0
Nikola051

Svetla m se automatski pale sa kontaktom

Recommended Posts

Pozz

Neznam jeli tko to napravio sam ili je tvornicki da se svjetla odmah upale cim kontakt dam... znaci onaj prekidac sto imam unutra mi sluzi samo za unutarnje svjetlo jer na vanjsko ne utjece... tj kad stavim na poziciju ugase se dnevna i upale pozicija.... ali ako mogu ja vi da sam palim sve... jer mi guta akumulator na ovaj nacin...

 

Radi se o golf 5 2007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate a da malo potrazis po forumu ili internetu? A ne odmah novu temu ide otvarat. Pa nije to Ferrari La Ferrari, nego golf 5, 10 godina star. Sigurno je jos netko imao takav upit i na bar 20 mjesta se pisalo o tome.

Nema potrebe za svako pitanje otvarat novu temu! I to jos s ovakvim pitanjem. Ajde malo se potrudi i nadji odgovor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate a da malo potrazis po forumu ili internetu? A ne odmah novu temu ide otvarat. Pa nije to Ferrari La Ferrari, nego golf 5, 10 godina star. Sigurno je jos netko imao takav upit i na bar 20 mjesta se pisalo o tome.

Nema potrebe za svako pitanje otvarat novu temu! I to jos s ovakvim pitanjem. Ajde malo se potrudi i nadji odgovor..

Dzaba govorit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majke mi.. ovo je svaki dan sve gore i gore. Tek sad vidim zasto su mi se neki prijatelji totalno ohladili od ovoga i nema ih već mjesecima tu.. a isto je i sa xy starijih clanova..ljudi vise uopće ne pisu, jer im je pun kufer kojekakvih padobranaca koji za svako pitanje otvaraju novu temu!

A admini i moderatori su prica za sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu već godinama... ne znam ni danas tko je admin i moderator. Nisam vidio da su ista intervenirali :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam vec 10 godina, vecinu ih poznatim osobno i svojevremeno su posao obavljali odlicno. Ali jbg nema ih vise bas ni na forumu jer ih je zivot odveo u drugom smjeru i vjerovatno nemaju vise vremena za to. Trebalo bi nove ljude staviti na funkciju modova, ali na zalost nitko nista bas ne poduzima a i pitanje je kome bi se uopce dalo biti na toj funkciji jer trenutno ima jako puno posla i svakim danom ce biti sve vise ako se nesto ne poduzme. Zao mi je jer svakim danom forum propada, a nekada je bio top. Mozda jos ima nade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujem da ima ljudi koji bi se prihvatili posla moderatora. Neki su se cak i dobrovoljno javljali da rade to, ali "sefovima" ocito nije stalo do toga. Zato je forum i postao takav kakav jest u zadnjih par godina. Ja sam tu isto 7 godina, a ovo sto se dogadja u zadnje 2 godine je cisti smijeh. Nema nikakvog reda ni nista. Samo neki klanovi i ta *ranja. Svatko radi kako hoće i nema nikakvih posljedica. Smijesno, ali istinito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu već godinama... ne znam ni danas tko je admin i moderator. Nisam vidio da su ista intervenirali :-/

 

Interveniraju samo i jedino kad je netko njihov u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i kad bi tema bila da jedan vlaho odmah ne komentira....

nisu svi špokupili svu pamet svijeta kao neki...

 

covjek je dosao po pomoc...da je trebao malo potraziti trebao je...

 

al u svakoj ama bas svakoj temi vlaho prvi---pa onda ostala ekipa.

nemam nista protiv vlahe ali brate----ko sto crnogorac kaze kad uhvati zenu da je drugi guzi...vidi budale radi tudji posao....

 

 

isto tako stari forumasi misle da su nesto bolji od nas novijih....jeste da....zato i je takva situacija...

 

ako neces pomoc nemoras,al nemoras brate ni spustat...

 

 

mozda ima stvari u kojima sam ja tata mata al eto automobile poznam malo manje ispod prosjeka i gdje je problem pitati...

 

ne branim nikog niti sam protiv ikog al brate nekad stvarno ide na zivce...

ovo sam htio vec odavno napisati...

 

a autoru teme...javi se clanovima preko pm i nek ti naravno uz naknadu to prekodiraju jer imas sigurno scandinavian codierung gore te ti se svjetla odmah pale...

imas li coming home ukljucen?

auto -na prekidacu?

senzor svjetla

 

a i nije dobro za zarulje i akumulator da se odmah pale

 

lp

Edited by v-hrkac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poanta je da se dnevno javi 10 njih sa novim temama oko gluposti koje da napises 3 rijeci u gugl dobijes odgovor. Ali svi bi sve servirano.

