1 1
vwpassat35i

Auto izbacuje antifriz ugasen

Recommended Posts

Ako je do brtve onda odustajem od radova..danas mi je i alternator izgorio,izbacio vodu..iz*ebao me na 1. april posteno..vidit cu prvo vodenu pumpu..ako nije ona onda ide u smece..nema ulja u vodi ni vode u ulju..pali na pola kljuca,ide odlicno,ne dimi,ne trosi vodu osim kad mu dode da ju izbaci ali to opet nije trosenje..

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijetko zavrsava voda u ulju,kad se i desi tako nesto vidio bi na temperaturi odmah

ali kazem bit ce brtva glave pa baca kompresiju u vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa se otvara pitanje kako i zasto. Po tvojim postovima kazes stedio si auto, nedavno je napravljeno + ako je sve po PSu stegnuto itd... zasto je otisla itd... Koja je bila u pitanju marka brtve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kolega..vjeruj mi da neznam..nikad auto nisam forsirao,pregrijavao,turirao ili trgao na bilo koji nacin..nikad na hladno nije krenuo..uvijek u optimalnim okretajima..nikad ga saltao preko 3000 mozda 3500 maksimalno..vjeruj da neznam..lud sam samo tako sad..ocigledno da sto vise pazis i ulazes da auto prije krepa..neznam koja je brtva bila moram vidjeti sa ovim sto ga je slagao jer ja nisam bio kuci kad je to radeno nego na terenu..

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frik kako se tako nesto moze desiti u 21 stoljecu pokraj raznih masina koje su pa i automatizirane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masine su iz 80ih najbolje :)

 

Co test iz rashl tekucine pa dalje... moguce da je glava samo posljedica a ne uzrok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glava poravnata..sve je odradeno znaci tip top..temperaturu drzi na 90 zakucanu.. cim ode 2 milimetra gore ventilator uredno pali..

 

0852350bc700d22c08db7c560254a71f.jpg

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Sto je fascinantno crijeva nisu tvrda kao kamen pa da ih se nemoze stisnuti..mogu ih bez problema i bez veceg pritiska stisnuti da se oba prsta kao dotaknu..zamjenjen je sad alternator vec 15ak min radi u mjestu i provozao sam se par krugova voda je jos u njemu i nema nikakvog pritiska u crijevima i boci..ako je brtva otisla onda il ce imati pritisak ili nece nikako valjda, nista mi nije jasno vise

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Znam da sam dosadan i naporan stvarno mi je zao zbog toga, ali mi i dalje ne ide u glavu zasto se to dogodi ponekad i samo kad ga ugasim? Jutros sam nasuo slucajno i vise od maximuma vode u njega i nije cak ni taj visak jos izbacio..ne razumijem ubijte me ako ja ikad skuzim ovaj auto

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto frik kaze, CO2 test treba napraviti. Odi kod mehe ne smije ti vise od 50 kn uzeti ( meni je moj toliko rekao za taj test ). Stavi ti pumpicu sa kemijom na cep rashladne tekucine, te ta kemija reagira i promjeni boju ukoliko dodu ispusne pare u dodir sa kemijom ( u rashladnom sustavu nebi smjelo biti ispusnih para ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat cu to otici pogledati jer je ovo sve blago receno smjesno postalo..dal zna itko od vas tko u zadru ima taj co2 tester?

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus taj cep mora drzat 1bar...1.5bar... tako ako vec izbacuje van antifriz onda il je sistem pod vecim tlakom il ti cep nevalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzet cu od Andelka novi cep,termostat,senzor temperature pa cu vidjeti ponasanje..cep mi je sumnjiv jos od kako je to sve krenulo..ako ga ispusem i malo protresem jace onda nema napuhivanja..poslije toga se valjda zacepi al nisam 100% siguran da je on krivac..sve cu vidjeti sad tokom tjedna iduceg pa cu javljati rjesenja..puno vam svima hvala jos jednom odlicna ste ekipa pogotovo za nas mlade vozace koji jos nismo pravilno upoznati sa svime oko auta..svaka cast i skidam kapu

