1 1
Golf444

Golf 4 rupa u vuci

Recommended Posts

81kw vnt turbina

Dakle 2,3 brzina gas do poda povuče fino i onda oko 2700 malo slabije do oko 3200 i opet dalje normalno povuče (nije sad tu neka velika razlika ali se osjedi da u tih 400,500 rpm ide mrvicu slabije)jel moguče da je to samo zbog ovog check valve šta je prije n75? jer ne radi mogu da vučem zrak na obje strane https://www.google.hr/search?q=check+valve+golf+4+n75&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwij6ZvyyZDTAhXGQJoKHdERBXwQ_AUIBigB&biw=1454&bih=726#imgrc=i75ZSqVjECtmvM:.

Ili me možda sami n75 zeza jer on povuče dobro pa malo ko da ostane bez tlaka za više snage na kratko vrijeme i onda opet krene.

To se ne dešava uvijek nekad u malo ranijim nekad u kasnijim okretajima, a ponekad rijetko čak i izostane

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites

A probaj ocistiti n75 ventil.... ali prije nego ista pocnes radit na auto spoji prvo na dijagnostiku.. napamet je nemoguce dijagnosticirat gresku..

Edited by _fery_

Share this post


Link to post
Share on other sites

A probaj ocistiti n75 ventil.... ali prije nego ista pocnes radit na auto spoji prvo na dijagnostiku.. napamet je nemoguce dijagnosticirat gresku..

Kako očistiti n75 ventil

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima kak se on može očistit :D , a moram nabavit neki vag-com jeftini imam ovaj elm 327 al đubre osim osnovnih vrijednosti senzora ispod 2005,2006 god neče da čita ostalo.Eh i odma pitanje, znam da ima na internetu i sam sam već čuo, al ajde opet -> jel bude prošao tehnički koji je uskoro s zablindiranim egrom? , nebi bio problem da je samo ovak nego ja i diht mase stavio tu puno da je to 100% pa mi se baš nebi dalo to skidat i onda opet stavljat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima kak se on može očistit :D , a moram nabavit neki vag-com jeftini imam ovaj elm 327 al đubre osim osnovnih vrijednosti senzora ispod 2005,2006 god neče da čita ostalo.Eh i odma pitanje, znam da ima na internetu i sam sam već čuo, al ajde opet -> jel bude proao tehnički koji je uskoro s zablindiranim egrom? , nebi bio problem da je samo ovak nego ja i diht mase stavio tu puno da je to 100% pa mi se ba nebi dalo to skidat i onda opet stavljat.

Kod mene na pasonji zablindiran ko zna od kad ali na tehničkom kaže oh pa motor je ko violina. Naznam dali je isto ali ako je nema brige

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ocistiti n75 ventil.. treba ga rastavit i ocistiti prljacstina koja se nakupi... i sa blokiranim egrom ces najnormalnije proc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mora biti orginal, jer vidim ima na ebayu neki i po $10 čak i manje bitno je da on radi funkciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam nač orginalni za 59 kn :) .
https://www.youtube.com/watch?v=3Am-pctT1RY&feature=youtu.be evo i mali video, nezz jel možete primjetiti kako sjecka 1 sec zastane pa onda povuče opet a gas je cijelo vrijeme do kraja(čuje se i po zvuku), pogotovo se vidi na blizu 4k rpm u 4 brzini kad vidno na 1 sec stane kazaljka a gas je do kraja(0:24 promet ispred mene).

Čim je veče opterečenje, npr. uzbrdica to se više to osjeti da mu načas sfali snage pa opet krene.

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam nač orginalni za 59 kn :) .

https://www.youtube.com/watch?v=3Am-pctT1RY&feature=youtu.be evo i mali video, nezz jel možete primjetiti kako sjecka 1 sec zastane pa onda povuče opet a gas je cijelo vrijeme do kraja(čuje se i po zvuku), pogotovo se vidi na blizu 4k rpm u 4 brzini kad vidno na 1 sec stane kazaljka a gas je do kraja(0:24 promet ispred mene).

Čim je veče opterečenje, npr. uzbrdica to se više to osjeti da mu načas sfali snage pa opet krene.

pa onda napišeš i di si kupija da drugi znaju kad zatriba

a ovo isto tako jel to sad kad si prominija ventil il još nisi prominija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mi radil Audi kad sam ga kupio, nikakve greške nigdje, graf MAF-a nije bio najbolji zamjenio njega isti klinac, izbili katalizator, dušu mu malo izvadio na AC i nikakvih problema poslje.

 

JBG sad ako ti šteka N75.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Autovolan.doo, Retkovec sam nabavio ventil. :)

Samo da me to ne zeza inače auto supe od kad sam ga kupio, prije 10 tkm promijenio ulje još je uvijek na istoj razini ja nezz jel mi neko toči dok ja spavam ili šta ali da ni kaplje nije popio malo čudno :)

Edited by Golf444

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene evo vec 6 godina nije uzeo ni kapi ulja a ove godine sam presao 9tkm a ulje mjenjam sledece sedmice a i cesto provjeravam ulje mozda svaki 7 dana :lol2

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad imam tehnički kad to riješim i kad bude vremena budem išo nekamo na dijagnostiku da vidim šta je, usput pitanjce do kolko luhta se može tolerirati hod osovine na turbini, sad sam za vikend imo malo vremena pa skinuo usisni dio i prvo mislio ono nema ništa ali ipak ima mrvicu jedva da možeš osjetit valjda pola mm ako i tolko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se mislio kak bude s zblokiranim egrom kad ono bolje neg s njim :)

Srednje zacrnjenje 0.12 ,još mi kaže ovaj dobro ga gaziš izgleda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1