1 1
beckerszg

Golf VI 1.6 TDI 77kw cukanje u leru.

Recommended Posts

Pozdrav svima,

čitam sad već po svim forumima ali nisam naišo na konačno rješenje.

Imam problem s Golfom 6 2010 1.6 TDI 77kw, auto je prešao 156tkm. prije 2tkm je napravljen mali servis (svi filter i ulje). Auto vuče normalno, potrošnja je normalna. Kada je auto hladan sve radi normalno. Kada se auto zagrije na radnu temperaturu 90C počne mi tresti motor u leru. Kad se upali klima treskanje prestane. Trese cijeli auto, kao da cuka kao neki takt. Bio sam kod majstora, pregledao mi je sve dizne, kaže dizne su uredu. Rekao mi je da nije 100% siguran ali da mi je zamašnjak ošao. E sad to košta dosta novaca, pa se ne bih zaletio za nešto što mi neće rješiti problem.

Jel se tko susreo s ovakim problemom da auto trese u leru, tj. cuka i jel tko našao rješenje.

Hvala unaprijed :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti na isto okretaja ler kad je topal i kad je hladan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si dizne eliminirao provjeri nosace motora i getribe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno da majstor nije odmah pogledao i nosače pa da znaš na čemu si...

Ja moram isto do majstora jer isti motor samo golf karavan i ima fix zamasnjak pa kad se zagrije pri kretanju neugodno zna tresti s gasom ili lagano njezno kretanje uvjek trza morat cu do mehe da vidi sto je ....

Kad sam ulje mjenjao gledao donji nosač onu kao riblju kost tkz i nekak mi to klimavo izgleda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovak... znaci nosac nebi trebao bit jer klima kad se upali tad je motor optereceniji i dobija veci ler gas tj elektronika daje vise goriva da bi motor nadoknadio otpor kompressora.

Kako je provjeravao dizne? Odis program ima test u kojem se one kontroliraju... za vcds il druge neznam dal ima kakav self check sistem provjere dizni.

Dal tresnja prestaje i kad se stisne kvacilo... dal na pola pedale ima kakvog zvuka iz mjenjaca.... ?

Preko ekrana je malo zeznuto al ajd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi dizni mi ga je spojio na racunalo i napravio test. Sva odstupanja su u granicama normale, onda je uzeo sve nove dizne da bude siguran i promijenio ih je,nije niti to pomoglo, pa je vratio stare dizne. Sad jedino kada sam isao gledati da kupim zamasnjak, prema modelu i sasiji auta su mi rekli u Autokreso da moj auto ima jednomaseni zamasnjak. Sto se tice kvacila to mi je zrelo za mijenjanje, na pola pedale kvacila mi se cuje zvuk kao da grebe nesto. Ali to mijenjam ovaj tjedan kupplug,druk lezaj..ugl cijeli set. Jel moguce da je to sve do kvacila?

Edited by beckerszg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto ima dvomaseni set

 

To je zamasnjak

 

Hladan radi na povisenim okretajima i zato se ne osjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto ima dvomaseni set

 

To je zamasnjak

 

Hladan radi na povisenim okretajima i zato se ne osjeti

Kako radi na povišenim okretajima pa nije hladno....

A po kataloškom bi morao znati sto je gore...

Meni su iz ovlastenog radili ponudu i navedeno je da je na vozilu fix i još sam pitao dal to greska ili stvarno fix i potvrdili da je fix...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, ugradivali su jedno i dvo maseni samo se po broju sasije moze znati koji je gore..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila tema na forumu.hr

covjeku u zubaku nisu mogli odkloniti kvar...

 

sve zivo mu izmjenjali...

skoro 20000kn dijelova i ostalo to zacukivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1