwJ.jpg

 

8blmzF5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odi u ovlašteni pokaži im sliku i pitaj dali imaju tu kopču pojedinačno za kupiti..

okolina slike mi liči na jedan kvart u novom zagrebu - probaj u Auto Remetinec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

može se ta spojnica samo, košta 50kn

3b0955875

 

https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjin6uH37rRAhXH2CwKHZ0eBOUQFggyMAc&url=https%3A%2F%2Fwww.ecstuning.com%2Fb-genuine-volkswagen-audi-parts%2Fcouplpiece%2F3b0955875%2F&usg=AFQjCNFcEiWOm2CTbR5lLVhJdj6s6XiqBg&sig2=SD1eAS6RSaqQpnkloHLneA

 

ovaj crni osigurač se podigne i samo se istika iz motorića

i onda je isčupaš iz crijeva,al ako nemožeš,a ima crijeva onda ga skrati i natakni na spojnicu

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri dal tu pusta ili samo curi kraj toga van a ustvari je pukla bakrena cijev koja ide kroz motoric.ja sam isto prvo to vani kratio i ljepio i nakon otvaranja motora vidim puknuta ta cijev pa sve zaljeva..od onda ne koristim spricu iza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvotno sam mislio skratiti crijevo do dijela gdje se zadebljava i nabiti ga direktno te sa zip vezicom to sve učvrstit, međutim bojim se da će mi faliti crijeva, odnosno bit će mi pre kratko.

 

Moram još jedino provjeriti da baš na samom motoriću ne pušta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

locirao sam grešku na komadu crne plastike sa prve slike (vidi gore početak topica) na koji se spaja crijevi s vodom. Plastika na sebi ima dvije identične rupice, svaka sa jedne strane, kroz koje pobjegne veliki dio vode u gepek umjesto na zadnje staklo.

 

E sad pitanje je da li je to normalno da ima te rupice, odnosno da li imaju kakvu funkciju i da li bi ih mogao zatvoriti cijanokrilnim ljepilom ili tekućom plastikom?

 

NqtjTGy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te su rupice da iscuri voda ako u motor uđe. Napisao sam ti gdje je problem, rastavi sve i vidjet ces

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti slucaj na golfu 4..pukla je bakrena cijev kako i kolega gorup kaze ,zato curi kroz te rupice van, nema tu spasa osim drugog motorica ili kupit set za reparaturu istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će mi se život morat nastaviti bez šprice zadnje šajbe... :lol2:hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zablindiras cjevcicu od vode i amen, tako sam ja sebi napravio, niti koristim zadnji brisac a najmanje i tu spricu, ionako jednom tjedno auto perem,tak da mi je zadnji brisac nepotreban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznat da me fascinira koliko malo ljudi koristi zadnji brisac, ono sajba straznja zmazana da kroz nju ne vidis ali brisac se ne bi upalio, nema sanse, bas ono kao, bas me briga sto se iza desava. Ni moja zena ne koristi to bas (na svojom yarisu), nema volje a ja kad vozim, s gustom ocistim zadnju sajbu i drago mi je da bolje vidim...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam u bunkeru u onoj flasi sa spricom zimsku tekucinu i kad je jako zamazano pospricam i obrisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je straznji brisac izmsiljen da ne moras vaditi iz bunkera nista i zaljevati sajbu pa brisati, nego da na potez rucice iz udobnosti auta mozes fino oprati sajbu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0