2 2
brajic

Procedura zamjene kilometar sata Golf 5 1.9tdi

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

Moze li mi netko reci koja je procedura kod zamjene kilometar sata na Golfu 5 1.9tdi 2007 godina. dakle kupim drugi km sat i sta onda samo plug and play ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa

Moze li mi netko reci koja je procedura kod zamjene kilometar sata na Golfu 5 1.9tdi 2007 godina. dakle kupim drugi km sat i sta onda samo plug and play ili?

Koji drugi? Isti sat? Nejasno pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi sat ovaj je u banani znaci kupio bi novi km sat i zamjenio sa ovim neispravnim

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista p&p , meni je jedino benc elektronik znao to napraviti, sat ti mora odgovarati tvom tipu imas do 6.2006 ili od 6.2006 .

prvi tip je navodno puno jednostavnije napraviti dok je ovaj noviji komplicirano

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista p&p , meni je jedino benc elektronik znao to napraviti, sat ti mora odgovarati tvom tipu imas do 6.2006 ili od 6.2006 .

prvi tip je navodno puno jednostavnije napraviti dok je ovaj noviji komplicirano

Moj auto je 2007 godina znaci mora taj noviji a gdje je taj Benc elektronik ima li tko u Bjelovarsko bilogorskoj zupaniji ili u blizini Daruvara?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta nevalja sa tvojim satom?

Benc elektronik je u zdencini, ima i el cod u sisku, za drugo neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanjce ako se zamjeni sat dali ostaje kilometraza od starog sata ili pokazuje kilometrazu od novog?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da nece ostat kilometraza od starog, takodje treba uradit IMMO of jer neces moci vozit itd...

Hmmm moze li malo detaljnije ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

staviš novi sat a km prebaciš tj. upišeš podatke sa starog sata, isto tako treba riješit immo da bi se mogao vozit .....sve se da napravit samo treba malo volje i znanja a isto i alata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da nece ostat kilometraza od starog, takodje treba uradit IMMO of jer neces moci vozit itd...

Glupost. Immo off moze ako samo stavi sat i to je to. Ali tko ima opremu za uparit rijesi se kod kljuca i kilometraza. Ja sam mjenjao sat i sve radi isto koda je izaslo iz tvornice.

Da je neznam kakav ultra super svemirski sat ja nebi stavio immo off

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ajmo sada lagano znaci uzmem drugi sat koji je ispravan nikakav svemirski i neznam kakav nego original sat za tdi, izvadim stari,stavim taj drugi sat i nakon toga šta treba učiniti? samo isprogramirati ključeve ili šta drugo , čemu služi taj immo off?

Ima li netko u okolici bjelovara,daruvara da zna to napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momak je sigurno mislio na najjednostavniji moguci nacin kako to rijesit. Kladim se da nema ni VCDS a kamoli nesto vise od "alata" da prebaci kilometrazu ili da kodira kljuc... Najlakse je napisati to je bzvz posao. Jest za onog ko zna sta radi i ima alat. Da ne spamam vise,,,

Najbolje uzmi odnesi to kod nekoga nek ti uradi, sam sigurno neces uspjet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanji problem je sve to navedeno mene zanima sta se konkretno treba napraviti sve da bi novi sat ispravno radio koliko sam shvatio treba prebaciti kilometrazu i iskodirati kljuceve treba li jos nešto, i kod kupovine drugog sata na sta treba paziti ako ke auto 2007 godina dakle pase li od starijeg godista i sl vcds imam ali koliko sam cuo sa njime se to ne moze napraviti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prebacivao km sat iz gti u tdi. Trebas iskopirat kodove i kilometrazu iz starog sata. Zajebancija dva tri sata ali vrijedilo truda. Mozes sve u VCDS u. Imas na netu manuala pa potrazi. Ja sam nasao ali nisam spremio adresu stranice.

Edited by lari976g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vcds-om nemoze ocitat pin kod i nemoze poriktat kilometrazu. Ako je auto 2007 sat mora bit 2007 ili 2008.

A immo off znaci da se makne immobilizer sa motorne, znaci makne se kod. U tom slucaju bi tebi svijetlio kljuc na tabli jel nije uparen sa tablom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prebacivao km sat iz gti u tdi. Trebas iskopirat kodove i kilometrazu iz starog sata. Zajebancija dva tri sata ali vrijedilo truda. Mozes sve u VCDS u. Imas na netu manuala pa potrazi. Ja sam nasao ali nisam spremio adresu stranice.

Ako si prebacio sa gti na tdi kako si dobio lampicu grijača?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neznam da li je ima na sebi sat ali siguran sam da mi je jednom izbacio na displayu grijac. Ne ikonu na satu nego na displayu. dc6ffd489be2ed382d2792197cfad39d.jpg

Kao sta sad svjetli voda za brisace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto ti svijetli voda za brisace, ako nemas senzora tekucine u boci, trebas jedan pin spojit na masu sa konektora koji ide u tablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav evo mene ponovo pošto nisam dobio nikakav zadovoljavajući odgovor dakle idemo ponovo dali mi netko blizu BJ ili DA može zamjeniti kilometar sat na golfu 5 1.9tdi znaci ja kupim drugi sat i da se taj sat ubaci u auto prekopiraju kilometri i šta je sve potrebno da to ispravno radi zvao sam ovlašteni i po broju šasije su mi dali kataloške od kontrolnih tabli koje pašu u moj auto 1K0920862KXZ02 ili umjesto KX BX. E sada dali ti brojevi moraju biti na drugoj tabli koju bih uzeo ili ne, kolika bi bila cijena zamjene tog kmh sata itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2