4 4
leozjeee

Golf 4 1.9 TDI ispuh

Recommended Posts

Radi se o Golfu 4 1.9 TDI PD, 74 kw, 2002 god. Ne znam o kojoj se oznaki motora i turbine radi. Gdje se to može provjeriti?

 

Pitanje je uvezi ispuha. Otpojio sam auspuh odmah iza katalizatora, znači njega nisam dirao nego sam praktički otpoio samo zadnji lonac. Auto se puno bolje i glasnije čuje, turbina je glasnija i čuje se malo čak i u leru a kaj je najvažnije osjetna je razlika u snagi, auto dosta bolje ide.

 

Uglavnom, pitanje je dal to otpajanje zadnjeg lonca teti motoru i turbini?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,masu ljudi to vadi i stavi samo cijev

 

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako hoces bucniji auto mozes komplet sve stavit cijev bez ikakvih problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece proci tehnicki ako fali lonac.

ako hoceš probiješ katalizator tako da bude na broju

a stražnji lonac se stavi protocni

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je fi60 od gibljivog, bez katalizatora i umjesto zadnjeg lonca je srednji protocni.. zvuk je vrhunski, definitivno preporuka

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavit cu snimku prvom prilikom

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti se ta turbina toliko cuje i kakvo je ovo prekidanje na 19 sec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je pri kraju haha, nemam pojma..

na 19s je launch control, blokada na 2500 okretaja kad se auto ne krece

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da se turbina cuje sa takvim auspuhom

 

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci 1400 kn sve skupa?

nastavci lastovcic. tko ti je ostatak napravio.

 

si morao rezat zadnju plastiku gdje su nastavci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je cijena za sve kod laste.

sve su oni izrezali da izgleda ko original

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ da sam na tvom mjestu ja bih se dvoumio izmedju dvije opcije:
1) da probas da nadjes originalni Jubi lip bez otvora za auspuh.. Samo ga izlakiras i namontiras sto je i najlakse i najjeftinija opcija.
2) da kupis Jubi lip sa otvorom za auspuh sa dvije cijevi i onda navaris nastavke na tvoj lonac ili mnogo bolja varijanta da kupis milltek lonac i njega namontiras.

Nasao sam sliku gdje sam ispisao sve o nastavcima Milltek auspuha za Golf 4 pa tu mozes vidjet kataloske i za downpipe, srednji lonac, cijev i zadnji lonac. Cijev je fi63, a nastavci za uspuh su fi76 sto je po meni idealno jer bude identicno rastojanje izmedju cijevi i sa strana izmedju cijevi i lipa pa mi bude mnogo ljepse nego fabricki V6. Okacicu sliku gdje se to vidi, a na mom autu to nije tako jer mi majstor nije dobro to izvario pa je malo zaokrenuo cijevi i previse ih spojio.

Nastavke sam izbacio mozda jedan prst van lipa, tacno koliko bi se vidjeo natpis Milltek da nije izblijedjeo A zvuk nisam dobio jer sam samo nastavke promijenio, a auto mi ima fabrcki katalizator, srednji i zadnji lonac

Sto se tice glibanja gepeka, to je skroz neprimjetno tako da o tome ne brini..

Ne znam dal sam na sve iskucao pa ako sam sto preskocio ili te jos nesto zanima slobodno pisi nije nikakav problem.. sad slike
89e29f1f6609c8aa8886eb059c91190a.jpg671277e623f94f242bc68113f23fa138.jpg5482ebc2a276e0084ec7a516d96e6d96.jpg7b65ed936097213b43a7dce946554f41.jpg3008578eca96abfde1dd06cc0322d043.jpg

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, to me zanimalo, sve si napisao i uslikao. :)

Da, dobro si pogodio, upravo o tim opcijama i razmišljam.
1) OEM Jubi Style u Clean opciji što je onda P&P bez zezanja, a isto lijepo izgleda treba ga samo naći.
2) Ili aftermarket Jubi lip od SRS-TEC.de izrez sa dvije cijevi, lip sa kopčama i dodam nastavke, V6 ili ako nađem lonac od Millteka, još bolje samo nastavke ako su dostupni.

Ovo što si odradio sa Milltek nastavcima osobno mi se sviđa, to je ono što sam i planirao, da dodam samo nastavke na postojeći lonac bez drugog kemijanja jer me promjena zvuka ne zanima.

Da, malo je majstor to sfušario, trebao je razmak biti isti kao na Milltek loncu jer perfektno izgleda. Zez je što je razmak na TDI loncu preblizu i cijevi su uže pa je morao povećati razmak, a usput je morao, dodati par cm cijevi i sve tu u lijevu stranu podesiti. Zato se to ne vari odmah nego zapikne i onda sve provjeri i podesi po potrebi razmak i sve ostalo, a onda se na kraju zavari. To bih sve sam radio, imam aparat za elektrolučno zavarivanje, kanal je tu pa mogu to sve po mom odraditi, bez hodočašćenja kod majstora.

