4 4
Damjan666

passat b5 1.9tdi 110ks tvrda kocnica

Recommended Posts

Dobar dan ovako imam jedan problem sa navedenim autom znaci kupio sam auto prije 5 mjeseci i sve je bilo uredu do sada...znaci prilikom voznje zna mi se desiti da je kocnica tvrda ko kamen auto koci ali mora se upregnuti ko konj da bi on ostavio pravo kocenje...zanima me dal neko zna u cemu je problem....ne desava se cesto ali eto desi se pa se bojim da nebi jednom zakazalo pa da nekoci nikako....hvala unaprijed na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se mijenjala kočiona tekučina ? Znali su ti passati imat problema s pojačivačem kočnice kao počinje iz unutra hrđati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vakum pumpa-cjevovod-spojevi-nepovr.ventil... i ocisistit odvod iza firewall-a.... odvod je ispod lezista aku-a... moze ga se napipat rukom povise isp grane pa tamo preko letve... Obicno bude gumeni pimpek koji je razrezan na + i s vremenom se to zastopa.... Iscupat kompl pimpek i miran.,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu... audi a4 2002 god 96 kw..

Prije pola godine mijenjao sam kocionu tekucinu, diskove i plocice. Sve je uredno bilo do prije neki dan, desi mi se nekad u toku voznje da je kocnica kao kamen tvrda. Imao sam kriticnih situacija gdje sam jedva zakocio (potego rucnu). Zanima me do cega bi moglo biti, sta da pregledam prvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice vode i odvoda ispod akumulatora tu gumu sam davno skinuo tako da nema problema sto se tice zastajanja vode.

 

Na tandem pumpi gdje dodje crijevo od vakuma labavo je, i kao da je ovaj meetalni dio razvaljen, ali to je i prije tako bilo pa nije bilo problemayhXgUl7.png

 

Sto se tice servo bubnja ne vidim nesto da ne stima, dijagnostika ne baca nikakvu gresku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece ni bacat gresku kad je servo bubanj (pojacivac sile kocenja) cista mehanika.

 

Sad kad imamo sliku onda cemo ovako...

Skini crijevo s tog pipka i dok motor radi stavi prst i vidi koliki vakum imas na pipku.... mora fino povuc prst.... Ako nema onda jebg probaj pipak nabit natrag il dvokomponentnim ljepilom zabrtvit ga da se spoji s kucistem.... znali su tu stvarat probleme.... ako i dalje nema nista onda je tandemka.... netko kaze da se dade reparirat al za detalje se javi mex-u

 

Ako ima vakuma ito dobrog onda trazi dalje da nije kakva cjevcica falsa il sami nepovratni ventil (ta cijev koju iskopcas mora pustat zrak u vakumu a kad puses nebi smjelo prolazit)

Te jos kad se motor ugasi pri skidanju crijeva sa onog kocionog bubnja mora biti vakuma da se osjeti kad iscupas cijev...

 

Sretno

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivo na savjetima ;-)

Na ovom pipku od tandem pumpe iako je malo labav i mice se ima vakuma, povuce. Crijevo od tandemke do servo bubnja mi se cini OK, nisam probao skinut crijevo sa bubnja da vidim jel ostane vakuma..

Sumnjam na servo bubanj jer je vlasnik prije mene stavio polovnog pa se bojim da polako daje svoje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta se dogadja sa ovim tandem pumpama, u svakog isto. Najprije se to rasklima pa ostanes bez kocnica a kasnije pocme prolivat naftu. Ja jos uvijek nisam rijesio problem sa naftom ni nakon vise pokusaja reparature.
Uzmi klin neki ili nesto slicno i zatuci aluminij koji ide okolo tog pipka da ga stisne. I onda kupi onaj kao plastelin dvokomponentni, mijesis ga i onda zalijepis po sastavu tog pipka i kucista.
Ja sam na taj nacin rijesio svoj problem. Naftu proliva ali bar kocnice imam.
BTW, ako neko zna za kvalitetan set za reparaturu neka javi. ( Postoje li uopce originalni set za reparaturu ? )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam samo za one neke Hoffer iz tokića

