14 14
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

Kakve ledice trebaju da se dobije ovakvo svjetlo na mk5 satu? Nisam pratio cijelu temu,sad cu sve proslistat,a ako netko zna da mi kaze slozio bi ovako nemam vise nista plavo u autu,clima je noviji tip,pa bi prebacio i ovobf7084b8cd385db731953b3cb29e4774.jpg

be95845785643375756e65c87a70d865.jpg

https://www.olx.ba/artikal/26755789/promjena-boje-led-instrument-tabla-kilometar-sat/ovaj lik ti moze pomoci oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidio sam da radi to ali po fotkama rekao bih da je to i vise nego dobro, nisam prmjetio da je mutno,mozda je to uzivo drugacije nego na fotkama, ipak ga pitaj,i dobar mu je Golf ;-) , ili ce se neko javiti ko zna vise o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ti to netko odradi onda ti Leo-st mozda moze pomoci ili Beli a posto je Leo iz Splita blizu ti je.

 

Ovdje vise raspravljamo kako sam nesto napraviti pa nam treba nesto strucnijih informacija kako, sto i s cim a osim nas nekoliko bas nema puno zainteresiranih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam malo na youtube i uopce to ne izgleda kao neki bauk...

 

Jedino je problem naci odgovarajuce ledice koje su istih karakteristika kao OEM samo druge boje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja i uglavnom to uvijek tako na prvu izgleda, no kada se dublje udje i krene s poslom hmm ... samo opreza nikad dosta jer ako se to radi prvi put postoji velika sansa da se nesto i zezne, zato sam uvijek malo slabiji na tipkovnici a jaci u praksi. ;)

 

Za takav posao dobro bi dosao jos jedan sat za dijelove i rashod ako se nesto dogodi, ovdje ne govorim o zamjeni ledica nego onom skidanju folije da se dobiju crveni brojevi, tu bi moglo biti malo petljavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja i uglavnom to uvijek tako na prvu izgleda, no kada se dublje udje i krene s poslom hmm ... samo opreza nikad dosta jer ako se to radi prvi put postoji velika sansa da se nesto i zezne, zato sam uvijek malo slabiji na tipkovnici a jaci u praksi. ;)

 

Za takav posao dobro bi dosao jos jedan sat za dijelove i rashod ako se nesto dogodi, ovdje ne govorim o zamjeni ledica nego onom skidanju folije da se dobiju crveni brojevi, tu bi moglo biti malo petljavo.

Moga bi ja na starom probat to sa folijama, ionako mi ničemu ne služi, a prodat ga ne mogu, ko će to kupit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam jedan sat viska probao bih da vidim kako se skida i kako ponovno zalijepiti. Onaj lik spominje da se ponovno lijepi sa loctiteom a kod skidanja mi je izgledalo kao da je originalni sloj malo gumeniji i kako dobiti da se mjehurici ne pojave.

 

Radio sam sa loctiteom i on je dosta nezgodan, s njim nema povratka pa mi se to vec u pocetku ne svidja da se folija ovdje s njim ponovno zalijepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat ću ja odma sutra to, al ne znam kako provjerit rezultat bez da je spajan u auto ponovno, to mi se neda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu bi dobro dosla ona kutija za ispitivanje a da li se nekako moze spojiti da samo dobije kontak i vidi rez ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bi trebalo pomoći pa možeš na stolu upalit satc89fd4617e87dd675035fbfd9857b559.jpg

 

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

928407b30f6d209014b7775b11ebd0e8.jpg

Edited by Leo-st

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo par slika mojih radova, ima jos dosta toga al su na kompu. 87e98ddd63e1f45c8edf8d0e185c349f.jpg13d97dd29b04727248b5eccc2f86ebf4.jpgd9451c429234a4bda8c5599053b85270.jpg

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo par slika mojih radova, ima jos dosta toga al su na kompu. 87e98ddd63e1f45c8edf8d0e185c349f.jpg13d97dd29b04727248b5eccc2f86ebf4.jpgd9451c429234a4bda8c5599053b85270.jpg

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Koja je ovo jacina smd-a?

Ja sam sebi narucio osram white 210mcd

Nasa sam na golfv.de od onog Geralda radove on je te sebi stavio na g5

Evo kako izgleda tacho mk5 sa 210mcd

6f6a8bfa7db4ba1a16501b9db285d095.jpg67a7240e031c9f9918bddcb50b03c348.jpgd76ea01189bc2c68d5d13825779fce3b.jpg8da50eef47dc205f362a980023d07909.jpg4afd34353afc062042063f7f4cbcafbe.jpg6c2e26cb5fbb468c8b3183f51001c22c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima netko na relaciji VZ -ZG tko se bavi mijenjanjem osvjetljenja neka se javi.Zelio bih promijeniti osvjetljenje na svojoj ibizi. trenutno je sve crveno ( slika 1 ), a zelio bih dobtliti kao na slici 2 ( trebalo bi mijenjati oli tu neku foliji da se dobije to crno osvjetljenje i bijela slova na BC ). ali bih volio da to bude bas crno, a ne ovako neko ljubicasto kao na slici ( nezz da li je to zbog fotoaparata ili je i u zivo tako )843ef9ad9abd5807415321daf9c4680b.jpg0fa712177f51e96835a1d7ae8c1d3230.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobit crnu pozadinu a ne ovak ko na slici je sa folijom ravno nemogucem (bar po svemu kaj sam ja proucaval)

