10 10
DeMit 0906M

Felge

Recommended Posts

18x8.5 na et 40 ili et 45 na sve 4? Ako mi pukne film mozda stavim 19....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ti felga 9,5?

 

To je za gumu 265+...

Da ne otvorim topic pa bi vas htio pitat da li na passatu b6 bi isle felge naprijed 18x8,5 et 40 prednje s 215\40\18 conti pc 6 gumama kao i zadnje 18x9,5 et 40 s gumama 235\40\18?

Te dimenzije guma idu na 7,5 i 8-8,5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mouse RI... Mislim da je to moja stvar sta budem kupio. Bez uvrede ;)

Jel moguce upisat 19x8.5 u knjizicu za passata b6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam ti rekao PD sa atestom moze, CR ide i bez atesta.

 

MouseRI ne misli nista lose, nemoj se ljutit na njega :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee sad, kak tko estetski voli....

Meni je uvijek ljepše vidjeti užu gumu na široj felgi, ne oped preširokoj.

Recimo 225 na 9J nego na 7,5J...

215 na 8.5J meni jako ljepo izgleda...

Ljetna garnitura mora ići malo u gljivu a zimska može biti ravna sa felgom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako se ne ljutim. Samo ne volim da mi netko veli a zakaj 9.5? To je isto kad mi veli pa zakaj si kupio veci frizider, zakaj si kupio veci mobitel? A projektilski i vlaho imaju 19 i nikome nista. Al nema ljutnje samo sam se ispuhao negative... Sorry na offu... Znaci ako bi isao na 19x8.5 isto bi trebalo biti na et 45 idealno za passata b6? Znaci za pd mora ici atest? Koliko bi bio atest za upis?

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 19x8,5 et 45 je odlicno. 300kn je atest.

 

Krky, 235 na 9 je isto mrvicu navuceno tako da po meni ni 225 ne pase na 9j. Kad sam kupio felge onda je na njima bila guma 215. E to je izgledalo kao da se guma odljepila od ruba felge. Uzas.

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee sad, kak tko estetski voli....

Meni je uvijek ljepe vidjeti užu gumu na iroj felgi, ne oped preirokoj.

Recimo 225 na 9J nego na 7,5J...

215 na 8.5J meni jako ljepo izgleda...

Ljetna garnitura mora ići malo u gljivu a zimska može biti ravna sa felgom..

Slazem se u potpunosti... Zivcira me kad na zimskim gumama na autoputu idem u zavoj pa osjecam kako plese... A ljetna zategnuta guma drzi ko zaljepljena za asfalt... Dobar osjecaj. Al estetski uvijek ljepse izgleda. Tako da nazalost mislim da ce ispasti s lista sira felga na b6 osim ako ne zarolam blatobrane a i ionako auto uskoro ide na farbanje. Ali rolanje blatobrana... Tako da mislim da bude valjda islo 19x8.5 na 225x35x19... To cemo jos vidjeti do iduceg mjeseca jer mi je tada rega da to iskoristim i upisem u knjizicu dimenziju felgi da sam bez brige. Moram samo tocno znati et da ne bi imao problema poslije jer sam stalno natovaren i stalno putujem...

 

Projektilski, hvala puno na korisnim informacijama. Na 19x8,5 et 45 ne bi trebalo imat problema s gumama 225x35 s unutrasnje strane? Ne bi grebalo izvana i iznutra? Pozadi i naprijed?

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mouse RI... Mislim da je to moja stvar sta budem kupio. Bez uvrede ;)

 

Naravno da je tvoja stvar, ali ne vidim smisao toga, za taj setup guma/felga auto mora biti ubijen u pod do pola gume...

 

Ja imam 255/30/19 na 9,5 i to je vec malo navuceno i meni izgleda bezveze, puno mi se vise svidja na drugom setu sta imam 255/30/19 na 8,5...

 

Na Polu imam 205/40/17 na 8 i to izgleda uzasno...

