5 5
Marijan-97

Diskovi/Pakne

Recommended Posts

Nemojte stavljat TRW jer su meni cvilile..

I diskovi i plocice, sve novo i cvili..

prije bili orig diskovi sa 150000 km i plocice no name najjeftinije neznam odakle i nije cvililo.. sve sam probao ali nikak zaustaviti cviljenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam ATE, sve super, jedino sam sjebao đek koji ide na disc pločicu! :((

Zna li ko koliko bi taj kabel koji ide ispod blatobrana i ušteka se u disc pločicu?

Pogleda cu na kakvom slupanom, ako nadjem di? Neznam koliko novo taj komad dosje?

 

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pomoc,juce sam stavio sve cetiri nova diska sa plocicama,primjetio sam da pedala ima duzi hod ne hvata odmah nego je moras pritisnuti skoro do pola.

Da li treba da se odzrace kocnice opet jer kada sam mjenjao prednje diskove i plocice primjetio sam da mi je tecnost iz posude curila na cep kad sam vraca klip na klijestima a kociona tecnost je bila na normali prije izmjene.Pa je to izbilo na cep i pocelo curiti iz posude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ti bit do loseg ulja ... potiskivanjem cilindara podigla se sva ona prljavstina i vlaga pa je zbog tog pedala *gumasta*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vwecer.

Prominio bi diskove na passatu b7 2.0 125kw tdi

Zanima me dali ima tko kakvi iskustava s brembo 08.a202 1x

I BREMBO 09.9772.75

Edited by peko_gti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poručih ATE Power diskove i ATE Original pločice za pozadi. Nisam htio Ceramic, jer neki kažu da ta kombinacija sa Power diskom nije baš najbolja, jer hoće da škripuće

Mislim da nisam pogriješio.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam uzrok kuckanja kad kocim,uzrok disk plocice imaju lufta,pa kad stisnem kocnicu one one udaraju svaki put od celjust,pa tako nastaje metalni zvuk koji sam prije par dana opisivao,siguran sam da je neko imao ovaj problem,kako se ovo moze rijesiti,a primjetio sam da na prednjim klijestima nema onih metalnih limica gdje zub plocice se naslanja,da li kod vas koji imate cetvorku ima taj limic.

Plocice su TRW a diskovi Deplhi

Postavio sam video o cemu se radi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2021 at 11:07 AM, mur3633 said:

Ja poručih ATE Power diskove i ATE Original pločice za pozadi. Nisam htio Ceramic, jer neki kažu da ta kombinacija sa Power diskom nije baš najbolja, jer hoće da škripuće

Mislim da nisam pogriješio.

imak kupio BREMBO 09.9772.75 rizani i ate Ceramic za sada ok.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 05. 2021. at 11:07, mur3633 said:

Ja poručih ATE Power diskove i ATE Original pločice za pozadi. Nisam htio Ceramic, jer neki kažu da ta kombinacija sa Power diskom nije baš najbolja, jer hoće da škripuće

Mislim da nisam pogriješio.

ATE Power diskove (prednji/stražnji) u kombinaciji sa keramičkim pločicama (prednje/stražnje) i imam već 6. godina, mislim da sam jedan od prvih na forumu koji je tu kombinaciju stavio i da je to dovoljan vremenski odmak da se nešto ispita i kaže konkretno, ne trese, ne škripi, ne praši kao obične. Nikad više ne bih koristio obične pločice koje za*eru diskove i unište lak. Mogu reći samo najbolje ovoj kombinaciji koju odobrava i sam ATE, tako da  poslije keramike samo keramika.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dođe vrijeme za prednje onda će tako biti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se taj set stvarno dobro pokazao i nikakvih problema od ugradnje do danas, da ima naveo bih. Ono što je dobro kod keramike da ne uništava lak na felgama sa unutarnje strane koja sa vremenom pređe i na vanjsku, doslovno se prljavština stopi sa lakom, zato felge i izgledaju crne i neuredne, tu ne pomažu kojekakve kremice. Nije stvar samo sa felgama nego cijeli kočioni sistem se zaprlja sa vremenom i teško ga je održavati čistim, sa keramikom to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

ATE Power diskove (prednji/stražnji) u kombinaciji sa keramičkim pločicama (prednje/stražnje) i imam već 6. godina, mislim da sam jedan od prvih na forumu koji je tu kombinaciju stavio i da je to dovoljan vremenski odmak da se nešto ispita i kaže konkretno, ne trese, ne škripi, ne praši kao obične. Nikad više ne bih koristio obične pločice koje za*eru diskove i unište lak. Mogu reći samo najbolje ovoj kombinaciji koju odobrava i sam ATE, tako da  poslije keramike samo keramika.

Na ovo potpis . tocno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovoga ih ja nisam uzeo, a htio sam.

