0
Lejzermaster

Golf V - nejde kljuc u bravicu za paljenje

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Jucer se normalno sparkirao. Dodem danas, otvorim centralno sjednem i kljuc nejde u bravicu. Ne guram kljuc od drugog auta.. :)

Probao s WDom i probao grijati kljuc s upaljacem. Nejde nikako.

 

Kako to samo od sebe se smrdalo?

 

Prije nisam primjetio nikakve probleme s bravicom.

 

Hvala na pomoci..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

neće ključ u bravu za paljenje?

otiša ti je cilindar brave oko 1300kn i samo u ovlaštenom,naruči se po broju šasije i čeka 5-6 dana

i vjerojatno mehanizam brave on je oko 800kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj još malo gurat, kod mene je bila slična situacija prije 2 mjeseca i uspio normalno ugurat. Probaj okretati volan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj graničnik zna zastekati... ima za kupiti grafiti prah u Chipoteci i sl. I toga stavi unutra nikakav wd i slicno. Ja sam takav problem rijeio tako. Steklo je ono kad izvadi ključ i čuje skljoc i natrag nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na a3 ista prica samo sam mogao gurnuti ali nisam mogao okrenuti. Puknuo mi je onaj puz u kucistu u kojem stoji cilindar. U ovlastenom je bilo da mora i cilindar, i kuciste i kodiranje i jos ne znam sta sve ne i kao postoji rizik da je netko prije mjenjao bravu pa da naruce kljuc po sasiji da dode krivi. Igra od par tisuca kuna. Na kraju sa kupio samo novo kuciste za cca 1000 kn i dao jednom covjeku parsto kn da mi izvuce cilindar (ne znam da li itko moze osim njega u rijeci jer covjek za muriju sefove otvara i ne znam sta sve ne) i sve skupa sa slepanjem auta doma me kostalo 1500 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pukne dio u bravi pa zapne od oprugu, ja sam rijesio tako sto sam sve nepotrebno izbacio iz nje

 

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sarafcigerom otklonio tu klapnu. Gurnuo kljuc. Sad ne vadim kljuc dok ne odem k majstoru :) Danas kod elektricara..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravica izlazi van u položaju 1, kad izvadiš, pogledaj dal je što puknuto i dal nešto ispada van samo od sebe. ako je sve cijelo, dobro podmaži sa uljem ili t. mast.

Ako pak nije sve cijelo, ne riskiraj s popravkom nego nabavi novi cilindar ili bravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

t. mast... koji bog pa ne može to gurati u bravicu za paljenje. Pa nije to golf 1.... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0