10 10
DeMit 0906M

Felge

Recommended Posts

On 4/16/2020 at 9:25 AM, <TDI> said:

Znači, da ne brinem...

Meni je auto na 235/35/19 i spusten 40mm pa ide normalno na valjke.  Polako ali ide :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=926388" timestamp="1587021942" name="" userid="359169] Znači, da ne brinem...
Uzmi XL i još manje brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CPC6 i je XL... to me zanimalo, trebao sam pitanje u gumama postaviti ali sad što je, tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo kupio 8j et45, 225 40 18, super ide (slika u postu) i mislim da bi 8j et40 ravna felga tipa Santiago išla točno do ruba blatobrana, mislim da ovako nešto sitno ima još lufta, al bitno da guma ne ide izvan blatobrana.

Još jedino sad moram nać eibach sportline za karavana po dobroj cijeni, ova korona me malo zeznula. :D4f61591d03b271d6212a782c626c7de5.jpg

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16. 04. 2020. at 10:17, kostolomac_cro said:

Nažalost u Zg neznam ko se time bavi, najbliže što znam je Profi gum iz Donje Stubice, ti u principu trebaš postupak zvan ''diamond cut''.

Sve što sam do sad od njega vidio je bilo vrhunski odrađeno.

 

Ako hoćeš broj pošaljem ti na PM.

Može, hvala.
Ja sam ih zasad več namontirao al kad se ovo smiri sad lako ih skinem, a Donja Stubica mi je i duplo bliže nego ZG ali nisam očekivao da baš ima neko blizu da to radi, a i šta se tiče propusnica u Donju Stubicu nisam mogao a u ZG zbog posla jesam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Nisam nasao na forumu (isprike ako netko je vec pitao) no gdje gledate felge za kupnju? 

Golf mi je jos uvijek na zimskima ?, na njusci ponuda nije nesto (ako i nadjem nesto zanimljivo ekipa se ne javlja ili je vec prodano)

Pa me zanima, da li imate neki pouzdani webshop za preporuciti (HR ili EU koji dostavlja u HR), preko kojeg se moze naruciti komplet guma/felga ili samo felga (gledam vec na alufelge)

Da li ima tko iskustva sa felgenoutlet i R3H03 felgama?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, renatq said:

Pozdrav,

Nedavno sam kupio golfa 6, 1.6tdi 2010.god i pocinjem polako raditi na njemu. Posto nisam neki ogromni znalac o autima, zanima me koju visinu i sirinu guma preporucate da su 17"? Planiram takoder alu felge na njih pa ako imate kakve preporuke bio bih zahvalan i kakve tocno dimenzije.

 

Hvala unaprijed !

 

7.5-8j et 51-45 idealno

Centralna rupa na felgama 57.1 i rupe 5x112

 

Gume kako je gore kolega naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kupljene felne za Golfića, 5x100 18" ET 32 od magnezijuma, prednje su 8JJ dok su zadnje 9JJ. Potrebno im je sredjivanje tako da će sačekati neku sezonu. U planu je da srce felne ide u boji auta, dok bih da rubovi budu u svojoj boji metala, da sijaju. Uz felne došli i zaštitni šrafovi, čepovi i plastični prstenovi za naleganje felni.
Na autu su trenutno 5x100 17" ET 40 od aluminijuma, 7.5JJ.

Ujedno koristim ovaj post i kao probu "kačenja" slike. Nadam se da je prikladna tema za to kako ne bi otvarao novu.

Felne 18"
img_20200505_221220m3j9u.jpg

 

Edited by Golfic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti kvarim merak, ali su mi za Golfa 4 ipak previše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kicaste a Golf je jednostavan, ali svatko prema svom gustu. Stavi ih i uzivaj, tak ja radim i sa svojim autom :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su različiti, takodje je uživo druga priča što se izgleda tiče. Kada sam ih gledao na slikama dvoumio sam se šta činiti, ali kada sam ih video uživo nisam ni sekund razmislio... Takodje me je privukao izgled nekoliko Golfova koje vidjam po gradu sa sličnim dizajnom felni pa je odluka pala na ove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kicaste a Golf je jednostavan, ali svatko prema svom gustu. Stavi ih i uzivaj, tak ja radim i sa svojim autom default_smile.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da ove felne ne zadovoljavaju definicuju kiča. Što može i da se izanalizira. A jednostavan dizajn Golfa sa malo drugačijim felnama unosi mu malo osveženja. Mišljenja se razlikuju i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svemu se slazem, tvoj auto i slozi si ga po svom gustu. Ja sam jedno vrijeme furao Ultraleggere na Passatu B6 sto su mnogi prokomentirali da ne pase takva felga na taj auto ali eto, meni su to bili najdrazi dani kad je imao te felge :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre, pravi valjci, pogotovo stražnja 9JJ. :)
Koja je veličina tih felgi isto R17?

Ti si imao OZ Superleggera ako se ne varam, da, to su bile felgice, a niti ove od Audia nisu loše, no ljepše su mi bile Ultre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vam Christiane, drago mi je da Vam se dopadaju. Da, pravi su vijci nego je neko pre loš posao napravio što ih nije skinuo pre farbanja. A 9JJ zadnje felne su me odmah privuke. :)

Ove su malo veće, R18 od magnezijuma. 

Kako napreduju radovi na OZ felnama? Jel' privodite radove kraju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide, pošto sam ih prošle godine ostavio u primeru jer ih nisam stigao dovršiti, morao sam ih ponovno baciti u primer, da bude svježi nanos, što je već odrađeno. Pošto sam si zadao malo više posla, a radim ih kompletno, znači, lice, unutarnja strana i ležište gdje guma naliježe moram nju prvo završiti kako bi ih mogao prenositi sa rotirajućeg stalka za lakiranje na ove male za odlaganje, a to sad planiram ovaj tjedan, ostatak baza i lak za unutarnju stranu i lice idući, znači, bit će uskoro. :) Evo nekih slika, baš sam Marku slao, pa kad me već pitaš... Ujedno malo sam sredio lakirnicu, skromno ali uvijek može bolje, čemu i težim, a ovo je sad skoro pa studio haha.

2020-05-1616.14.50iljcw.jpg

2020-05-1616.15.11crj4z.jpg

2020-05-1619.09.49zsj32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha malo po malo i biće to odličino kao i svi Vaši radovi. Felne izgledaju baš dobro spremljene, nadam se da ih planirate za ovu sezonu :)

Ponovili ste nanos prajmera? To zbog boljeg pijanjana osnovne boje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, za ovu sezonu svakako planiram, povukao se malo primer na nekim mjestima sa vremenom, to kad se pogleda povećalom :)a i dosta je prošlo od nanosa primera pa sam izravnao sloj, ujedno i zbog baze da bude svježi nanos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, nisam znao to za prajmer. A što se felni tiče, baš jedva čekam da vidim finalni rezultat i kako će izgledati na Vašem Golfu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, <TDI> said:

Dobre, pravi valjci, pogotovo stražnja 9JJ. :)
Koja je veličina tih felgi isto R17?

Ti si imao OZ Superleggera ako se ne varam, da, to su bile felgice, a niti ove od Audia nisu loše, no ljepše su mi bile Ultre.

Imao sam Ultraleggere iako je na njima pisalo Superleggera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to sam procitao na vise mjesta. Kopije ultraleggera ne postoje ako se ne varam. Steta da im je ET bio 35 pa su mi grebale odostraga.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 10