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovl servis ima pumpicu i adapter za testirat cep i sistem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam cuo za jednog odlicnog majstora u okolici..i da ima sve sto je na bilo koji nacin vezano uz aute..navodno je vrhunski majstor pa cu ga sutra zvati da vidim sve..ako on nemoze onda u ovlasteni voziti

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je ispravan..ali cep na ekspanzionoj nije dobro funkcionirao,tako rece majstor i dao mi neki plavi cep privremeno da koristim dok mi ne stigne novi od Anđelka..i s ovim cepom nemam nikakvih problema crijeva su taman kako trebaju biti sad i nema co2 u antifrizu Bogu hvala hladan motor i duza voznja su katastrofa bez termostata..trosi vise nego fap hahah al i to ce biti do kraja tjedna sanirano samo dok stigne novi. Zahvaljujem se jos jednom svima na savjetima i pomoci, nadam se da cemo se sresti na kojem meet-u ubrzo.

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vrijeme smatrao da mi nabija preveliki pritisak pa sam prije puta skinuo onu gumicu sa čepa posude.

Reko, radije ću svakih 100km nadoliti litru vode nego da mi negdje u pripizdini pukne nešto.

A dogodilo se to da kad sam se popeo na plitvice ugasio auto i pun k antifriza iscurilo van iz posude kroz čep (naravno) a u ostatku crijeva se čulo ključanje vode. Temperatura na tabli normalna i ventilator ne radi. Vratio gumicu na čep i nakon toga sve ok radilo.

Rashladni sistem mora uvijek biti zatvoren jer se sa sve većom nadmorskom visinom spušta granica vrelišta.

Ako kažeš da su crijeva mekana možda su baš zato jer stalno negdje sustav odiše. Možda su ti stvarno taj čep ili posuda u banani.

Ako kažeš da ti trenutno ne baca odi ga prvo zagrij pa se popni na brdo za probu :)


Sorry, evo taman kad sam pisao post ti javio da si rješio problem :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam imao nekih 100km otvorene voznje, i dobrih 20ak gradske nakon zamjene cepa..u dalmaciji hvala bogu ne fali uspona hehe i sve je bilo u redu jer sam stajao sa strane da sve provjerim i da ne bi bilo sto bi se reklo nisam znao sto se dogada..ventilator se palio uredno po gradu,otvorena voznja je bila temperatura oko 70° jer nema termostata trenutacno..malo sporija voznja pa poslije brza i sve je super..nema onog pritiska vise kod gasenja auta i da antifriz iscuri..ja se nadam da je to to i da ce tako ostati do daljnjeg

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde super ako je do cepa

iako mi je sumnjivo to

sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... cep je bitna stavka i takvi budu simptomi...

 

Otkad vozis bez termostata? Znas da to nije bas dobro za motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tako mi je receno i stavljen je taj drugi cep..zasad je sve super..u nedjelju sam ga izvadio znaci skoro 2 dana..znam da nije dobro za motor ali onaj je zaribao i morao sam ga izvaditi..jucer sam od Andelka novi narucio pa cekam da stigne..

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... cep je bitna stavka i takvi budu simptomi...

 

Otkad vozis bez termostata? Znas da to nije bas dobro za motor?

Nije dobro jer se tesko grije ili ima jos neki moguci problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troši više goriva

nema radnu temperaturu

a motor koji nije na radnoj temperaturi se više troši.

najviše se troši pri hladnom startanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oscilacije temp nisu dobre ni za blok pa ni klipove.... glavu... Zato je zadana optimalna temp.

 

Stari mestri su govorili da motor bez temp na duze vremena bude dosta vise istrosen neg inace.... tu tvrdnju nisam provjeravao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na moguca ostecenja motora bez termostata(mozda ih ne bi bilo,ali ne zelim riskirati nakon toliko truda i vremena oko njega) i vasih dobrih savjeta, Passat ostaje parkiran dok ne stigne termostat za koji dan..nadam se da ce situacija ostati kakva je bila ova dva dana i da vise nece biti problema

 

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1