2 2
dzoni

Odbojne gumice/kapice za zadnje amortizete Passat B6

Recommended Posts

Da li ima neko ljubazan da mi kaze kataloski broj za odbojne gumice/kapice za zadnje amortizete Passat 6 2007. 1.9, jer mi u autodijelovima nude 2-3 vrste ni oni nisu sigurni koji odgovaraju. Da ne bude zabune, radi se o ovim crnim gumama/kapicama;

 

1b7afce1def4ef1ed53e2d8e69152914.jpg

 

ovo zuto ne znam sta je, dakle ove crne su "spale", navodno gumice u njima se vremenom poderu i spadne ova kapica crna. Nadam se da razumijete sta mi treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crno je samo zastita od prljavstine, a zuto su odbojne gume, ovo crno se drzi na zuto :)

 

Tebi se raspalo zuto, pa je zato crno palo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u servisnu ili prtljažnik, imaš naljepnicu sa PR kodovima. Jedan od ovih mora biti. UA1; 1JR; 1JA,1JB,, 1JG,1JL; 1JH; 1JC; 1JK

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je..zuta spuzva se raspala... j to je odbojna "guma".. i onda ti crno netreba neg samo zuto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno na pojasnjenju. Gledao sam sevisnu i prtljaznik ali nisam nasao. Ako neko zna kataloski broj za ove zute odbojne gume bio bih zahvalan takodjer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem naći kat. broj, već odbojnih guma ima u četiri veličine. 98mm, 118mm 133mm i 143mm. Sa time da ove od 118mm imaju dva različita kat. broja, vjerojatno nisu jednake tvrdoće.

 

Ako imaš serijski ovjes, onda bi trebale ići ove od 143mm.

 

143mm odbojne gume kat.br: 1T0 511 359

 

 

btw. 118mm su za OEM sportski ovjes. 98mm za karavana sa auto nivelireanjem zadnjeg kraja. 133mm bi trebale biti za one sa ovjesom za loše ceste.

Edited by Ivo_022

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ma da to je najvjerovatnije i bio problem pa mi nisu mogli reci u autodijelovima tj nisu znali. BTW, da li te kapice kad spadnu uticu na neki nacin na rad amortizera, da li moze nesto da "lupka" iako nemam problema kako sam razumio one samo stite amortizer od vode i prljavstine i nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da čuje se lupknje neko čudno kad te navlake crne spadnu pa klapaju okolo nisu više fiksirane

al ja mislim da se u autodijelovima ne mogu kupiti samo te spužve nego idu komplet sa ovim crnim,dok u ovlaštenom mogu samo spužve al ispadnu skuplje nego tamo sve komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se kupiti i samo spuzve u autodijelovima, kod tokica cca 50kn za passata b5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju dijelova i oznaka, mogu ja pomoći, ali samo po broju šasije, jer onda u VAG programu vidim točno ono što je vezano za dotično vozilo i dijelove na njemu.

Što se tiče ovih štitnika prašine amortizera i odbojnih guma, najčešće se to kupuje zajedno, vrlo rijetko se može kupiti posebno ili samo za 1 amortizer.

To se u 98% slučajeva kupuje cijeli komplet za oba amortizera, a i moj savjet je da kada se to mijenja, da se odmah zamjeni sve odnosno, kada se mijenjaju amortizeri, da se obavezno promijene i te komponente, jer u suprotnom moguće su komplikacije u radu amortizera iliti propuštanja prašine u njih, jer ih nema što štitit, kao i propadanje starih udarnih guma.

Dakle, sve novo, a općenito neki trošak toga je do 200,00 Kn (govorim generalno).

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju dijelova i oznaka, mogu ja pomoći, ali samo po broju šasije, jer onda u VAG programu vidim točno ono što je vezano za dotično vozilo i dijelove na njemu.

Što se tiče ovih štitnika prašine amortizera i odbojnih guma, najčešće se to kupuje zajedno, vrlo rijetko se može kupiti posebno ili samo za 1 amortizer.

To se u 98% slučajeva kupuje cijeli komplet za oba amortizera, a i moj savjet je da kada se to mijenja, da se odmah zamjeni sve odnosno, kada se mijenjaju amortizeri, da se obavezno promijene i te komponente, jer u suprotnom moguće su komplikacije u radu amortizera iliti propuštanja prašine u njih, jer ih nema što štitit, kao i propadanje starih udarnih guma.

Dakle, sve novo, a općenito neki trošak toga je do 200,00 Kn (govorim generalno).

 

:palacg

Ono kad ti meho to ne kaze nego cujes na forumu od covjeka koji prodaje dijelove. Morat cu i ja to uzeti. Samo jos fali da ode novi amortizer jer fale te gumice...

Tnx stari. :da:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ja sam učio usput kroz prodaju i obično želiš čovjeku biti što povoljniji, a ovo je još dodatni trošak pa onda stranka odustane zbog tih do 200 kn troška,a onda se kasnije jave da treba još to, to i to i onda ja ispadnem da ne znam što prodati.

 

U svakom slučaju, uputno je (ako toga ima, jer nemaju svi amortizeri to) promijeniti odmah i te gume, a negdje čak i ležajeve amortizera sa postoljem.

 

 

 

lageros-auto-moto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je kataloski za G4 i koliko bi kostao par odbojnika sa poklopcem za straznje amortizere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je kataloski za G4 i koliko bi kostao par odbojnika sa poklopcem za straznje amortizere?

 

Javim u ponedjeljak, nisam vise za poslovnim kompom, samo na mobachu :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mislim da je netko zaboravio. :)

Pa ako može cijena kompleta za odbojnike sa PVC štitnicima, ležajem i alu nosačem pa i njega možda zamjenim. Po kodovima koje imam oznaka je (UB8 = Rear shock absorption) a broj šasije imate u našim prijašnjim postovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2