Jedan savjet, očisti cijevi sve do nastavaka, namaži sa antikorozovnim sredstvom, pusti neka se osuši i kasnije možeš presprejati sa zink sprejom, dobro kao zaštita, a i lijepo bi izgledalo.
 
Naišao sam na komplet za VW Golf 4 1.9 TDI PD i non PD samo je to preskupo, tražim isto ovako nešto polovno kao što si i ti uzeo, lonac ili samo nastavke, to bi me zadovoljilo. • Demi-line Milltek for Volkswagen Golf Mk4 1.9 TDI PD and Non PD
 
Ako imaš još koju fotku od Milltek lonca stavi, evo i par tvojih iz druge teme da se vidi što je sve rađeno na V6 lipu.

fe81542ea2c4257bc98d9533ce8f1da4.jpg

  cebd63931c05ea037698ea7ec20599a7.jpg

  510b8922d14acfd2b27cb6dc94f38063.jpg

47e85ec9f4f33fb4f3e58a5054289866.jpg

0eea8f7aed6a05ba70c19a323cd89fa1.jpg

c0cce295568f7b29d4312ab553ff3ad7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mogu da se kupe Milltek nastavci posebno, to bi ti mozda bilo dobro da uzmes. Nesto ovako kao sa slika.

Meni to nije odradjeno po mom meraku, dva puta sam majstoru govorio da prepravi pa sam na kraj odustao i tako je ostalo. Ali odradice se nedje opet, kako valja.
Hvala na savjetu, dok se ne odradi opet mogao bih ga upristoniti i zastiti kako si rekao. To cu odraditi kad ugrabim vremena i kad se snadjem za kanal jer ga kuci nemam.

Neka si postavio slike iz druge teme, kad neko krene da radi da vidi da ima prepravki.
ec14c84d08dc58134eb9025f9d880dfe.jpgad97a38fb209b0c0e8360c4516343c7d.jpgb0bd861b596e4c3cbeb41053ef007098.jpg

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Milltek nastavci bi mi bili sasvim O.K. za ono što tražim, samo što su ovi malo drugačiji nego tvoji, imaju oštriji rub ali ako bih naišao baš na tvoje onda da. Za sada samo informativno gledam pa ću preko zime kada bude bilo viška vremena vidjet što bi se dalo iskemijat sa lipom pa onda i sa nastavcima ili sa OEM Jubi ako uleti, uglavnom nešto će biti.

E da, javili mi iz SRS-TEC da imaju na lageru onaj aftermarket Jubi lip sa dva izlaza tako da će ih biti, morao bih se samo raspitati još oko zareza za kuku jer mi se čini da ona paše i da se ne mora raditi prepravka, znači samo se nastavci podese i zavare, ako je tako možda on uleti.

Heckansatz Jubi-Style V6, VW Golf 4
Artikelnummer: SRS-AVWG4-A02v
189,00 €

vw_golf4_heckansatz_opkch.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovoj slici mi djeluje da odgovara..

 

Ako ne budes mogao da nadjes Milltek nastavke, sad se sjetih da mozda odgovara lonac od Seata Leona FR / TopSport na Golf 4. Ja sam tad razmisljao o tome ali su mi nastavci nekako mnogo manji od ovih Milltek.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i oni bi mogli ući u izbor ako nađem nešto u svojoj blizini, spomenuo sam da sam i za njih zainteresiran ali ako ih moram kupovati preko ebaya ili cijeli lonac onda bih radije Milltek, ali vidjet ću još. Baš mi je Igor poslao sliku kombinacije Jubi i V6 tako da to otpada, iako sam bio zagrijan samo zbog PDC senzora, no pitanje da li bi ih ikada ugradio, a nešto otpasti mora.

TDI stražnji lonac
auspuhdizelftkog.jpg
V6 stražnji lonac
1a0kmk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neka slika kombinacije Jubi-VR6 spojlera?

Posto planiram da tako i ja odradim, vec imam kupljen VR6 prednji, u dolasku je VR6 zadnji (zbog PDC senzora) i u potrazi sam za Jubi prednjim spojlerom (ako uskoro ne naidje OEM narucicu SRS-TEC, pa me i tu interesuje da li ima razlike ali otom potom) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se prednjeg lipa tice, po meni je najfunkcionalniji 4motion/V6 lip. Na suvozacevoj strani dodatno hladi interkuler (u mom slucaju) ili turbinu u slucaju ARL 4motiona, dok na vozacevoj hladi mjenjac.


GLI lip je takodje zanimljiva, ali i teze dobavljiva opcija.

61l2BNAL1BL._AC_SL1000_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4