1 1
rajkec

1.9 TDI PD AWX gasi se sam od sebe

Recommended Posts

Nedavno sam kupio audi b6, 2002, sve ok, sve štima i sad mi prije par dana crkne u vožnji. Probam upalit, radi par sekundi i krepa.


Pumpa u prtljažniku radi, novi filter goriva, novi zračni filter. gorivo ima. Releji ispitani svi sve ok. Na dijagnostiki ne pokazuje ništa, samo senzor temperature motora (najvjerojatnije termostat jer mi ne diže temp do 90). Ostalih grešaka nema. Kad se upali radi normalno par sekundi i ugasi se sam od sebe kao da nema dovoljno goriva, uz neugodan miris goriva iz auspuha. Egr nije zaštopan. Probao sam par puta upalit svaki put isto.

Kad se iskopča maf auto radi sasvim normalno, ali samo prvo paljenje. Kad ga ugasim i upalim opet ista priča.

 

Crijevo su ok, eventualno kak se ugasi čujem lagano pištanje kod n75 ventila ispod kutije filtera zraka. Crijeva su za vakum i sutra ih mijenjam sva kompletno.

Znači auto se normalno upali, radi 5 sekundi i ugasi se. Grešku ne izbacuje nikakvu. Neka smjernica šta bi još mogao pogledati? Izmjeriti dal pumpa iz tanka šiba dosta goriva, ili izmjeriti tlak tandem pumpe?


Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije dosta godina dok sam vozio audi b4 dogodilo mi se isto sve kao i tebi, kompjutor ništa nejavlja mjenjaj ovo ono i dalje sve isto auto radi 5 sec popale se sve lampice i krepa, nakraju kolega donese drugi kompjutor upalim ga i teraj još 7god, kao rukom odneseno. Tako je meni bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne upali ni jedna lampica, sve je normalno neka mehanička stvar ga mrda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vcds i citat parametre... samo tamo nema nista oko nafte sem mjere od dizni.... Probaj taj egr dolje zablokirat na ispusnoj... cisto da to eliminiras... pa dalje skini i usisnu cijev na grani tako da ti je usis free... Mozes ga odrzavat sa start sprejom? Ima tu milion mogucnosti jbg a moze bit bezvezna greska...

Odvodi iza firewall-a su prohodni... iscupaj gumu s odljeva... tamo rukom mozes iza turbine pa napipat cca ispod akumulatora... samo je potegni... tu je x takvih imalo problema zbog vode iza firewall-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska senzora temperature nema veze sa termostatom.. U vcds pogledaj koliku temp pokazuje..

 

Dok radi.. Probaj pologirat parametre. Okretaja motora.. Moze biti da te zeza senzor radilice

 

I kad istekas maf.. Kako se ponasa? Da eliminiras problem sa dovodom goriva.. Iskopcaj maf i skini cjev sa usisne grane i upali ga i kad se pocne gasiti uspricaj start sprej..

 

Sent from Nokia 3310

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proba je vec na start spreju ga drzati i kaze da se isto ugasi. Najvjerojatnije je nesto s dovodom zraka po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te ne zeza klapna na egr-u, skini crijeva od interkulera do egr-a pa vidi da te vakum ne zeza pa je mozda zatvora i zbog toga ti gasi motor.

To se zove anti shudder valve, googlaj ako ti nije jasno o cemu pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tom gasenju treba vidit dal ga i sama zaklopka gasi pa djaba sprej kad ja zatvorena zaklopka tako po mom misljenju bi trebao na sprej radit i bez nafte pa i signala s senzora radilice..... samo ga tad klapna moze ugasiti....

Zato sam gore naveo da skine cijev na usisu tj misih na samu granu.. em izbaci kompl tlacni dio i ostaje mu egr i zaklopka. Ako zaklopka (ispravan vakum) gasi motor onda je ipak do struje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono pištanje što sam spomenuo kod gašenja, skratio sam 3 crijeva za vakum ispod kutije zraka, pištanje je nestalo. I propustio sam vodu sa firewalla, Freak je bio u pravu.

 

Evo već 2 dana nema pištanja i auto normalno pali, i de i ne gasi se ni ništa.

Nadam se da je bio problem u crijevima.

Edited by rajkec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to da voda moze prouzrokovati ovakve probleme? Odnosno zacepljenost crijeva i manjak protoka vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu voda mora otjecat.... i nikakvo jezero nesmje bit :)

Tu je ecu i jos x stvari pa tu voda nije dobrodosla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam kupio audi b6, 2002, sve ok, sve štima i sad mi prije par dana crkne u vožnji. Probam upalit, radi par sekundi i krepa.

