0
Marin988

VW Golf 1.9 TDI hladan start

Recommended Posts

Pozz ekipi. Rijec je o verziji 105 konja i imam slijedeci problem. Prvi hladni start i samo kad je hladno i na auspuh mi baci plavkast dim, nekad da, nekad ne, u voznji nista.. Auto ima na satu "259000" i mijenjano je slijedece unutar 2 god.: bregasta, hidropodizaci, brtva tandem pumpe, brtva gornjeg poklopca, dizne provjerene, odlicne, set za reparaciju dizni, pumpa goriva, egr ventil, veliki servis odraden kao i zamjenja ulja i filtera, grijaci su provjereni i dobri su. Sumnjam da mi negdje slini turbina. A turbina kad je hladan, 2, 3 brzina dolazi do famoznog zvuka sove :), te da se slijeva ulje negdje il se zadrzi. Ako je imao netko taj simptom da pomogne malo i kaze neku korisnu informaciju :) hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise se tema bazira na taj dim, vec sam bio trazio slicne teme mom probleme, za ovaj problem nisam nasao, ako vec ti znas o spomenutoj temi koja se bazira o mom problemu na petici, proslijedi me.. Duboke isprike na dosadnoj temi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se cimas oko sitnica. Ako nema dima u voznji i ne trosi ulje i ide normalno nemas razloga za brigu. Svaki tdi baci dima pri paljenju prvom

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala, eto zanimalo me bez ljutnje i da vidim ostala iskustva. Na prijedenih 15000 potrosi litru ulja, ne dimi u voznji i ide ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne trosi previse ulja i radi normalno ne brigaj se...

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj isto prilikom prvog paljenja sad kad je jako hladno vrijeme baci malu kolicinu plavkastok dima a poslje nista.Raspitat cu se kod par mehanicara pa cu da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno je to. a ti si promjenio pol auta po mom misljenju

Mozda covjek zeli zadrzati auto na dulje staze pa s vremenom mijenja dotrajale stvari. Kao i ja, ali eto vec 40tkm pali i vozi nikad nije stao a palim ga dezicem koliko je motor u banani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nisam ulagao to sto sam trebao, ne bi se ni vozio :) a i da ga mislim prodati, vecina misli da posto je dosta toga mjenjano, da je u rasulu i totalno neisplativo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa 99% s tim motorima 1.9 tdi iz g5 i passata b6 je to sve prominilo

a i oni koji nisu hoće

to odlazi na svim

tako da nemaš problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzdrav dobrim ljudima!!

Vidim da je tema novija vezana za 1.9 tdi pa da se i ja nadovežem sa svojim problemom. Radi se o Audi 1.9 tdi 95g. Izgorio mi je osigurač od 80 Amp. Neznam za čega služi .Jedno jutro se zapušio.Osigurač se nalazi ispod volana na posebnom mjestu od ostalih releja i osigurača Auto radi i pali normalno, alarma i upozorenja nema , grijači dobivaju struju i bez njega . Strujni krug je u funkciji nakon 15-20 sec nakon što auto upali (uključuju ga neki releji-neznam koji )i pređe oko 10 km i nakon toga se ugasi ili možda dok se ugrije na oko 50-60 C..Nakon toga se taj strujni krug ne uključuje. Gledao sam po šemama da je od grijača ali kod mene nije takav slučaj jer grijači dobiju napon odmah po davanju kontakta i traju oko 40-50 sec.

Stavljao sam povremeno rezervni osigurač od 60 Amp da vidim kako se ponaša a koji ne izgori al se zagrije. Ne bih volio da mi se opet zapuši u autu jer je na nepristupačnom mjestu ispod tapacirunga.

Ako netko ima volju za dobar savjet unaprijed zahvaljivam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih volio da mi se opet zapuši u autu jer je na nepristupačnom mjestu ispod tapacirunga.

Ček.. molim ?!? Počelo ti se pušiti? Dimiti? Pa pogledaj te žice. Ako su se stopile zbog kratkog spoja onda ćeš potrošiti dosta novaca mijenjajući osigurače. Prvo vidi to koliko god bilo teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da si u pravu. Grijači nisu na glavi nego u aluminijskoj cijevi prema malom kileru za kabinu.Pale se preko tog osigurača. Tri komada. To jutro je bilo oko -15 do -20 c. Vjerovatno su nahvatali inja .