Mada ako se u praksi pokazalo ok, onda zašto ne. 49dd4d97b6d1670bd3a5c9de207de101.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10. 12. 2015. at 15:45, <TDI> said:

... "Kann ich ATE Ceramic Bremsbeläge auch mit der PowerDisc oder mit gelochten Bremsscheiben verwenden?...Ja, dies ist technisch möglich. Die Bremsleistung bleibt bei dieser Paarung gleich hoch, wie bei einem ATE Original- oder OE-Bremsbelag. Das Zusammenspiel der beiden Bauteile kann aber zu einer erhöhten Geräuschentwicklung beim Bremsen führen. ATE Ceramic Bremsbeläge sind Beläge, die für den komfortablen Fahrer entwickelt wurden. Grundsätzlich empfehlen wir ATE Ceramic Bremsbeläge nur mit „normalen“ d.h. glatten Bremsscheiben zu kombinieren."

Pisao sam već o tome ranije, da prevedem... ATE navodi da je u kombinaciji PowerDisca sa keramikom jedino umanjena udobnost na koju su navikli vozači koji su koristili obične diskove bez rupa, zareza ili ove sa multifunkcionalnim žlijebom, ali ako netko želi može uzeti tu kombinaciju i ona je slična OEM ATE ili OEM kombinaciji.  U praksi sam već naveo kako mi se ta kombinacija pokazala, nema potrebe da ponavljam, ako je nekome draža neka druga, neka ju koristi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što ATE još navodi je da bi sa navedenom kombinacijom moglo doći do povećeg razvoja buke kod kočenja ili vibracije zbog žljebova, u praksi to nisam primijetio niti osjetio, a svi diskovi prednji i stražnji su sa žljebovima. Inače ATE keramiku preporučuje u kombinaciji sa običnim ATE diskovima bez žljebova, to bi bio upotpunjeni prijevod gornjeg upita.

Meni je tu kombinaciju Anđelko preporučio i nisam požalio, po njegovom dosta kupaca je isto bilo zadovoljno povratnom informacijom koju je primio. Tada nisam niti znao za ovu napomenu od ATE, ali opet, u praksi ništa od navedenog nisam osjetio, isprobao sam i kočenje sa veće brzine na manju, jer me zanimalo kako se ponašaju, ima li povećanje buke i trešnje na volanu, sve u svemu ja zadovoljan. Potrošenost keramičkih pločica je takva da ih još nisam uspio niti izravnati, tek sada se poravnavaju, potrošenost diskova, skoro pa nikakva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je Ate Ceramic nema crnila pa felgama i super na običnim diskovima.
Ja sam za G6 kupio Ate Power diskove prednje i Ceramic pločice-super nema prašine ali kad su nakon cca 3000km valjda nasjele full počele su neugodne vibracije tj brujanje iznad 80kmh cca.
Tuga i ljutnja, razočarenje...
Kupio kod Anđelka Oem VW Pločice i problem nestao
Na stražnjim kočnicama su Oem diskovi i Ceramic pločice i sve super...
Moj zaključak je da Fs 3 čeljusti nisu za kombinaciju Ate Power i Ceramic pločica ali s običnim pločicama hrpa crnila ali nema vibracija i neugodnih zvukova
Evo i kataloški broj koji je bio u pitanju Power Disc Ate 280mm  24.0322-0210.1
ATE Ceramic 13.0470-7117.2

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keramicka smjesa kompozita plocice je pretvrta za gus disk. Tu su obicne plocice zakon. Mogu imati aramidna vlakna u strukturi ali nebitno.

Keramicki diskovi su nacinjeni od kompozita karbonskih vlakana i posebnih polimera koje se liju u kalupe i vakumiraju pa griju na 1000 stupnjeva.
Nakon hlađenja se oblikuju i kuhaju u otopini silicij karbida (tzv vidija) i nakon toga su tvrdi i do 3000 HV.

Tak da stavit keramicke plocice na gusnati disk je ko stavit kravi sedlo.

NHF.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ATE odobrio tu kombinaciju da ne ide skupa, nikada, pa ni onda, bez ljutnje ali svoju teoriju možeš objesiti kravi o rep.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isto kombinaciju na Passat B6 ATE, PowerDisc i ATE Ceramic plocice i nikakvih problema. Na B8 ce ici isto kad se ovi diskovi i plocice potrose.  Ako te potrefi bilo koja kombinacija moze skripati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naprijed imam ate obicne i ceramic plocice. Nazad je power s ceramic plocicama. Istina je da se malo buce kad se koci, najvise ako je auto full natovaren, gepek pun i 4 putnika. Ali nije nepodnosljivo…kad se

potrose prednji diskovi ide power isto s ceramic plocicama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja samo iznosi svoje iskustvo s 280mm diskovima i Fs3 čeljusti koja je kombinacija na Golf 6.
Baš je brujalo jakooo čak tko god se vozio u autu kao putnik je skužio da nešto ne štima...
Dobio savjet od mehaničar da samo stavim obične pločice i gle čuda sve ok ima već 15000km

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=932636" timestamp="1622455220" name="" userid="359169] Ne bi ATE odobrio tu kombinaciju da ne ide skupa, nikada, pa ni onda, bez ljutnje ali svoju teoriju možeš objesiti kravi o rep.
Oni su to odobrili da prodaju robu, a da je kombinacija idealna nije. Najbolje je da je disk i plocica od iste baze.
Ne znam cemu plocice koje se mogu zagrijati na 1200 stupnjeva kad ce se gus disk na toj temperaturi otopiti.
Mislim svatko radi sto hoce ali nikad na base disk nebi stavio plocice koje su middle race performance.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5