1 1
VWTDI

VW OEM ulje vs Castrol Magnatec 10W40 koje uzeti za Golf IV 1.9TDI 66KW

Recommended Posts

Svaka čast, lamela će se baš veseliti tom okretnom momentu. :)
Meni bi 150KS bilo uvrh glave za moj motor, nekih 20KS+, a o ovome ne bih ni razmišljao, ali ajd, baš čekam radove da vidim kad ćeš ga staviti na valjke i izmjeriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, said:

Svaka čast, lamela će se baš veseliti tom okretnom momentu. :)
Meni bi 150KS bilo uvrh glave za moj motor, nekih 20KS+, a o ovome ne bih ni razmišljao, ali ajd, baš čekam radove da vidim kad ćeš ga staviti na valjke i izmjeriti.

Hahaha bice gledajuci ljudi izlace oko 350-400nm,trenutno sam u potrazi za usisinom granom i turbinom od arl motora 

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da radim to što ti planiraš izbacio bih jednomaseni zamašnjak iz opcije i stavio Sachs Performance kit na dvomaseni zamašnjak, po meni bi to možda bila bolja opcija, ali imaš vremena pa prvo napravi specifikaciju svega što ti treba i onda kreni u u nabavu. Mislim, imaš poduži spisak pa će i troškovi biti poveći, dijelovi, mapa, ruke, oho, skupit će se...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bos pumpa je nije pd ja prvi put vidim takvu ambalazu,moguce je da je neki laznjak,mislio sam uzeti ravenol ili aral vidjet cu jos ne znam sta je najbolje ali jeftinije malo za dzep.

na satu je 300+++ pa,neki mi govore da ulijem 5w40 sta vi mislite ja se slabo razumijem u ulja...

dignut je auto sa 90 na 130 konja ako to ista znaci,planiram ugradnju vece turbine,dizni,interkulera itd plan neki 180-200 konja

5W40 bolja opcija mnogo.

Vozio sam se u Bori karavan 150ks, tj 115ks dignut na 150 sa svim fabričkim djelovima. Auto ide, ubija ništa bolje ne bih tražio.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je iskreno 150KS vrh za ono što planiram za moj motor, a to je kikiriki za podići sa 131KS na 150KS, mada treba vidjeti koliko je konja pobjeglo sa godinama, na to nitko ne razmišlja. Svi mislimo da da je ono što je tvornički deklarirano još uvijek nakon 15-20-tak godina tu, ne bih se baš složio, pa zato najbolje na valjke, vidjet koliko ima i onda do željene snage dizati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ulja nema tu filozofije... svako maže svako moze 10tkm....  Ja sam sebi za probu ulio 5w50  Mobil1... Nazalost ovu godinu rjeđe idem na dalje ture  i manje je pod nekim vecim opterecenjima (prikolica za automobile)... pa cu vidit na 10tkm koliko i jel ista popio.

inace pd 116ks remap na 154... 250tkm 2tone... :)  Do sad uljevan ll3 5w30 i na 10tkm bi popio cca 0.8l. Lm keramika ulivena prije 30ak tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj novi Magnatec nema 505.01 normu namijenjenu PD motorima.

Ja nikad nisam ni vidio u ijednoj prodavnici Magnatec Professional OE 5W-40, a gdje sam god pitao rekli su mi da je to Edge TD 5W-40.

Kolega TDI zašto ne sipaš OEM ulje Special Plus 5W-40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema, nemoj da ti sad moram kanticu odzada slikati na kojoj piše VW 505.01 norma. :)Pa vidiš da ga i ovlašteni koristi i da je Edge izbacio iz asortimana, koliko puta sam onu sliku stavljao iz ovlaštenog i opet ti ništa nije jasno. To što ga kod vas nema je drugi par rukava, kod nas ga ima i u Tokiću, Intercarsu i ostalim trgovinama gdje ga Castrol Hrvatska distribuira, a znam zato što sam ih kontaktirao. Imam i kanticu jednu rezervnu od 1L Magnateca i evo piše isto VW 505.01...

