5 5
Marijan-97

Diskovi/Pakne

Recommended Posts

Slažem se s Ivanom. Nebitno je i fkt sam napravio grešku. Super je vizualno ali buka je fkt tu. Ubuduće glatki i ate ceramic. Ja imam tako naprijed vec 7god i tek sad idu na zamjenu slj. God. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan1902 said:

Ne znam zašto si onda uzimao rezane diskove?! Opće je poznato da rezani ili bušeni diskovi su glasniji, nevezano o kojim pločicama se radi...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

ima sam ate na golfu nisu bili bucni tak da sam zbog  tog uzeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam zašto si onda uzimao rezane diskove?! Opće je poznato da rezani ili bušeni diskovi su glasniji, nevezano o kojim pločicama se radi...

 

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

 

 

Baš je vezano s pločicama

Prožvakana tema ali da ponovimo

Recimo Ate Power diskovi i Ate Ceramic pločice kombinacija za bacit u smeće jer bruje i papučica sve se trese od 90+ kmh pri kočenju i baš neugodno što i sami na svojim stranicama baš ne preporučuju tu kombinaciju netko je ljepilo onu tablicu od Ate.

Imao kombinaciju Ate power i Ceramic pločice i htio sve baciti ali bila je dovoljna izmjena pločica tj stavio od Anđelka neke Oem VW i sada sve tiho i mirno na papučici samo treba malo više prati felge

Da nebi bilo da pričam gluposti na G6 i onim socijalnim kočnicama to ne valja ništa barem meni znam da će se javiti ekipa kojoj je sve ok ali možda ima veze i do čeljusti jer ono FS III sranje lijepe na sve socijalne modele

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, već se pisalo o tome na prethodnoj stranici oko kombinacije ATE PowerDisc + ATE Ceramic pločica, a stavljao sam i link od ATE gdje se opisuju moguće kombinacije. Ja nemam problema sa gore navedenom kombinacijom i to od 2015. kada je ugrađeno, tako da nemam ništa novog za dodati, a koga zanimaju pojedinosti samo prelistati temu. Stavljam ponovno link i tabelu koja nije od ATE ali je zanimljiva za pregled raznih drugih kombinacija.

 FAQ zu ATE Ceramic Bremsbelägen
Kann ich ATE Ceramic Bremsbeläge auch mit der PowerDisc oder gelochten Bremsscheiben verwenden?
Ja, dies ist technisch möglich. Die Bremsleistung bleibt bei dieser Paarung gleich hoch, wie bei einem ATE Original- oder OE-Bremsbelag. Das Zusammenspiel der beiden Bauteile kann aber zu einer erhöhten Geräuschentwicklung beim Bremsen führen. ATE Ceramic Bremsbeläge sind Beläge, die für den komfortablen Fahrer entwickelt wurden. Grundsätzlich empfehlen wir ATE Ceramic Bremsbeläge nur mit „normalen“ d.h.glatten  Bremsscheiben zu kombinieren.

dsc_0044o3pu1.jpg

kombinationstabelle_v9jdny.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja imam kombinaciju Brembo XTRA i ATE Ceramic, nisam neki luđak po pitanju vožnje, bio sam svjestan da će biti malo glasnije, i moram priznati da mi se sviđa, kako raste temperatura diskova, tako je i kočenje glasnije... ali ništa strašno...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćete sportivu al ne i zvukove koji idu uz to... E pa neće moći.

Na kecu sam imao pr bušene i meni nije smetalo frfkanje..... 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/5/2022 at 10:06 PM, polic na kvadrat said:

Baš je vezano s pločicama emoji6.png

Prožvakana tema ali da ponovimo emoji16.png

Recimo Ate Power diskovi i Ate Ceramic pločice kombinacija za bacit u smeće jer bruje i papučica sve se trese od 90+ kmh pri kočenju i baš neugodno što i sami na svojim stranicama baš ne preporučuju tu kombinaciju netko je ljepilo onu tablicu od Ate.

Imao kombinaciju Ate power i Ceramic pločice i htio sve baciti ali bila je dovoljna izmjena pločica tj stavio od Anđelka neke Oem VW i sada sve tiho i mirno na papučici samo treba malo više prati felge emoji6.png

Da nebi bilo da pričam gluposti na G6 i onim socijalnim kočnicama to ne valja ništa barem meni znam da će se javiti ekipa kojoj je sve ok ali možda ima veze i do čeljusti jer ono FS III sranje lijepe na sve socijalne modele emoji2957.png

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Ja imao dva puta ate power i ate ceramic i nije bilo nikakvih problema. Ate kaze da moze doci do brujanja u toj kombinaciji, tako da je ne preporucaju iako su kociona svojstva jednako visoka.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem na FS III čeljustima očito nije neka sreća, passat ima već ozbiljnije kočnice ova kombinacija meni nije bila gušt za voziti a ni putnicima jer je baš brujalo jako a sad s običnim pločicama i Ate power disc sve ok samo felge crne

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uvijek najskuplja kombinacija i najbolja. Ja imam TRW keramiku sa OEM diskovima i radi savrseno :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Oem stražnjim diskovima isto keramika i zadovoljan jer ne crni felge kao klasična pločica ali kažem prednji diskovi Power i Ceramic nije ugodna vožnja, mada vjerujem da igra ulogu i koji je kočionih sustav jer poznanik ima na passat 2014 godina i samo se malo čuje pri kočenju minimalno i papučica mirna ali kažem ova kombinacija na G 6 i FS 3 čeljustima meni je horor

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, VW_GTD23 said:

Nije uvijek najskuplja kombinacija i najbolja. Ja imam TRW keramiku sa OEM diskovima i radi savrseno :)

Kada sam uzimao gornji set ATE PowerDisk + ATE Ceramic koštao je manje nego neka neka obična TRW kombinacija, uzeo od Anđelka naravno ali inače je cijena tog seta kod drugih trgovaca bila puno skuplja. Znači, ne mora skupo uvijek biti skupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne znam koliko si ti sta platio kod Andjelka i kako se racuna taj popust, jer po tvome i ova moja kombinacija bi trebala biti mnogo jeftinija kod njega ali nazalost daleko sam ja od njega.  Ja govorim o maloprodajnoj cijeni kada sam ja kupovao ovde u BiH, ATE PowerDisk je mnogo skuplji od ostalih. Ja sam uzeo TRW keramiku i OEM diskove i radi savrseno nema nikakve priljavstine niti iriantnih zvukova. Cijena je potpuno normalna u odnosu na rezultat. Eto sta sam ja sad trebao da uradim? Da sam kupio ATE PowerDisk  kao @polic na kvadrat  samo bih bezveze bacio pare i dobio bih iste probleme kao i on.  Tako da mi ta tvoja prica nema nikakvog smisla u mome slucaju :(:(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tvom možda ne ali spomenuo sam u drugom kontekstu kojeg si naveo...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5