1 1
VWTDI

VW OEM ulje vs Castrol Magnatec 10W40 koje uzeti za Golf IV 1.9TDI 66KW

Recommended Posts

61rT0HiCgPL._SY355_.jpg0504038_001.jpg

 

 

Cjena je ista a koje je ulje kvalitetnije,trebao bih i filter goriva sa njima mjenjati sta mislite,kakvo ste imali iskustvo ova dva ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj stare teme. Ima ih bar 10 o uljima i njihovim svojstvima. Samo treba malo potraziti. Isto je i za sve filtere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nema za OEM ulje gledao sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako izmjenu radis u ovlastenom, onda ti je sasvim svejedno sta će nalit unutra jer svakako imas garanciju na rad i dijelove. A ako sam mijenjas sve, onda kupi ulje po specifikaciji koja je za tvoj motor i amen. Nema tu puno filozofije. Svako ulje moze odvrtit 10tkm bez ikakvih problema. Samo je bitno da je specifikacija koju preporuca proizvodjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo ulje OEM je "kao" jeftinija verzija oem dijelova

ja to ne bi stavlja,uzmeš Castrol,Shell il bilo koju drugu marku da je po specifikaciji

 

filter goriva da sad odeš u ovlašteni i kupiš original dobija bi UFI made in China,

sad možeš kupiti UFi,Mann,Bosch,Hengst itd. sve je to isto(bar ove poznatije marke)

ja npr.se vodim po onom ko je napravija taj sistem taj filter,znači Bosch(mada meni taj Bosch u zadnje vrime izgleda socijalno nekako,pa ga ni ne kupujem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam suzio izbor na ova tri filtera i mislim da što god od ovoga uzmeš nećeš pogriješiti jer su svi kvalitetni. Iako UFI sada dolazi u originalu uzeo sam preko Anđelka MANN-ov jer sve od njega uzimam pa sam htio da bude i od goriva.

01_UFI 24.391.00
ufi-kraftstofffilter-1dumy.jpg

02_MANN_WK8533X
mann_wk8533x1gupo.jpg

03_Mahle/Knecht-KL147D
mahle_knecht-kl147de0ugk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radim u ovlastenom ja to sam polako imam za izvlacenje ulja posudu,a znam da je to kao jeftinija ja sam nasao samo tu sliku evo sada sam nasao pravu sliku ,nekako sam vise za Mann filter goriva,sve sto je kinesko to nista

 

 

 

 

g052167m44.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

special plus ti nije ki ono ekonomi...

 

gore vlaho kaze da ako je u servisu da je svejedno jer imas gar na rad i djelove... tu se neslazem... kad stranka donese nesto svoje onda se to uzima u obzir da ako sta crkne da se onda ogradjuju od moguceg uzrocnika tipa ulje pakne filter itd... i nek je tako..to je posteno.

Da ces sve pocuclat s vakumom iz motora na mk4.. mislim da je jako tesko...

Ja sam jucer sebi mjenjao i ostavih da se cijedi preko noci plus je pocucano iz kucista uljnog filtera skroz doli do hladnjaka (pd motor)

Koristim il org il mann filtere... ulje stalno vw 507.00 na svim mojim vag-ovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo, mogu te zamoliti za komentar za ulje koje ovlašteni imaju u ponudi a radi se o ovom ulju.

Broj: 505011TU
TXT 505.01 TopUp

Da li je to ulje od Castrola i gdje spada po nekoj kategoriji kvalitete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

special plus ti nije ki ono ekonomi...

 

gore vlaho kaze da ako je u servisu da je svejedno jer imas gar na rad i djelove... tu se neslazem... kad stranka donese nesto svoje onda se to uzima u obzir da ako sta crkne da se onda ogradjuju od moguceg uzrocnika tipa ulje pakne filter itd... i nek je tako..to je posteno.

Da ces sve pocuclat s vakumom iz motora na mk4.. mislim da je jako tesko...

Ja sam jucer sebi mjenjao i ostavih da se cijedi preko noci plus je pocucano iz kucista uljnog filtera skroz doli do hladnjaka (pd motor)

Koristim il org il mann filtere... ulje stalno vw 507.00 na svim mojim vag-ovima

Ja sam mislio na to da on nista svoje ne donosi. Sve iz ovlastenog. I onda si miran jer je sve pod garancijom. Drugi par rukava je kad on donese nesto svoje, tako sam i ja par puta radio i onda su mi u napomenu pisali da je ulje npr moje a filteri njihovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se moze desiti ako doneses svoje ulje i filtere, bitno da je u normama i da nije neki laznjak kao ovo dolje nize u rusiji sto su otkrili, prepakirano :lol2

I ovo me odmah podsjetilo na to kako kupujem Shell u intersparu 15w40 te u prici sa Andelkom mi kaze da je za Shell uvoznik Orbico ili tako neka firma, no na ovaj Shell u intersparu nema iza original ambalaze da pise na HR i ostalim jezicima nego zaljepljen komad naljepnice di pise nesto sitno na hrvatskom i to je to, a u originalu bi trebalo pisat na originalnoj zutoj naljepnici - po rijecima Andelka..