 

Otvorio sam temu vcds da se sve tamo posta i ima cak dosta stranica i aktivna je, ali redovito neki pametolog kupi vcds i ne potrazi nego otvori novu temu, a tema mu je medu prvih 5 u podforumu di on pita.

 

I onda ljudi vide 10 novih topica dnevno i neda im se to vise.

 

I razlika je kad je netko na forumu 10 godina ili 10 dana, jer kad si 10 godina i znas da si dobio po nosu za neke stvari koje su van pravila i vidis novog clana i sa prvim postom napravi nesto sta se prkosi pravilima popizdis i napises mu. Samo sta se to sad tolerira jer svih ocito boli kurac, ali neke ljude koji su tu duze ne smatraju ovaj forum mjestom di ces doci kad ti nesto treba nego je forum malo vise od toga sta netko tko je tu mjesec ili dva ne moze shvatiti jer je njegova registracija tu iskljucivo iz koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i kad bi tema bila da jedan vlaho odmah ne komentira....

nisu svi špokupili svu pamet svijeta kao neki...

 

covjek je dosao po pomoc...da je trebao malo potraziti trebao je...

 

al u svakoj ama bas svakoj temi vlaho prvi---pa onda ostala ekipa.

nemam nista protiv vlahe ali brate----ko sto crnogorac kaze kad uhvati zenu da je drugi guzi...vidi budale radi tudji posao....

 

 

isto tako stari forumasi misle da su nesto bolji od nas novijih....jeste da....zato i je takva situacija...

 

ako neces pomoc nemoras,al nemoras brate ni spustat...

 

 

mozda ima stvari u kojima sam ja tata mata al eto automobile poznam malo manje ispod prosjeka i gdje je problem pitati...

 

ne branim nikog niti sam protiv ikog al brate nekad stvarno ide na zivce...

ovo sam htio vec odavno napisati...

 

a autoru teme...javi se clanovima preko pm i nek ti naravno uz naknadu to prekodiraju jer imas sigurno scandinavian codierung gore te ti se svjetla odmah pale...

imas li coming home ukljucen?

auto -na prekidacu?

senzor svjetla

 

a i nije dobro za zarulje i akumulator da se odmah pale

 

lp

 

U potpunosti se slazen s tobom. Neznan kako se vlahi prvom pa ostaloj ergeli da uopce komentirat na takve stvari znaci ude u temu i pise kako je triba potrazit ako nemozes,nezelis ili neznac pomoc priskocis temu i BOK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast vlahi koji kaze ono sto vecina misli. Admini ne rade svoj posao pa imamo raspasoj na forumu. A ja ne znam da li su to sve samo klinci od 10 godina sto se prvi put spajaju jer nema sanse da ne znas kako prvo treba procitati pravila foruma (pa cak i da si samo fejs djete, i on ima pravila koja prvo trebas procitati). To je cak i bezobrazno sto rade jer znaju ali ne zele a onda se kasnije vrijedjaju (ok ne svi) jer im netko spomene da nisu u stanju ni pravila procitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

v-hrkac & vwlove.. ne znan koliko ste tu na forumu i ne zanima me iskreno. Samo znam da se npr prije par godina kad bi neko ovako svaki tjedan otvarao topic za istu ili slicnu temu, automatski isti zakljucavao od strane moderatora i prebacivao u već postojeće teme. Kojih hvala Bogu ima more! A sve je to bilo zbog toga da bi nama svima bilo lakse pronaći nesto kad trazimo. A ne kao sad kad trazis nesto, izbaci ti 20 stranica skoro pa istih tema.

Vi se ljutite koliko god hoćete, hebe mi se, ali ja napisem ono sto većina misli, ali ne pise. I boli me ona stvar sto će neko mislit! Hvala Bogu misljenje takvih kao vi me ne zanima.

Nemam nista protiv novih clanova, ali ne volim lijene ljude, koji vole da im se sve servira gotovo.

Ja sam npr 2007-e kupio novog peticu GTI-a i xy stvari sam na njemu odradio bez ovog foruma! Informirao sam se na internetu, trazio, guglao, zivkao.. Sve to zbog toga jer sam isto bio laik po tom pitanju! Nisam otvarao teme za svako pitanje. Danas ljudi ledicu u autu ne znaju ubost bez da otvore novu temu ovdje!?! Milion topica za istu stvar, i tako iz dana u dan.