2017-04-1209.49.114xk8j.jpg
20190215_105749_132keh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i specifikacija za CASTROL Magnatec OE Pro 5W-40 (VW 505.01) i jedna bolja fotka odzada na kantici... Ovo OEM Special Plus (G052167M2) 5W-40 ulje koje ovlašteni isto ima u ponudi je dosta skupo, jedna izmjena bi me koštala sa popustom 666 kn (90 eura), računaj i ostalo pa mi je to bilo preskupo a Magnatec u mojoj osobnoj nabavi košta 5L kod Anđelka i izađe me 300kn (40 eura), s time da odmah uzmem i filter zraka pa mi je računica tu jasna a nije lošije po auto jer ga i ovlašteni koristi.

castrol-magnatec-pro-wlkxy.jpg

bpxe-9sxkqk_page_1opjbq.jpg

bpxe-9sxkqk_page_2wqkj8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Castrolom sam zadovoljan, počeo sam sa Edge i sad koristim Magnatec od prošle godine jer ga i ovlašteni koristi. Ne volim mijenjati marke ulja svako malo pa ostajem do daljnjeg na njemu. Kod Anđelka je 1L 60kn CASTROL Magnatec OE Pro 5W-40 (VW 505.01) i to je više nego pristojna cijena, a i dobro mi se pokazalo pa će i sad ova zamjena koja mi uskoro dolazi isto biti Magnatec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol nema svoje rafinerije nego uzimaju od BP. Samo muckaju aditive i prodaju.

Godinama je prva ugradnja novih vag auta ulje bilo Aral.

Castrol je najobicnija reklama.

Od 5W30 koristim Aral a 5W40 shell..

Nista magnetec, to ti je buckuris..

Dosuse sad je i u reno i mercedes usao u deal sa castrol a u bmw je usao shell..

Meni je shell najpouzdanije ulje. Najveci proizvodjac ulja u svijetu..

 

 

a926cddd0fb6c7dc4fbd992187f446ba.jpge85d2dd3fcc0ab416d67af856e0b16a7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I uz sve napisano što mi je i od prije poznato što i kako obrađuje ulja još je uvijek Castrol među najtraženijima, nije se ni Aral nešto pokazao pa razne marke ulja ne nazivam "bućkurišem", no ako je tebi dobar Aral ili Shell, samo izvoli, ja ostajem i dalje na svom izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po čemu to vidiš?
Ja opet imam drugi info da je baš Castrol u VW OEM pakiranju, ujedno ne koristim LL3 ulje sa normama 504.00/507.00 niti u gradaciji 5W-30, nego VW 505.01 u 5W-40. Ako bih išao na OEM onda samo pod gornjom oznakom OEM VW Special Plus  5W-40 (G052167M2), ali kao što napisah, previše mi je to kad mogu jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora nužno biti po izgledu ambalaže, sigurno ju Aral ne proizvodi, ona se kupi od najpovoljnijeg ponuđača, kako to već ide, a točit mogu kod onog s kojim imaju ugovor, a ako već imaju u ponudi Castrol, vrlo vjerojatno da je i on u ambalaži i po meni jednostavnije nego imati ugovor sa dva dobavljača.

Mislim da je kostolomac naveo da je prevozio ulje u toj OEM ambalaži baš iz Castrola, tako da je ovo jedini konkretan info na kojeg sam naišao, sve ostalo je puko naklapanje i nagađanje, čak ni oni koji su radili u ovlaštenom nemaju konkretan info od kojeg je proizvođača ulje u OEM ambalaži...

Castrol koristim već petu godinu, Edge pa sad Magnatec, meni se ono dobro pokazalo, naveo sam i zašto, ujedno ga i ovlašteni koristi i prodaje po ne baš jeftinoj cijeni. Da je kojim slučajem OEM VW Special Plus 5W-40 (G052167M2) povoljnije, išao bih na njega, ovako ostajem pri svom izboru.

