1 1
Maverick25

Golf 7 - čudan zvuk na 1100 okretaja

Recommended Posts

Pozdrav,

 

imam jednu sitnicu koja me prilično iritira. Dakle, kad krećem autom, čujem nekakav tup, kao da komad plastike udari u plastiku. Mislio sam da je nešto u prtljažniku ili pretincima, no nakon fizičkog micanja svega, i dalje se čuje.

Onda sam otkrio dok sam stajao na parkingu, dodao gas (auto bio u P) i opet to čuo.

 

Znači, držao auto u D, N ili P, micao se ne micao, okretaji rastu kod dodavanja gasa i malo prije 1100 okretaja, čuje se taj plastični tup. Da li netko ima ideju što bi to moglo biti? Jel možda nešto do mjenjača (DSG)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li to od kad si kupia auto ili u "zadnje vrime"? Da li se auto trzne ili tako nesto? Ne znam odg ali tribas detaljnije opiasat. Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu detaljnije opisat, kad dodajem gas i kad kazaljka dođe blizu 1100, čuje se tup. Mislim da je to bilo otkad sam ga kupio prošlo ljeto, 3 godine starog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braticu na 1.6 tdi sa 90000km isti zvuk bio. Nakon zamjene letve volana prestalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu detaljnije opisat, kad dodajem gas i kad kazaljka dođe blizu 1100, čuje se tup. Mislim da je to bilo otkad sam ga kupio prošlo ljeto, 3 godine starog.

 

Možda glupo pitanje, ali kakve veze ima letva volana s davanjem gasa? A drugo pitanje, pretpostavljam da je zamjena letve skupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma. Bas je dosao k meni i slusali smo..digne okretaje i tup..udari. on je jos dobio na garanciju novu a sad se kod motanja na mjestu cuje kako skripa, garancija je otisla pa ce vidjeti kako bude rjesavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimi video, tesko je ikome ovako ista reci. Snimi dok si ti unutra pa se cuje. Pa onda neka netko sjedne i proba ponovit dogadaj a ti lutaj okolo i trazi izvor zvuka + k tome snimi mozda tu netko uspije stogod skuziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nego otic na kanal i slusat odozdola isto ki i spod haube jer to se dogadja i u leru..

Skripa i kojekakvi zvukovi znaju dolazit iz zaklopke na auspuhu.... Ona je dolika na isp cijevi...cca ispod same poluge mjenjaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimi video, tesko je ikome ovako ista reci. Snimi dok si ti unutra pa se cuje. Pa onda neka netko sjedne i proba ponovit dogadaj a ti lutaj okolo i trazi izvor zvuka + k tome snimi mozda tu netko uspije stogod skuziti.

 

Evo snimak, ali stvarno se jedva čuje...najbolje kod trećeg dodavanja gasa.

 

https://youtu.be/7BnP8EkQRHw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad kod bratica na golfu novi zvuk.kad se mota volan desno i pola kruga prije kraja pocinje pucketati kao da stari ormar netko otvara..i naravno iz letve volana se cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno nije ali vrijedi spomenuti. Imao sam sličnu situaciju takodjer sam sumnjao na letvu volana ali kad sam otiao majstoru bila je remenica alternatora kad se okreće volanom čuje se zvuk jer servom opterećuje alternator. Kažem vjerojatno nije to ali vrijedi spomenuti, dali ti sija lampica od serva možda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pali lampicu. A zvuk odozdo dolazi, kraj alternatora i lezaja amortizera smo slusali

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1