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobit crnu pozadinu a ne ovak ko na slici je sa folijom ravno nemogucem (bar po svemu kaj sam ja proucaval)

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

a moze li se kako doci do te crne pozadine? da bude onako kako imaju novija vag vozila?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li netko di se mogu nabavit osram plcc2 white 210smd? Trazim al ne izbacuje mi nigdi bas takve,slao sam upit u conrad al ne odgovaraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo se dotakli i lemilica jos cu malo zaspamati temu

 

Od cetvrtka u Lidlu:

PLSD 48 A1

https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=1730

 

E sad, jedini review koji sam nasao je za PLS 48 B1 kakvu ima TDI i tamo spominju da su obje srot.

 

Navodno je ovo odlicna stvar, Hakko 936 klon a prima Hakko tipove.

https://www.ebay.com/itm/New-220V-936-Soldering-Station-For-Hakko-907-Soldering-Handle-Solder-Tip/232018693015?hash=item3605644b97:g:7vsAAOSwZVlXjdmj

 

Ja trebam nesto za povremeno lemljenje i sad ne znam da li bi ova iz Lidla za 200kn bila i vise nego dobra ili dodati jos 125kn i uzeti ovu uvjetno receno profi za 325kn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cuj...

 

Ne znam kolike su razlike izmedju te 2, ali ja doma imam jednu obicnu iz chipoteke, kostala je 80 kn i obavi svaki posao, malo joj duze treba da zagrije, ali koliko meni treba za koju zicu zalemit, za to je odlicna...

 

Ovo mislim da bi igralo za nekog kome je to posao i gdje mu je svaka sekunda bitna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzina zagrijavanja mi trenutno ne igra ulogu, imam obicnu od 30W i obavi posao isto, samo bi mi ova kojoj se stvarno temp moze podesavati bila draza. Tu su sad igre i sa vrhovima kojih ima ovakih i onakvih, pa da li postoje zamjenski itd.. Ima puno toga na sto je potrebno paziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je Sanjin napisao ako se netko time profesionalnije bavi onda se isplati uzet nešto bolje a za nas hobiste koji nešto povremeno lemimo baš i ne. Kada sam tražio lemilicu bitno mi je bilo da je do 50W a ova zadovoljava i ima podešavanje temperature i kada se pogleda da sam PLS 48W B1 stanicu platio 111 kn prije nekoliko godina ne znam zašto bih bio nezadovoljan a do sada mi je odradila sve što mi je trebalo od grubog do finijeg lemljenja i da naravno, ovo je hobi alat i u tome rangu ga treba gledati. Vidio sam nekoliko recenzija i ljudi su dali zadovoljavajuću ocjenu kada se odvaže uloženo dobiveno.

Gledao sam i ja nekoliko boljih stanica samo je pitanje da li mi treba što nekoliko puta godišnje nešto zalemim pa sada važem uzet ili ne kao i ti. Problem kod te Parkside lemilice su vrhovi jer ih dobiješ dva koji nisu za finije lemljenje ali na ebayu sam našao baš jedan takav vrh pa ga planiram uzeti i vjerujem da bih s njim mogao bez problema ledice lemiti tako da sam našao alternativu.

Ova što si predložio mi ne izgleda loše i ako imaš volje uzmi ju, jedino prelazi 22 eura pa bi te možda moglo potrefiti da platiš PDV, druga alternativa je da uzmeš nešto iz Elmatisa. LEMNE STANICE

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio sam vrhove za lemnu stanicu i naišao na tri koja bi bila dobra ali jedan nema dostavu za Hrvatsku, drugom je preskupa poštarina a treći ima gratis dostavu tako da sam njega uzeo. Iako ovaj prvi izgleda po slikama onak lošiji od druga dva nemam što izgubiti jer nisam puno platio a treba mi jer je originalni već pri kraju a trebao bi odgovarati po dimenzijama i kada sam upoređivao sa drugim na kojem piše da paše baš za Parkside stanicu i za Pro-708 znači da je za više modela dok kasnije naknadno mogu uzeti ovaj drugi sa skupljom poštarinom ali za sada ću vidjeti kada stigne, od originalnog vrha je duži za 5mm.

1. Ersatz Lötnadel für Lötkolben Pro-708, Lötspitze Ersatzspitze Lötkolben 10012071
2. Lötspitzen Lötspitze Ersatzlötspitze Ersatzspitze Spitze Lötkolben ZD 708 löten
3. Ersatz Spitze 0,8 mm für Lötkolben "ERH-708" regelbar von 200-450°C NEU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da vrh mora bit finiji od 0.8 za ovo za sto ce meni trebati

 

180577031.gif

 

I zanimljiv link koji pokazuje kako napraviti zamjenski vrh za parkside lemilice gdje se vide i dimenzije

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako onaj gornji vrh paše kojeg sam naručio ne isplati se zezati sa ovim i da obrađujem vijak od bakra, ujedno je ovaj galvaniziran i za tu lovu neisplativ da se radi posebno ali dobra alternativa. Znači, trebao bi još finiji vrh, nešto kao ovo od Wellera onda 0,4 ili 0,2mm.

g3phou4v2vu8f.jpg

xkhuxmyb.3xn4935atue4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14