2017-04-1209_49r2j4c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam u njemackoj do nedavno i znam kako tamo idu stvari donekle. Ako je ambalaza slicna ili ista nije to bez vraga. Vw-nu je sigurno aral jeftiniji od castrola i to je to ulje jer je ista flasa. Flasa je ista jer ide iz role na kalup koji je isti jer se na istoj liniji pakira i isto ulje. To vam garantiram 1000%

Jesam malo kompicirano objasnio hahah

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je taj Aral Ivo koristio, kupljen od Anđelka i da nije baš bio prezadovoljan, ne znam neka on još potvrdi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno sam  trošio Aral  od kada je G5 kupljen nov 2004 g. ( a u to vrijeme Aral je bio jedini dobavljač za VW grupu , nakon dosta godina su prešli na Castrol ) ali ja i dalje  stavljao Aral, nosio svoju kantu, mjenjao svakih 15k km, nije trošio takoreć ni kapi ulja od servisa do servisa. Prodao ga sa 330k km i eto neki dan sam susreo  vlasnika, auto ima 440k km na satu i dalje Aral toči i nije ništa rađeno na motoru.  

A i ne znam otkud Vam ideja da servis toči ulje iz ovih 1l ili 4/5 l pakiranja. Oni na veliko uzimaju bačve 208l gdje imaju ogromnu maržu, to rade svi nevezano  uz marku, ove manja pakiranja drže ako netko želi od stranki uzet za dolijevanje.....

Morali bi biti ludi da sami sebi izbijaju novce pa da toče iz ovih manjih pakiranja koja su u principu najskuplja....

 

Edit: pogledao sad malo baš dokumentaciju, jedan servis sam ipak napravio sa Castrol, jer sam zabilježio da mi zakazao dobavljač Arala, a nisam htio čekat da dođe Aral?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni castrol ni aral nemaju svoje rafinerije kao sto sam rekao. BP je vlasnik i Castrola i Arala, dakle oni proizvode sva ta ulja i ono sto BP ima u nekoj normi to pakira pod castrol, aral ili vw ili skoda ulje, sve je to isto. Nema tu puno nauke..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega TDI nisi me razumio. Rekao si da je taj OE ukinut i da je sad izašao novi Magnatec, koji si gore na slikama naveo. Onaj StartStop i još jedan. Oni imaju samo 505.00 normu. Dobro znam o čemu ja govorim.

 

Ja lično sipam u PD115 i PD130 motore 505.01 ulje Ravenol VPD 5W-40.

Sad na sledećem servisu prelazim na Ravenol VMO 5W-40, jer je VPD ukinut, a VMO je ujedno i nijansu superiornije.

vhs-canvas-6d2b9dddacea3771022d6184419c319c.jpg

 

Servis radim na 9000km, ne potroši ni kapi ulja. Čak sam jednom Ravenol WIV3 5W-30 LongLife3 potjerao do 13 000, jer sam čekao da turbo odradim, pa sve najedno. Tek je počeo po malo da ga troši na nekih 12 500km.

Nabavljam ga od zvaničnog distributera koji dobavlja Ravenol direktno iz DE i nema šanse za lažnjacima. Čak taj isti MND Mišeljić DOO postoji na njihovoj mapi, dok recimo kod Castrol i nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, <TDI> said:

Mislim da je taj Aral Ivo koristio, kupljen od Anđelka i da nije baš bio prezadovoljan, ne znam neka on još potvrdi.

Nalio sam ga cisto da vidim... meni osobno nema logike da je aral u orginalu a na cepu stoji castrol kod skode shell il seata repsol... a đe je tu aral.. niđe... Zar to nije malo sumnjiva igra ako uljevaju jedno a reklamiraju drugo....?

Koristio za probu i aral 505.01 i lm 505.01  i nevidim da su ista bolji od ll3 507.00 oem koje koristim inače... Potrosnja im je tu negdje...   Sad sam ulio bas nesto totalno drugo... a to je Mobil 1 5w50.... nije po normi al bas da vidim kako ce se pokazat na 10tkm.

P.s ll3 odnedavno je shell a castrol je otpao... i sad je 0w30... To ej recimo skoda imala vec par godina i u shell kanticama... :)  Njega jos nisam probao.. budem za 7tkm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1