Ajd ako znaš koji i kakav senzor ih pali. ?

Imaš piće ak se ikad sretnemo. :gleda


da malo se zadimilo jer je bio naslonjen na onu vunu (filc na tapacirungu malo pocrnio)..ko od cigare..Stavio sam sada od 60 Amp. i drži. Troše oni vjerovatno oko 30 -40 amp u trajanju oko 10 min. Mislim da čak bolje auto vuče bez njih. skoro kao da sam upalio klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bolje ti vuče jel alternator nije na punom opterečenju, a to si sredi jel auti su goreli radi tog.

Te grijače je imao I AFN, ali AVG identičan motor više nema toga.

 

@Marin ne brini normalno da kod palenja I prvih 10sec malo zadimi, masan ti usis ud uljnih para, EGR još ako je u funkciji normalna pojava.

 

ali za svaki slučaj vidi dijagnostikom kako ti dizne rade da ne bacaju previse.

Kad ti počne trošit 05¸1L ulja na 1000km onda se počni brinut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr je novi jer se stari raspao, dizne su gledane preko dijagnostike unazad godinu dana malo cesce i odlicno rade. To sam i konto da mi je negdje nesto masno ostalo il sta vec posto mi je pocela brtva gornjeg poklopca slinit al je i to zamjenito i zabrtvljeno, pa reko ajd da se ne pravim pametan i da cujem ostale i njihova iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marin ja tome ne pridodajme pažnju ulje je od izmjene do izmjene na istom mjestu,

pa ako zadimi malo kod palenja, a jbg nije nov ima on ispod sebe km.

Ima tu eto usis opera I za par dana isto opet lagano masno upališ ga gurne to u cilindre,

gumice ventila sigurno više ne brišu 100%, kad se zagriju omekane I opet sve o.k.

 

Dizne bace malo više goriva kod paljenja a hladan pa zadimi malo, sve je to normalno i ne brine me.

Slučajno išao provjerit grijače reko bit če par dana vani na debelom minusu I ni jedan nije radio,

i sad mi se čini da je to "dimljenje" puno manje, ne pije ulje to je naj bitnje, ide ne dimi bijelo ako zadimi baci crni dim.

Tak da se ne uzrujavam ako baci malo dima kod prvog palenja ujutro dok je hladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima kilometara, daleko od toga.. sad bas pratim unazad par dana pri paljenju i nista. Lega mi se vozi iza mene i uz moje gledanje na retrovizor, ne baca nikakav dim, to mi i je bitno... da je nov, nije i jebaj ga :) a i zasad sto sam sve promjenio, mora da i ide :)

 

Kakva korist i koliko je pametno da se EGR blokira posto je trenutno novi? Sta bi dobio s time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja takodjer promjenio poklopac ventila ,bregastu,hidropodizace,tandem pumpa reparirana ali ne baca plavkasti dim i trosi skoro litru ulja na 15000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

Od starog auto passat 1.9 tdi pd 96 kw, stojao je skoro sedmicu dana u garazi bez paljenja. Danas ga upalim i radio je mozda 3-4 sekunde i ugasio se. Poslije toga verglam nece upalit da si kruh i kad se malo duze vergla izbaci "STOP nizak pritisak ulja u motoru"?

 

Nije do aku-a, goriva ima, nisam stigo spojit na dijagnostiku da vidim jel ostala neka greska. Na guranje ga ne bi palio, pa ako je neko imao slican problem ili nesto do cega bi moglo bit da sutra detaljno pogledam.. :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje...

Od starog auto passat 1.9 tdi pd 96 kw, stojao je skoro sedmicu dana u garazi bez paljenja. Danas ga upalim i radio je mozda 3-4 sekunde i ugasio se. Poslije toga verglam nece upalit da si kruh i kad se malo duze vergla izbaci "STOP nizak pritisak ulja u motoru"?

 

Nije do aku-a, goriva ima, nisam stigo spojit na dijagnostiku da vidim jel ostala neka greska. Na guranje ga ne bi palio, pa ako je neko imao slican problem ili nesto do cega bi moglo bit da sutra detaljno pogledam.. :ne

Baci oko oko motora meni su glodavci bili elektricari prije nekih 7 godina i par žičica pregrizli i tako upalio auto i ugasio se i nece vise ssmo verglaj ali nista....

Valjda nije nista strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0