u ovlaštenom nema,a mislim da i Bosch Luk nemaju u ponudi te setove gumica

ne znam s čijim setovima rade ovi bošisti šta repariraju al mislim da su to te Hofferove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo set za reparaciju u tokica (400kn) i sve je u redu. I isti problem s tim pipkom, raskliman, zalijepio sam ga dvokomponentnim ljepilom, ali nakon 2mj je ispucalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se svratio u servis sto repariraju dizne, pumpe itd. i kaze mi covjek ne moze se reparirat onaj pipak sto je raskliman, jer ce nakon nekog vremena opet isto biti.

Najvjerovatnije da u bubnju membrana nekad zacvika, zato mi se desi da imam tvrdu kocnicu... :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proljeva naftu koja nagriza racvu od vode i jos x stvari pate trosak izadje taman koliko i zamjenska pumpa. Pitajte andjelka koliko je pumpa... mi na jugu je imamo za 1600kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam jesenas set za reparaturu, ne sjecam se tocno proizvodjaca, nije se pumpa uopce mogla okretati sa njim. I vratio stare gumice unutra. Zatim kupio taj Hofer i on mi poceo prolivat naftu nakon 20 dana i proliva sve do sada. Nova pumpa je kod nas skupa , skoro 3000kn. A ono crijevo za odzracivanje sto ide ispod je u ovlastenom 32KM odnosno 128kn ako nekog zanima. Da ne trazi kao i ja po otpadima a ima u servisu za ok cijenu.

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

vakum pumpa-cjevovod-spojevi-nepovr.ventil... i ocisistit odvod iza firewall-a.... odvod je ispod lezista aku-a... moze ga se napipat rukom povise isp grane pa tamo preko letve... Obicno bude gumeni pimpek koji je razrezan na + i s vremenom se to zastopa.... Iscupat kompl pimpek i miran.,...

Kolega ako ti bude kad prilika da poslikas kako taj gumeni pimpek izgleda i di se to točno nalazi...ako uopce toga ima na g4 74kwpd

Danas sam komplet aku s postoljem izvadio i nigdje nemogu nac to o cem ti pricas..imam istovproblem s tvdom kočnicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, primjetio sam (radi se o Passatu B7 2013god.) da mi nekad, ako sam dobro skužio bude tvrda kočnica na manjim okretajima. U vožnji se to ne osjeti, ali sam primjetio jednom kada krećem i jednom kada sam stajao u koloni. Nije baš ugodno i malo sam se prepao, ali uspio sam zakočiti.

da li bi to mogao biti problem do vakuma ili gdje da tražim problem? Imao sam sličan problem prije par godina na Golfu 4 od staroga, i tada je bio klimav pipac na vakum pumpi.

Da li passat iz 2013  motor 1,6  77kW ima isti takav sistem i takvu pumpu ili je tu neko drugo riješenje, ne mogu vjerovati da mi se to događa na autu starom 5-6 god.?. Malo mi je to čudno!

I još mi se par puta učinilo kada kočim i pređem preko neke neravnine kao da u papučici kočnice osjetiom neke vibracije, koje se inače ne osjete, ali to se ne događa stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima vakum pumpu... prekontroliraj vakum crijevo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam poklopac motora i sve pregledao, sve izgleda ok, ne vidi se nigdje da je cijev ostecena ili porozna..
A prihvat na pumi je na holender nije vise onaj stari sistem.
Ne kuzim samo kako je izveden ovaj spoj na pumpu..na slici plasticni konektor?124eeb33f809c9998585a6350a318239.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo update-am slučaj.
Nisam nista dirao ali vise mi se nije to ponavljalo. Mozda je bio izoliran slučaj.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4