A temu neću preskocit, samo iz principa! I u drzavi nam je tako jer su ljudi ko ovce, pa ignoriraju sve i misle, mene se to ne tice, neću nista govorit. E ja nisam takav.. napisat ću pa vi komentirajte sto god hoćete. Sto bi moj mali nećak rekao "Who cares!?".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je novih tema otvoreno, lakse je otvorit temu o svom autu i tamo postqvit pitanje na sve sta te zanima, i nitko nece bezvezw pisat nego ces dobit odgovor na sva pitanja, a vidim da ih imas jako puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja dugo vremena nisam bio aktivan ali triba malo upotrijebit trazilicu i nadovezat se na neku stariju temu jer ako sad ovi novi clan otvori 10ak novih tema bezveze i nakon par godina kad bude stariji clan foruma zivcirat ce ga kad mu trazilica izbaci 200 tema koja su bezveze a među njima nađe i svojih nekoliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da sam izazvao brojne reakcije na moje probleme.

 

Ispricavam se na nastalim problemima.

 

Nece se ponavljat...

Hvala na uznemiravanju i podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da sam izazvao brojne reakcije na moje probleme.

 

Ispricavam se na nastalim problemima.

 

Nece se ponavljat...

Hvala na uznemiravanju i podrsci!

Prije otvaranja nove teme triba si samo u search upisat "golf 5 automtska svjetla" i izaslo bi ti nekoliko tema, ako ne nađes rjesenje svog problema nadovezes se na temu koja je najslicnija tvojoj, i nema veze ako je ta tema iz 2009 g, tako ostaje forum uredan i pregledan i svaki sljedeci put ces lakse naci rjesenje za neke svoje sljedece probleme. Nije to nikakvo prigovaranje i uznemiravanje nego bi se jednostavno trebalo pridrzavat nekog "kucnog reda" foruma koji je uredno i citko objasnjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al Vlaho ja se slazem s tebon u tome da triba prvo potrazit na trazilici al jbg novi su clanovi mozda i ne razmisljaju,al nije sad to bitno i na tvoj komentar ce ljudi rec "Who cares?" jer ih isto tvoj komentar nece zabrinit nit ih pogodit na nikakav nacin..Tako da neznam cemu se u svakoj temi uzrujavas na taj nacin da imas potrebu odgovorit sa istim odgovorom...Nemoj mislit da imam nesto protiv tebe ili da ti nisi u pravu,Ti si potpuno u pravu al nema smisla brate u svakoj drugoj temi tvoj odgovor,tema se nece zatvorit znas i sam jer modernatori nisu aktivni i boli ih k... da narod oprosti na izrazaju,tako da nevidim nit korist ni smisao tvojih poruka "TRAZI U TRAZILICI"..JEdnostavno zaobides temu ako nemas sta za pomoc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najzgodnije rjesenje tih oldej kratkih svjetala je paljenje istih tek kad se spusti rucna kocnica.... To je imao nas ex mk5 karavan i na malo autiju vidim da se koristi ta opcija... pa ako tko zna shemu za preko vcds-a iskodirat bas tu shemu bilo bi odlicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se samo oznaci scandinavia light tako nesto i fercera i meni je to bilo upaljeno na mk5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima 2 vrste:

1. prednje pozicije, kratka svjetla i straznje pozicije (cim das kontakt)

2. prednja kratka svjetla samo kad je rucna spustena (kada se digne rucna ugasi svjetla)

 

jedno je NORTH AMERICA, drugo je SCANDINAVIA

 

pljuga je oboje po meni

 

Dnevna svjetla su dnevna svjetla, ako se slozi da samo rade prednja kratka svjetla po zakonu nije to to jer uz kratka svjetla moraju biti ukljucene prednje pozicije, straznje pozicije i osvjetljenje registarske plocice

Edited by Luka_DSG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni radi sve kad dam kontakt, i zadnja ova štop, i prednja pozicija i dnevna, komplet.

 

Ovaj prekidač što je u autu za "upalit" svjetlo mi je samo za unutrašnjost, tj. kontrolnu tablu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnevna svijetla su samo prednja, i tako rade na 95% autiju novih po defaultu, i to je po zakonu prihvatljivo, premda je meni bezveze da iza nista ne svijetli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0