 

 

Pumpa u prtljažniku radi, novi filter goriva, novi zračni filter. gorivo ima. Releji ispitani svi sve ok. Na dijagnostiki ne pokazuje ništa, samo senzor temperature motora (najvjerojatnije termostat jer mi ne diže temp do 90). Ostalih grešaka nema. Kad se upali radi normalno par sekundi i ugasi se sam od sebe kao da nema dovoljno goriva, uz neugodan miris goriva iz auspuha. Egr nije zaštopan. Probao sam par puta upalit svaki put isto.

 

Kad se iskopča maf auto radi sasvim normalno, ali samo prvo paljenje. Kad ga ugasim i upalim opet ista priča.

 

Crijevo su ok, eventualno kak se ugasi čujem lagano pištanje kod n75 ventila ispod kutije filtera zraka. Crijeva su za vakum i sutra ih mijenjam sva kompletno.

 

Znači auto se normalno upali, radi 5 sekundi i ugasi se. Grešku ne izbacuje nikakvu. Neka smjernica šta bi još mogao pogledati? Izmjeriti dal pumpa iz tanka šiba dosta goriva, ili izmjeriti tlak tandem pumpe?

 

 

Pumpa goriva u rezervaru

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasad je sve ok. Moram još detaljno očistiti firewall jer to nitko nije napravio u 15 godina. Nisam mjerio tlak pod koji pumpa u rezervoaru fila, ali ona radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni isti problem. 1.9 tdi 130 asz

 

Jucer ujutro sjednem u auto, dam kontakt, pogase se lampice, upalim auto. Okretaji normalno, da cu u rikverc i ugasi se. Gledam wtf, ponovno upalim sve oke. Posljepodne vozim se ugasim auto. Obabim sta trebam ulazim upalim, prva i krenem, nakon 10 metara ugasi se opet. Opet ga upalim i oke ali jako slab odaziv na gasu, turbo je tu al propada papucica, a auto ne ide. Ugasim upalim, auto normalno ide.

 

Danas ujutro sam ga dva put upalio dva put se ugasio. Verglam verglam, hoce se upalit nece. Upalim treci put ugasi se. Tu sam odustao

 

 

Sto pogledati? Dijagnostika nis ne kaze, pumpa goriva iza se cuje. Sto je iduce? Relej pumpe goriva ili sto?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relej 109 zamjeni hqdefault.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iso u tokic ugasio se auto covjece usred niceg. Jedva ga upalio, oblak dima bacio.

 

Uzeo 109, zamijenio. Pobriso greske, nasao sam 5 gresaka, pa cemo vidjeti.

 

(Prije zamjene) duze sam drzao kontakt i pocela blinkat lampica grijaca i werkstat veli na boardu.

https://s21.postimg.org/eiua007x3/20170517_163115.jpg

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista momci. Upalim ga ugasi se, verglam drugi put. Upali. Ide ko mrtav konj. Al dosao sam do tocke odredista. Istih 5 gresaka pokazuje. Otvoreni strujni krugovi na vent rashladne tekucine prva brzina, klapna usisne, egr, relej pumpe goriva, relej grijaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je relej 109 neispravan onda pri dodavanju kontakta uopce nepali lampicu grijaca. Kao i kad ga nema da ga izvuces.Auto veselo vergla ali nemoze upaliti. On utjece na elektroniku i rad pumpe.

 

Imao sam taj problem na g3.

Edited by dpeic2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pomaze 109. Nesto od tih 5 gresaka kratkih spojeva impuls daje solenoidu egra da zatvori klapnu i ugasi motor jer nema zraka.

 

Zasto je to tak, vidjet ce strujic.

Moje pitanje glasi da li mogu vakum crijevo maknuti sa egra, sa one klapne? Ali da budem siguran, odnosno da li je to sigurno za napraviti?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kolega ne mozemo ovako nagadjati sta je najbolje je da otjeras kod nekog ko zna oko elektronike,a sto da maknes vakum crijevo sa EGR-a? kako sam skuzio kada ga upalis slabo vuce skroz, a i jedva ga upalis,kako vergla brzo ili sporo,ako maknes crijevo sa EGR bice ti EGR zatvoren i open ne mozes upaliti auto.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je egr, a drugo je ona velika klapna u njemu, omaj gore vakum jedino zatvara povrat ispusnih plinova u usisnu granu, nema nikakve veze sa velikom klapnom koja pusta zrak u usis...

 

Ako maknes vakum, egr nece slat ispusne plinove u usisnu... Mozes to bez posljedica napravit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makni i blokiraj ga. Moze se nemirnije gasit... lupne zamasnjak....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1