Ali to je jedina opcija guma koje stanu na OZ Superturismo GT, a da ne struzu previse u blatobrane, ali bi ih bez razmisljanja zamjenio za 7x17 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je tvoja stvar, ali ne vidim smisao toga, za taj setup guma/felga auto mora biti ubijen u pod do pola gume...

 

Ja imam 255/30/19 na 9,5 i to je vec malo navuceno i meni izgleda bezveze, puno mi se vise svidja na drugom setu sta imam 255/30/19 na 8,5...

 

Na Polu imam 205/40/17 na 8 i to izgleda uzasno...

Ali to je jedina opcija guma koje stanu na OZ Superturismo GT, a da ne struzu previse u blatobrane, ali bi ih bez razmisljanja zamjenio za 7x17 ;)

Razumijem. Zanimljivo. Ja sam privremeno rjesenje stavio eibach pro kit opruge pa mi je auto malkice nizi nego na sportline oprugama i malkice tvrdji. Pa zelim vidjeti kako ce vizualno ispasti na 19 kama, meni se cini nakon svih njuskanja po netu odabir pasti na 19x8.5 samo cekam odgovor od jedne trgovine da vidim cijenu custom felgi na et 45 jer mi se sve vise cini da na et 40 ce mi sastrugati ili nadam se da sam u krivu kad sam gledao na et kalkulator, guma bi bila idealna na 225x35 conti sport contact, samo citam cemu sluzi xl kao extra load pojacanje na bocnoj strani gume ili posoji neka bolja alternativa toj gumi? Gledam na trajanje guma posto radim malo vecu kilometrazu godisnje a i na stedljivost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da objavim,felge i gume namontirane. ET 40 i guma 225/35/19 ko stvorena za Passata...pol cm unutar blatobrana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na et 40 19x8.5,guma goodyear f1 asymetric 3 xl 225/35/19...felge stale ko budali samar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na et 40 19x8.5,guma goodyear f1 asymetric 3 xl 225/35/19...felge stale ko budali samar

 

A to je taman, makar i dalje bi 235 stavio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20180827_104143.jpg

 

20180828_174513.jpg

 

20180828_174529.jpg

235 na 8.5 izgleda ko da imam zimske ?

Razmisljam D2 gewinde stavit s stelanjem nagiba i visine i tvrdoce...al otom potom...

Ovak je malo visoko s eibach pro kitom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

20180827_104143.jpg

 

20180828_174513.jpg

 

20180828_174529.jpg

235 na 8.5 izgleda ko da imam zimske

Razmisljam D2 gewinde stavit s stelanjem nagiba i visine i tvrdoce...al otom potom...

Ovak je malo visoko s eibach pro kitom...

235 imam i na 8j i na 7.5 :)

 

Na 8j je bilo taman jer i cuva felgu. Na 9J ne cuva felgu :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sad imas 235 na 9? Grebe ti felgu tj vise je izbacena? Meni je lagano navucena i tako da dobro je ispala pa lagani cruising s autom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 235 na 9J i guma je malo strechana. Ono zadebljanje gume viri 1mm van felge ali je sama guma strechana. Na 9J se stavlja 245 i 255 ali to ne planiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,cini se ko da je i na mom. Jel ti grebe dok si natovaren? Naprijed,nazad?

Moram napraviti atest i prolazi sto posto,dogovorio sam se s covjekom dok se vratim s terena pa ce mi napraviti i upisati. Atest dodje nekih 280kn. Hvala Bogu,nisam spavao danima zbog tog atesta i felgi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne grebe. Odlicno je po tom pitanju. I ja cu raditi atest ali se bojim zbog crvenih opruga da me ne muce.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj. Meni su pro kit slicne kao sportline opruge pa nece ni primjetit. Drzim ti fige na atestu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može pomoć oko odabira veličine guma.

Passat 3BG limuzina felge su 7.5j x 17H2 et 35, do sada su na njemu bile ljetne gume 225/45/R17

 

S obzirom da su mi ove gume ljetne 2013 godište, sljedeće ljeto bi stavio nove gume, ali bi volio da mi je auto malo udobnije.

Koje gume bi odgovarale? Auto nije spušten, standardne su opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10