2 2
VWTDI

Golf 4 El. Retrovizori problem?

Recommended Posts

E ovako imam problem sa retrovizorima kada prebacim prekidac da pomjeram desni i pomjeraju se oba tj. i desni i lijevi a kada prebacim da podesavam lijevi onda se samo on podesava,da li treba to tako i jeli se ikao susretao sa tim problemom hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sluzi tome kad se parkiravas da mores spustiti retrovizore da vidis di je trotuar ili neka prepreka. Nije kvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali prije mi nije tako bilo,jeli i kod tebe tako da se oba podesavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod mene nije tako jer sam baš nedavno prčkao po njima i koliko se sjećam svaki se posebno namještao, no budem provjerio pa ti javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda kada sam gledao desni nisam vidio da se i lijevi spušta ali nekako mi se činilo da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se oba pomjeraju kad stelam desni. nije mi to jasno bas. kad sam ga kupio mislio sam da je kvar. posto sam ih uspii namjestit po svom dobro je

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad stoji stalno prekidac na desnom onda podjes spustiti prema dolje, oba retrovizora idu, al ako si npr prebacio na desni ici ce samo desni, kada vratis na lijevi ici ce samo lijevi. To je bas napravljeno za parkinga , da mozes spustiti retrovizore kako bi vidio bankinu ili linije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to prije neki dan primjetio i mislio sam da je kvar,eto da nisam pitao ovde ne bih ni znao za to,raskopao bih retrovizore dzaba :lol2 ali gledam danas po internetu neki modeli cetvroke kada stvis retrozvor na -R- desni i ubacis u rikverc oba retrovizora se spustaju automatski prema dole da bi mogao lakse uociti neku prepreku.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prekidač uvijek na sredini 0 zbog toga se ne spuštaju oba odjednom nego pojedinačno kojeg odaberem a za ovo nisam ni znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je drugačiji prekidač, nema 0, pa uvik mora bit ili L ili R.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ih onda pomjeras kolega pojedinacno ako je prekidac na sredini ,danas cu prodati mozeli kod mene kada se prebaci na R i u rikverc da se oba spuste automatski :grrr


Kako nema 0 Free-shipping-New-left-side-master-door-

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam vidio nikad evo sada prvi put,zanimljivo rijesenje,koje ti je godiste Golf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi dal radi ovo sa rikverc opcijom ali nekako sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne radi :vozi to je kod opremljeniji Golfova izgleda,moze se na Youtubu naci.

Kucaj VW Golf 4 mirror down

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da na golfu 5 ima taj feature. Ne vjerujem da ima 4. Al probat cu na svom pa sta bude

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju neki modeli Golfa 4 mozda GTI ili V6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se moze isprogramirati. Ako moze ja sam prvi u redu :D

 

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagenovci danas mjenjao staklo retrovizora (suvozacevo) moje staro dobilo neku cudnu boju usla vlaga u staklo sta li je vec nebitno.

Kupim drugo polovno i kad sam skinuo svoje imam sta vidjeti,mjenjano je  staklo vec jedanput i nisu spojene dvije zicice uopste,vjerovatno za grijac retrov. stakla,Ja na novo staklo prikopcam te dvije zicice i sve vratim kako je bilo fabricki ,ali nemam tu funkciju da aktiviram grijace retrovizora.

Sta je potrebno da se napakuje da imam grijace retrovizora gledao sam i na vozacevom staklu retrov. i imaju zice takodje spojene u staklo. 

Sad gledao i vidim da ima i osigurac za grijanje retrovizora

GOLF 4

disconnect-the-wires-on-the-glass-of-the

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslikaj prekidač koji ti ja na vozačevim vratima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, <TDI> said:

Uslikaj prekidač koji ti ja na vozačevim vratima?

Left-Door-Adjust-Side-Mirror-Control-Swi

Nasao sam na stranim forumima kako se pale grijaci retrovizora,oni rade zajedno sa grijacem zadnjeg stakla,kad upalis grijac zadnjeg stakla tad rade i grijaci  retrovizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2