1 1
ante046

Golf 5 1.4 TSI GT 170 & 2.0 TDI 140

Recommended Posts

Poz ekipa!

Zanimaju me vasa misljenja i iskustva i problemi sto se tice ova dva motora u petici i jesu veliki troskovi odrzavanja??

Unaprijed hvala na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tsi izbjegavaj... ;) O tdi-u nadjes na netu mnogo informacija... dobrih i losih strana.,....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tsi izbjegavaj... ;) O tdi-u nadjes na netu mnogo informacija... dobrih i losih strana.,....

Hvala puno jesi imao ikakvih iskustava sa 2.0 motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na forumu puno rasprava o toj tebi, potrazi malo. Neda se ljudima svakih 3 dana o istoj temi tipkati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to da nemoramo pisat napisat ce se al nisi nigdi ni potrazio i pogleda ima li ista slicno niti si procita pravila samo si otvorio novu temu o kojoj se prica 10god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nigdi nista slicno nasa zato sam i otvorio temu ako vam se nesvida nemorate pisat jednostavno zaobidite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet isti. Vlahoooo jeda te

Prijatelju dobijem alergijsku reakciju od ponavljanja majke mi. ??? neda se ljudima trazit, lijeni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom forumu šta god pitaš uvijek ti kažu da ima već 100 tema o tome. Evo ja sam prije imo BMW i bio sam na njihovom forumu i mogu reći da su dečki puno pristupačniji i ljubazniji i nitko te ne napada kao na VW forumu. Ovdje postaviš temu i odma ti se javi njih deset da kažu da ima tema o tome. I bmw forum je bolje uređen tako da je lakše naći teme koje te zanimaju.

Ja sam nov na ovom forumu isto kao i ti i reću ti svoje mišljene o Golfu 5 2.0 tdi 140ks jer posjedujem navedeni auto i dosta sam se informirao. Imam sreće što mi prijatelj radi u ovlaštenom vw servisu pa mi je on puno pomogo u odabiru. Kad sam ga pitao kakvi su 2.0 tdi motori u golfu 5 bio je kratak i jasan i rekao odlični.

Znači ako je redovno održavan ne bi trebo imati problema. Ide kao metak a potrošnja ovisi o načinu vožnje ali je prihvatljiva sa obzirom na kubikažu, konje i moment. Veliki i mali servis cca 2000kn sa rabatom od 30% bez ruku. Moj je 2005god 2.0 tdi pd. Prve serije su imale problema sa pucanjem glave ali to je već sve popucalo što je imalo heh i to je to. I naravno turbina, kvačilo, zamajac to ti već spada pod normalu da ode kad tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom forumu šta god pitaš uvijek ti kažu da ima već 100 tema o tome. Evo ja sam prije imo BMW i bio sam na njihovom forumu i mogu reći da su dečki puno pristupačniji i ljubazniji i nitko te ne napada kao na VW forumu. Ovdje postaviš temu i odma ti se javi njih deset da kažu da ima tema o tome. I bmw forum je bolje uređen tako da je lakše naći teme koje te zanimaju.

Ja sam nov na ovom forumu isto kao i ti i reću ti svoje mišljene o Golfu 5 2.0 tdi 140ks jer posjedujem navedeni auto i dosta sam se informirao. Imam sreće što mi prijatelj radi u ovlaštenom vw servisu pa mi je on puno pomogo u odabiru. Kad sam ga pitao kakvi su 2.0 tdi motori u golfu 5 bio je kratak i jasan i rekao odlični.

Znači ako je redovno održavan ne bi trebo imati problema. Ide kao metak a potrošnja ovisi o načinu vožnje ali je prihvatljiva sa obzirom na kubikažu, konje i moment. Veliki i mali servis cca 2000kn sa rabatom od 30% bez ruku. Moj je 2005god 2.0 tdi pd. Prve serije su imale problema sa pucanjem glave ali to je već sve popucalo što je imalo heh i to je to. I naravno turbina, kvačilo, zamajac to ti već spada pod normalu da ode kad tad.

Hvala puno na odgovoru a sto se tice foruma koda je tesko ponovo napisat par redaka ako netko ne moze nesto naci a ne odma napadat al nema veze ne ljutim se i jel mi mozes rec sto se tice 2.0 tdi koje oznake motora jos postoje osim pd i u cemu je razlika?

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PD ti je pumpa dize motor i on se proizvodio od 2004-2008 a nakon toga ide CR iliti common rail. Razlika ti je u sistemu za ubrizgavanje goriva. E sad ne znam ja koju ti godinu gledaš?

Ako želite PD motor, obavezno obratite pažnju na njegov rad, koji je poželjno da je što ravnomjerniji i mirniji.

E sad mnogi koji ne znaju miješaju passatov i golfov 2.0 tdi motor. U passata su ti se ugrađivale siemens dizne koje su se pokazale loše a u golfa su bosh dizne sa kojima nema problema. I passati su imali problema sa uljnom pumpom jer je sustav podmazivanja loše napravljen i znalo je doći i do kvara čak i cijelog motora. Kod golfa tih problema nema. Kod passata je taj motor uzdužno postavljen a kod golfa poprečno.

Moj Golf je iz 2005god.,2.0 TDI 16V 140., oznaka motora je BKD motor. Bosch dizne i bez dpf filtera.

E sad ovi sa 16V su znali u početku imati problema sa glavama ali samo prve serije, ali u globalu je to sasvim dobar motor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod passata je taj motor uzdužno postavljen a kod golfa poprečno.[/background][/font][/[/background][/font][/color]

Ewww...ne. Oba poprecna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1