1 1
MK3DN

Atest felgi

Recommended Posts

Interesira me koje je dimenzije moguće atestirati na golf 3, i moram motor atestirat jel neko zna proceduru kako i što? interesira me 16 i 17 inča felga. koja visina mora biti et i širina gume da bi to prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu postavit cu pitanje ovdje, 9j et30 jel ide nazad na golfa 3? Da li viri vani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za atest felgi ti treba proć, nesmije bit znad 3% odstupanja od orginal dimenzije +3% i -3%, nesmiju virit van ruba, moraju prolazit 8mm izmedu mehanickog djela ovjesa i sasije kad metnu auto na rampu, nit bit nategnute previse.

 

Za motor ti trebaju papiri od motora, ak je izvaden iz drugog auta il racun ak je kupljen na otpadu, izjava majstora koji ti je to ugrađivo, majstor mora imat obrt otvoren (servis).

 

Za gewinde ak imas moras imat TUV certifika, i isto izjavu od majstora da ih je ugradio...

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

E da i felge ak nisu orginal od Vag koncerna moraju imat TUV certifikat ( oz, brok, itd)

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to nesto po novom da mora izjava bit od majstora sa obrtom? Ja sam sam pisao izjavu za motor i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam to htjeo pitat,ja sam prije tocno godinu dana iso na atest i sve sam sam pisao bez potvrde ikakov majstora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netreba nikakav obrt..evo ja prije 15 dana atestirao motor..sve proslo od prve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da pokusam ovdje, u planu imam atestirati felge i gewinde, dosta mi je strahovanja kad vidim policiju.. Stvar je u tome sto dimenzija guma na mojoj felgi po mom misljenju ne zadovoljava uvjete za atest (185/35/17 na 7.5 J).. Pa mi je na pamet palo kad bi neko imao tu dimenziju gume na 6.5 J ili manje (da moze proci atest) tako da samo rijesim atest s njima, naravno uslugu placam! Razmak rupa mi pase 4x100 i 5x112.. Znam da trazim nemoguce ali eto ako postoji neko takav nek se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobronamjeran savjet, sta stvarno mislis da ako imas atestiranu dimenziju i ako stavis na felgu di ce bit navucene gume da te nece zajebavati? Bolje razmisli da atestiras neku dimenziju koja je normalna, a dobro izgleda. ;)

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetu :)

Pa po mom misljenju u sredini kojoj zivim mislim da me nece dirati ako imam upisanu dimenziju, nije bas previse navuceno (po mom misljenju)

Ali ako napravim to da bude kako treba, onda su problem i gewinde, okej napravim atest gewindi, dodem na atest podignut rijesim atest, nakon atesta ubijem auto u mrtvi pod (kako je i sad) i onda me opet mogu zajebavat... Znaci ako u potpunosti zelim biti legalan auto skroz gubi izgled koji je trenutno ostvaren

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti atestiraj tako kako si zamislio i mir bitno da imas upisano u knjizicu dimenzije

Jer kako kazes nikad ne mozes sve udovoljiti a da bude kako zelis...i sam sam atestirao gewinde itd...i toliko je rupa u tim njihovim zakonima i nelogicnosti da ne mozes sve udovoljiti nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se s tobom, napravit cu tako bitno da je upisano, a sad da ce bas toliko gledati... :gleda
Pa ako neko ima felge s gumama koje zadovoljavaju gore napisanje uvjete nek se javi dogovorit cemo se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se moze na peticu 2.0tdi 125kw upisat 19" bez atesta....imam 18 i jucer bio na tehnickom i kaze ne moze 19 a nije ni pogledao jel moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao za peticu 1.9 tdi i provjerio mi je i max je 18" (225/40/18), sad nez jel isto i za 2.0.

To mi je bez ikakvih problema i dodatnog placanja upisao po napomenu na registraciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dosta ovisi od stanice do stanice, ako je netko prije tebe upisao i ne upisu sve podatke odim golf i godiste, onda se moze...

 

sve ovisi o njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te 225/40/18 imam upisano i 205/50/17 i 205/55/16 i 225/45/17 to su mi sve upisali al 19 kaze ne moze a nije uopce pogledao jel moze...stari neki dida hahaha jos kaze uuu strava da moze i 18... Doslovno tim rjecima mi je rekao...a te sve dimenzije imam na papiru za homologaciju i on se jos cudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci samo atest...koja dimenzija gume bi onda bila idealna 225/35/19?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ovde nadovezem...

 

Jel tko kad atestirao razlicite dimenzije guma na passat 5.5 ili na bilo koje drugo auto koje nije dolazilo u originalu sa razlicitim gumama...?

 

Naime imam u planu uzeti 19" Prednje su 8.5 straznje 9.5...Naprijed je guma 225/35 a nazad sam primoran radi 4 Motiona staviti 255/30 (da zadrzim isti promjer kotača)...Druge dimenzije ne igraju ulogu jer je ovo max...sve preko toga je previše navučena guma...

 

Za uvijete za proći atest znam sve ali samo me zanima ova stavka, da li je moguće to atestirati ili ne?

Edited by dzinn16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/35/19 i 255/30/19 imaju isti opseg, na to je mislio, tako da to ne smeta autima koji imaju 4 pogona...

 

Istu tu dimenziju ja imam na Bmw-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, istina, razlika je minimalna. Nego zasto ne bi sve cetri kotaca bila 8.5j sa istim dimenzijama guma a onda odozada, po potrebi s distancama izbacene van?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto za 500e nemogu kupiti niti neko smece od replika...a ovde za te novce imam org 19" mercedes u odlicnom stanju sa vijcima i gumama za jos bar 2 sezone.

Ne zelim propustiti priliku a sranje mi je sto su razlicite dimenzije...

Edited by dzinn16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem, samo mislim da s tim sparanjem ces si vise problema napraviti nego da skupljas dalje novce.

Da li 9,5J i 255 uopce ide ispod blatobrana na b5.5?

 

Ja isto idem na 19" za koji mjesec. Plan su replike Vossen CV3-R za cca 5000kn i novi set guma za cca 4000kn. Dakle spreman sam na taj trosak kao minimalni. Niti cu stavljati razlicite dimenzije niti felge koje mi e ne svidjaju samo zato jer eto jeftino je.

Naravno ako se tebi te felge svidjaju i mislis da to ide po blatobran onda mi je jasno zasto to radis i nadam se da ce ti netko dati ogovor.

Nego, da li si pitao CVH sto imaju za reci o tome? I sad kad gledam, lokacija ti pise BIH pa vise ne znam u kojoj drzavi namjeravas to legalizirati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1