10 10
DeMit 0906M

Felge

Recommended Posts

Da li neko ima sliku u kojoj se vidi razlika između 8Z8 i 88Z nijanse za OEM VW felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se zime tiče na mk6  16-ke su idealne i auto uopšte ne izgleda loše na njima. Mogu se i alu felge voziti po zimi samo je bitno održavanje ja sam uvijek prao auto kada dođem kući jer to je jedini način da ih so ne pojede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno mogu i 15-ke zimi ali to mi je nekako maleno za mk6. Čak su neki modeli dolazili fabrički na čeličnim 15-kama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram posebnu temu. 
Planiram za buducnost (ovo proljece) 19" felge za Passat B8.
Na starom Passatu B6 sam uspio nagurati 19x9J ET52. Straga bez distanci, naprijed 5mm jer mi je lupalo o amortizer. Nema grebanja ni straga, ni naprijed iako je spusten cca 40mm.
Vidim da na Passat B8 tvornicki ide 19x8J ET48. No pitanje je da li bi stale ove 19x9J sa ili bez distanci a da ne grebe nigdje. Isto je spusten cca 35mm.

Koja su vasa iskustva sa Passat B8? Ako nista, u proljece ide dolje naprijed i nazad  kotaci pa cu isprobati ove koje idu na B6 ali mislio sam se unaprijed pripremiti i kupiti isti takav set kakav imam (nasao jedan ok oglas)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manji ET ide tvornicki uz 19''

8jX19 ET 44 i 8jX19 ET 41

Mozes staviti taj set od 9j ali zbog ETa ces verovatno morati stavljati distancere.

Iskreno zbog cene guma i velicine kocnica 19" mi je malo previse. Mozda na snaznijim modelima ako imaju vece kocnice.

Izgled udobnost i cena guma je na strani 17"  mada i sam imam u planu ici na 18" tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tog se bojim, a ako izbacim distancama, onda mozda bude previse virilo van. Siroka je to felga. Opcenito ne mogu bas naci puno informacija na netu. Za starije modele sam znao naci threadove tipa "Will they fit" (slicno kao i ova tema) na raznim forumima pa bi ljudi svoja iskustva stavljali. No za Passat B8 nisam nasao previse. Uvijek je najbolje iz iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cini se da ET varira od 41 do 48 s time da sam zapravo ja bio u krivu jer sam gledao 2.0 TDI za americko (ET48) ne za europsko (ET 41 i 44) trziste. Meni diskovi iza felge nisu toliko bitni jer nisu neki sa Porschea tipa 380mm sa nekakvim 8 klipnim celjustima, dakle neke zvijeri pa da bi bilo vrijedno pogleda  nego stock kocnice. Volim da su prozracne felge a opet dobro je da skrivaju diskove u ovom slucaju :D
 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazim vec par dana felge za Passat B7, 17" pa nikako da se odlucim.

Ove mi se jako svidjaju ali ne nadjem takve na oglasima

gIVqI2M.jpg

 

Ima slicnih ali su za Audi pa imaju mali ET, 35 a to koliko vidim/citam ovdje ne moze na Passata.

I ove su mi prelijepe, Monte Carlo ali malo su kao zastarjele, s njima Passat B7 izgleda kao B6 ili se samo meni cini?

tRSuVPL.jpg

 

Ne znam kako bi Rotor pasale u 17", nasao sam na netu slike ali 19" , dosta je razlika.

EDIT: i "lepeze" mi se svidjaju pa ako netko ima njih ili one sa prve slike nek se slobodno javi :)

2kZas7M.jpg

 

EDIT2: Ili ove Merc felge, te su mi prve zapale za oko

https://www.njuskalo.hr/alu-felge/mercedes-original-alu-felge-17-rupe-5x112-4-kom-oglas-31576603

asqAbuD.jpg

BfvJbQg.jpg

 

Kod njih mi se cini da zbog unutrasnjeg "ruba" izgledaju  malo manje nego sto jesu?

 

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ove fino leze na B7-ici 7,5x17 (Minneapolis) i te 18 kansas isto lijepe felge

$_57.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, Kansas i te Minneapolis  mi nisu bas neke, kupio ove Audi felge, oznaka im je Speedline 3210, sutra je montaza nadam se pa bacim sliku kako mu stoje, meni su prelijepe.

L71b2db.jpg

YD01nr3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sjele felge i nove gume, GY Eagle F1 Asy 5 235/40/18  :)

bdZ3ICP.jpg

aYylFvJ.jpg

3H5E2Ei.jpg

Ne idu mi VW cepovi sa starih felgi na ove, imaju dosta lufta, neki je malo drugaciji prihvat, nisam stigao proucavat kod vulkanizera pa cu ili nesto iskemijat da sjede normalno ili narucit nove, i vjerojatno cu sive/srebrne cepove za vijke naruciti.

 

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav , ispričavam se ako pišem na krivom mjestu , uglavnom uzeo bih nove felge na golf 6 style 1.6tdi ( 2012 ) , zasada imam originalne 6.5Jx16H2 ET 50 + 5 X 112 + 205/55/16. Uzeo bih još jedne felge da imam 2 seta i kad se promjeni godisnje doba da ih sam mogu promjeniti , ali me zanima dali ću imati problema na tehničkom ako ET nije isti , tipa da nije ET50 kao na originalnima od VW style nego da je ET46 ili ET47 jer teško nalazim točno iste mjere

 

hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zanemarljiva razlika na oko.
E sad sto se tice tehnickog, idi na tehnicki sa fabrickim felnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma nema veze s et-om felgom. Ako oces uzu gumu onda mozes 205/50-17 na postojece felge,iako neznam dal je to dobro jer ce ti mozda odstuoati brzinomjer. Pise ti na b nosacu kad vrata otvoris koje dimemzije mozes ili na poklopcu rezervara. Ili uzmes 16 cola,stavis uze i deblje gume,ako idu 16ice gore

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerim ti koja je kod mene sirina 17ica,na njima su 205/50 gume. Msm da su 7 ili 7.5 i odgovaraju odlicno na tu gumu. ET nemoj da bude veci od postojeceg. Manji mozes staviti,sigurno imas mjesta do blatobrana.

 

Stat ce to pod blatobran samo vidi na nekom kalkulatoru,na google naravno, dal ce biti kakvih odstupanja ako stavis tako 'debelu' gumu na 17 cola

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam priliku uzeti OZ UltraLeggera 17. Kak da znam dali su kopija ili org? Ima oznake iznutra, ali ne piše ET tak da ću morati staviti na svoj G7 da vidim dali idu gore…. Piše na njima Made in Italy!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam priliku uzeti OZ UltraLeggera 17. Kak da znam dali su kopija ili org? Ima oznake iznutra, ali ne piše ET tak da ću morati staviti na svoj G7 da vidim dali idu gore…. Piše na njima Made in Italy!
jel bas pise ultraleggera i oz?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi je na vagu, mora imati cca 7.5-7.7kg, lažne će biti puno teže

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10