0
daniels

Senzor temperature motora

Recommended Posts

Dakle Davao je grešku 00522- temp. sens g62 30-10 open or short to plus.

 

greška se nije dala pobrisat, kupljen novi sensor gore je bio žuti 4-polni, stavljen plavi koji ga kao zamijenjuje,

 

I opet isti klinac, samo sad da pobrisat grešku, ali ju opet pali, kazaljka pokazuje na satu ok, samo na dijagnostici divlja.

 

za predpostavit je da su žice negdi probile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se istekao konektor koji se ukljucuje na senzor od temperature, motor vruc zagrijan, a kazaljka od temperature na nuli, i ventilatore pali bez obrzira kolika je temperatura valjda to mu nekad kao zastita od pregrijavanja. Ima li na VCDS u mjernim blokovima da vidis kolika je temp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve uštekano, kazalka na satu pokazuje dobro, ali na dijagnostici ova šta dobiva komp šeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi uzeo zamjenski senzor ili oem? Ako je zamjenski moguce je da nije ispravan...zamjenski znaju zezat...mozes ga ispitat multimetrom tako da mu izmjeris otpore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenski, otiči ču kod zubaka po OEM ako ni on ne pokazuje dobro onda tražit po struji kaj se događa,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oem ti je nekih 350-400 kuna samo da znas

Probaj ispitat ovaj zamjenski ako imas autodatu i multimetar izmjeri mu otpore i znat ces na cemu si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako,glupo pitanje jesi zamjenio dobar senzor temperature.

Imas dva komada jedan na motoru drugi na crijevu kod hladnjaka.Na nekim autima su isti.

Sa vag comom možeš vidjeti kliku temperaturu čita.

 

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Said, auto datu imam, multimetar sam spalil jbg nisam preštekal. moram si ga kupit.

 

@Audi: mislim da jesam jel stari mi uopče nije dao obrisat grešku, ovaj zamjenski da , ali opet ju upali nakon nekog vremena. aj pogledam I taj doljnji ako ga ima.

Mislim pričamo o passatu međulinij ne o Audiju iz avatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako idu 4 zice na senzor onda nema dva nego samo 1 taj na racvi vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde napisi koji je auto u pitanju, godina, tip motora.. A moze biti da ima 2 senzora i da je jedan 2 pinski a drugi 4 pinski..

Stavi kod greske..

 

Ovako se igramo vidovnjaka

 

Sent from Nokia 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

B4 pajo međulinija orginal 1Z sad AHU mislim isti klinac.

 

00522- sensor temperature, g62.

Izgleda da je za sad riješeno, jučer popodne hladan motor na VCDS-u uredno dizao temp, nije palio grešku, jutros isto,

 

izgleda da je negdje gubio kontakt, raskopčal sam svaki konektor kaj sam našao, našprical kontakt sprejom I ispuhal. za sad radi.

 

Nego imam drugi problem kaj me više brine,

 

ABS je krivo kodiran greška 01044-modul nepravilno/pogrešno kodira 35-00

 

Kočnice rade ali abs ne.

Čitam po forumima da ne diraju to I tako voze itd, mislim malo mi glupo da to neradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josipe ti imaš grešku senzora, meni izbacuje da je ABS krivo kodiran i dalje me ne pušta, neče mi otvorit osim onog početnog od ABS ništa, ni mjerne blokove, testiranje kad stisnem isto central krivo kodirana. Znači trebalo bi ju prekodirat,

 

Auto koči ok ali kad več ima abs da radi ovako je kao bez ABS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes sjebati jer ces vidjeti koji coding imas trenutni, napravi jedan autoscan, snimi log file u njemu imas pospremljene sve codinge za sve module a i naravno prije kodiranja mozes i screenshot napraviti a i skopirati long coding.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu špansko selo,

 

dobro trenutni znam,

autoscan misliš komplet da sve sam iz skenira?

 

A ulazni kod jel to treba kao npr za motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, i onda to snimis, u tom fajlu ces imati jako puno korisnih informacija

mislim da ne treba, nisam siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za skodirat mislim da ima par sitnica a cak da treba i vozit auto par km... jednom sam to radio i nadam se da me sjecanje nevara.. al ima na netu svaceg pa se moze uvijek prvo dobro pogledat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0