 

eede2702c8.jpg

 

eede2d0c03.jpg

 

eede3465c2.jpg

 

eede3a0a7e.jpg

 

eede2379d3.jpg

 

eede0e4e80.jpg

 

eede077fb5.jpg

 

eeddfdf9bf.jpg

 

eedddc7e7d.jpg

 

eedde33ece.jpg

 

eedde8cfde.jpg

 

eeddf06054.jpg

 

eeddcd4373.jpg

eeddc692fe.jpg

 

eeddbec12c.jpg

 

eeddb8144d.jpg

 

eedd94ccd1.jpg

 

eedd9bba9b.jpg

 

eedda3cf10.jpg

 

eedda9c8a3.jpg

 

eedd7d4a44.jpg

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI neznam tko sta ima jer svi ovlasteni nemoraju imat ista ulja uz orginalno naravno... ovaj tvoj broj mi neigra nista.. treba kat br tipa G 052 ...

 

V.A.G ulje... bar ovo vw stiže iz Wals Siezenheim-a (Austrija) iz Porsche-ovog centra....

Postojalo je i audi-evo org ulje (bar je kantica bila drugacija od sadasnjeg) al vidjeh ga samo jednom :)

 

Ugl ono gore ekonomi ulje 505.01 502.00 10w40 je oko 102kn/l za taj novac se da naci jako kvalitetno ulje van ovl servisa... al naravno da nije iz gore spomenutih ruskih vulgaris punionica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

G052167M4 - ja sam to nasao pomocu kataloskog broja,heheh nisam zainteresovan za to ekonomi ulje kada sam trazio ovo special plus nisam ga mogao naci pa naletim na ekonomi,pa sam nekako nasao special sa kataloskim brojem,pa bih uzimao taj special plus pa ako neko koristi,kako se pokazalo, neka pise.

I ja sam se toga bojao spomenutih ruskih punionica ;-) ,prije sam uzimao Castrol Magnatec i opet sam bio u strahu jer ko zna kakvo ulje sipam u motor, pa bih malo presao na OEM da vidim kakvo je,ali obavezno kupovina iz ovlastenog,evo sada mi je ovlasteni odgovorio za cjenu 5L kanister 75 evra :wow bas tog special plus ,paprena je cjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tzv oem ulje nije nista bolje od Castrola sa specifikacijom za tvoj motor. Kupis ga u provjerenoj trgovini i nema problema. 10 godina već tako mijenjam i nikad nikakvih problema. Izmjena svakih 10 tkm i peri deri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specijal plus nekoristim osobno pa o njemu neznam sta reci..... LL3 castrol a i ovaj oem mi se pokazao ok... Doma musterijama imam opciju hoce li ll3 od vw-a il u zadnje vrijeme Aral kojeg uzimam od Anđelka (LagerOs) i bas zato jer covjek tvrdi da je ulje orginal tj nije s sivog trzista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arala točim u peticu od 2004. kad je i VW samo Aral imao u ovlaštenima( sad je samo Castrol aktualan kod njih, bar kod većine ). Tako da sam zadovoljan s tim uljem.

 

Ja već nekih 5-6 godina naručujem od GrandOila i nemam apsolutno nikakvih problema i imaju najniži cijenu od svih......

Nikakvo OEM, uzmi Castrol i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol definitivno uzimam,skupo mi je OEM ulje a i kazete da nema nikakve razlike, reci te mi jos nesto da li starost ulje utice na njegovo podmazivanje i ostala svojstva jer po radnjama kada sam gledao u subotu nema ni jedno ulje da je 2017 sve 2016 jer sa tim sa se susretao i nikako da nadjem ulje da je skoro napravljeno,to mi je cudno bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI neznam tko sta ima jer svi ovlasteni nemoraju imat ista ulja uz orginalno naravno... ovaj tvoj broj mi neigra nista.. treba kat br tipa G 052 ...

 

V.A.G ulje... bar ovo vw stiže iz Wals Siezenheim-a (Austrija) iz Porsche-ovog centra....

