1 1
plenki

Ispitvanje i prilagodba injektora 1.6 TDI

Recommended Posts

Pozdrav

 

Imam pitanje, ako se netko susreo vezano za postupak ispitivanja i prilagodbi injektora. Auto je GOLF VI 1.6. TDI 77KW. 180tkm

Na autu je nedavno rađena servisna akcija vezano za varanje na testovima od strane VW-a (dieselgate) i kako je zatoplilo primjetio sam malo nemirniji rad hladnog motora u leru (cca min do dvije).

 

Radi toga sam isao u ovlasteni VW servis (Auto Remetinec), gdje su mi ispitali i prilagodili dizne prema tvornickom protokolu. Sa injektorima je bilo sve u redu, nije program izbacio gresku. E sad, stvar je u tome da je auto nakon toga radio katastrofa, potrosnja je skocila za najmanje 50%, osjetno je radio losije pri nizim stupnjevima. Reklamirao sam taj propust, naravno ekipa se pravila da je sve u redu i da je to normalno. Kao, pokvario ti se putni kompjuter, kompresija ti je losa (moramo otvarati motor) i ostale nebuloze :)

 

Samo sam tada nacuo od servisera da se moze auto malo provozati na autocesti, da se dizne znaju same podesavati u voznji (tj kompjuter ih podesava) Napravio sam to na svoju ruku, izgazio auto na autocesti i sve se unormalilo.

Mene zanima, posto odgovor nisam dobio u servisu, koja je procedura nakon tog protokola prilagodbe injektora. Jel bi se auto trebao voziti po autocesti, koliko dugo, koja brzina i slicno?

Mislim, u mom slucaju je to radilo, no nisam dobio sluzbenu informaciju kako se to treba napraviti. Nasao sam neke informacije na internetu, no opet nista konkretno. A s druge strane auto mi je svaki put nakon takve prilagodbe radio katastrofa (2x je radjena).

 

Thnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li stvarno potrosnju mjerio preko putnog ili si imao puni tank, prazni tank, puni tank i vidio koliko si km izmedju napravio i za koliko si tocio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li stvarno potrosnju mjerio preko putnog ili si imao puni tank, prazni tank, puni tank i vidio koliko si km izmedju napravio i za koliko si tocio?

 

Pa ako je duže vlasnik auta, bez ikakvog mjerenja skužiš da ti više troši, netreba tu neka filozofija.

Ja za svojeg znam u dec bez računanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od oka ne mogu skuzit, nije da vidim da mi vise trosi ili manje. Board mi pokazatelj a potvrda mi je jedino racunica koju vodim.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osjetno je trosio vise. I po kompjuteru i po pokazivacu na instrument tabli za tank, a motor je radio kao SDI, a ne TDI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo da prati board i da jedan tjedan napravi 900km s rezervoarom na istoj relaciji ( kuća-poso-kuća :D ) a drugi 100-200km manje, to ti je već veliki znak za uzbune, bez neke matematike. :)

 

Ali ok, svaki ima svoj način računanja, i ja sam nekad sve na papir stavljao , sad jedino ako mi postano sumnjivo da više troši koristim matematiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to tesko jer s jednim tankom napravim od 700 do 1300km ovisno o vrsti voznje i godisnjem dobu. 100-200km razlike na tanku tesko mogu osjetit i prepoznati kao povecanu ili smanjenu potrosnju. Da, posto svakim punim tankom resetiram trip, mogu skuzit kod dosta vecih potrosnji da nekaj ne stima ali pravo stanje cu znati opet kad tocim. Zato sam i pitao da li je samo preko boarda ili je provjerio jedinim tocnim testom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa novi sw kad se metne grublji je radi i vise trosi... imate sve u temi gore povise....

Dizne se mogu same prilagodit al uvjet je voznja nizbrdo nekoliko km...ugl to se odis-om rjesi.

Daj od rjeci do rjeci koja je greska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem nakon mijenjanja dizni. Radi nemirno i grubo, trese pri ubrzavanju. Majstor je rekao da vozim tako parsto. Km i da onda dođem da "upiše" dizne. Da li se to može preko vcds riješiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bing01 said:

Imam isti problem nakon mijenjanja dizni. Radi nemirno i grubo, trese pri ubrzavanju. Majstor je rekao da vozim tako parsto. Km i da onda dođem da "upiše" dizne. Da li se to može preko vcds riješiti?

Moze.

Razlog da prvo vozis parsto km je sto majstor nema vremena da ti to uradi odmah.

Edited by Garrett_
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne se upisuju odmah... Ako radi dobro onda se nema sta dirat vise al ih treba upisat.  Ako nradi ok onda se pokusa prilagodit... a kod nekih sw to neide preko vcds neg trebalo bi skinit drugi sw pa bio dizelgejt il ne... i tad ce bit ok. Samo pazit ako je auto mapirano :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja vcds. Ima neka uputa za upisivanje novih/ drugih dizni nakon promjene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam kako se upisuju dizne. Koji je raspored od 1-4. Prva je do remena ? Da li upisati cijelu oznaku ili samo onih 6 podcrtanih brojeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan.

Ja isti problem imam s diznama na Polu 6r 1.6 tdi 77kw.

Po drugi put radim dizne od update.

Prvi put sam radio kod Ivanuša i potrošnja se unormalila i motor je mirno radio.

Sad prije tjedan mi otišla 3 i 4 dizna opet ivanušu na reparaturu i od tada auto troši 1 litru više u voznji "tuckaju" dizne od 1 pa do 3 tisuce okretaja.

Sta da radim?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam ovo odradio preko vcds i sad je bolje. Još trza prilikom promjene brzina, ali valjda ima nešto u tome da se mora odvoziti parsto km.

 

Ovo je za kodiranje dizni.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 04. 07. 2021. at 13:20, Anarhija88 said:

Dobar dan.

Ja isti problem imam s diznama na Polu 6r 1.6 tdi 77kw.

Po drugi put radim dizne od update.

Prvi put sam radio kod Ivanuša i potrošnja se unormalila i motor je mirno radio.

Sad prije tjedan mi otišla 3 i 4 dizna opet ivanušu na reparaturu i od tada auto troši 1 litru više u voznji "tuckaju" dizne od 1 pa do 3 tisuce okretaja.

Sta da radim?

Reklamiraj naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1