0
Poke

Zatvaranje vrata prtljažnika VW Touran

Recommended Posts

Pozdrav svima, pojavio mi se jedan naizgled mali, ali popriličan problem. Tražio sam rijesenje na forumu ali nista. Naime ne mogu zatvoriti vrata gepeka na VW Touranu 2013.godina. Gledao sam onaj mehanizam na vratima i ona "kuka", koja se treba uhvatit za onaj metalni dio na podu prtljažnika, se ne zaglavljuje. Znači kad probam sam prstima stisnuti ne zaglavi se. E sad ako netko zna sta je problem molim pomozite ili me uputite u Zagrebu nekom majstoru koji bi to znao složit? Ako ima neki majstor da nije ovlasteni servis. I jos jedna stvar, kako ugasit onu malu lampicu u gepeku dolje desno? Kako se vrata ne zatvaraju to mi stalno svijetli i bojim se da ne isise akumulator. Sorry na dugom postu i unaprijed hvala na pomoći.

Edited by Poke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u bravi gepeka koja se nalazi na samim vratima gepeka. U njoj se nalazi i mikroprekidac koji gasi svjetlo. Rijesenje je zamjena brave, cca 550kn u ovlastenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na infu. Ima li možda neka druga opcija jer kad malo prčkam po tome onda nekad i uhvati pa razmiljam da nije neka sitnica koju bi se dalo popravit? Iako sad sam se sjetio da imam onaj bon od 400kn koji sam dobio za nadogradnju software-a pa možda to iskoristim. Al ako znate nekog majstora koji bi to znao složit molim javite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za passata platio 750kn AZ velika gorica.

 

Nema tu slaganja. Provrti plasticni zupcanik unutar brave koji gura plasticni nos koji onda kaci metalni dio na autu da bi se bunker zatvorio i ostao zatvoren. Moze se desit da ga 2 puta uspijes zatvorit ali izmjena ti ne gine.

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da na kraju moram na izmjenu. Pitao jednog svog starog majstora koji radi i mehaniku i struju i rekao je upravo to sto si ti napisao. Uglavnom isao u ovlasteni i oni isto rekli pa danas idem na izmjenu. Cijena nove brave sa izmjenom je cca 650 kn i iskoristit cu onaj bon od 400kn i za 250kn imam novu bravu. Hvala svima na savjetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0