Postojalo je i audi-evo org ulje (bar je kantica bila drugacija od sadasnjeg) al vidjeh ga samo jednom :)

 

Ugl ono gore ekonomi ulje 505.01 502.00 10w40 je oko 102kn/l za taj novac se da naci jako kvalitetno ulje van ovl servisa... al naravno da nije iz gore spomenutih ruskih vulgaris punionica :)

Specijal plus nekoristim osobno pa o njemu neznam sta reci..... LL3 castrol a i ovaj oem mi se pokazao ok... Doma musterijama imam opciju hoce li ll3 od vw-a il u zadnje vrijeme Aral kojeg uzimam od Anđelka (LagerOs) i bas zato jer covjek tvrdi da je ulje orginal tj nije s sivog trzista....

Ma, lud sam već s tim uljem.

Zato se nisam htio zezat unazad nekoliko izmjena pa sam sve prepustio ovlaštenom jer nisam znao gdje i što da uzmem a da sam siguran da je ulje OK a ne neka jeftina kopija i onda kao štedio si na ulju a na njemu to ne bih nikako radio. Ovakva je kalkulacija koju sam do sada imao preko ovlaštenog, znači nije se radilo o OEM ulju u VW pakiranju kojeg nisam niti vidio nego dvije vrste Castrola i to je sve pa ti više podataka od gore što sam naveo ne mogu dati jer sam te nazive iz računa izvadio.

 

FISCHER/ŠTASNI Virovitica

01) Castrol Edge 5W-40 4,30L 616,54 kn (2014.godina)

02) TXT 505.01 Top Up 4,30L 543,70 kn (2015./2016.)

------------------------- razlika u cijeni 72,84 kn

 

LAGEROS, Anđelko

03) CASTROL EDGE TD TITANIUM FST 5W-40 (4L+1L)......= 306,50 kn

04) ARAL HIGH TRONIC 5W-40 1L = 40,50 Kn x 5............... = 202,50 Kn/5L

 

Kada odvažem sve nekako sam skloniji ARAL-u nego Castrolu baš iz razloga kojeg si gore naveo pa sada ni sam ne znam da li da ga uzmem. Ispada kada jeftino kupuješ da uvijek imaš osjećaj da nešto ne valja pa tako i sada a vjerujem da taj Castrol što ovlašteni ima u ponudi nije bolji od ARAL-a ili Castrola u samostalnoj nabavi od provjerenih dobavljača a kada čujem i druga iskustva poput Vlahe i Valentino ne znam zašto kompliciram. Koliko vidim generalni zastupnik za ARAL u RH je N.T. Maziva Zagreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva ta ulja ako su original, odnosno od provjerenog dobavljaca, su vrhunska i stvarno nema potrebe za dubljom analizom, odaberete gradaciju za podneblje, da zadovoljava normu i to je to. Bitno je da ulja ima i da ga se redovito mjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Aral ako ti je izbor samo između ta dva. Naftnu bazu kupuju isključivo od BP-a, koji im je vlasnik, a aditive proizvode sami. Dok npr Castrol a i većina ostalih aditive kupuju od Hoechsta, Basfa, i Mercka, a castrol koliko znam i nema vlastitu rafineriju ulja i većinom rafiniraju otpadna ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam od kipor stroja www.motorna-ulja.hr i nema nikakvih problema vec duze vrijeme, prije uzimao od www.solarno.hr ili www.topstart.hr i nikada problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhhmm.. Sad ste mi dali misliti s tim uljima.. Dosad sam uzimao(uvijek u istom ducanu) Castrol i ono,ok je,ali je li Aral bolji izbor? Za 1.9tdi,Pd 105ks.. Dosad se nisam s tim zamarao,tocim sto Vw preporucuje,al sad kad sam poceo citat ovo.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Aral ako ti je izbor samo između ta dva. Naftnu bazu kupuju isključivo od BP-a, koji im je vlasnik, a aditive proizvode sami. Dok npr Castrol a i većina ostalih aditive kupuju od Hoechsta, Basfa, i Mercka, a castrol koliko znam i nema vlastitu rafineriju ulja i većinom rafiniraju otpadna ulja.

Ova podatak nisam znao pa je to recimo jedan plus za ARAL.

Volio bih odabrati jednu dobru marku za PD motor i koristiti je neko duže vrijeme a ne svake isprobavati nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Castrol i svi oem filteri, uzeo sam Mann sada za ovaj servis i nikada vise i nema tu rasprave dalje.. Moze bit vlasnik Arala neznam ni ja ko opet je razlika kao na Castrol..

Rekli su da je Dunhill ista cigareta kao Ronhill,a ustvari nema 30% toga od Ronhilla (radim tamo pa znam).

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1