14 14
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

Je li neko uspio da ukodira tablu iz Passata B5.5 u Golfa 4?

Ako jeste, zamolio bih ukratko da mi kaže par stvari o tome. Može ovdje, a može i u inbox. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam radio ali sam čitao da može,stavi se okvir od g 4 i ubaci se eeprom od g4 i onda radi sve normalno

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je radio sa full fis satom, trebas vag tacho i nez sta jos..
Ali tvoj sat od cetvorke mora bit. Bosch

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam radio ali sam čitao da može,stavi se okvir od g 4 i ubaci se eeprom od g4 i onda radi sve normalno

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk


Nije nužno prebacivati eeprom, a to možeš samo ako je takorec isti tip table..

Ja iscitam eeprom i isprogramiram u novoj tabli..
Uglavnom mogu napraviti iz passata u g4



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, možeš li mi dati malo više info?
Znam da Golfovi imaju softver VWK501, dok ova moja tabla od Passata iz 2004.g. je VWK503.

Isto tako negdje se spominje da ima veze je li 1J0 (immo2) ili 1C0 (immo3) CCM i ako je 1J0 onda treba zalemiti neke dvije komponente na tabli od Passata.

Sad ja sam mislio da učitam Dump fajl sa 1J5 920 846 C Bora Sport Full FIS Immo3 table u Passatovu i samo da ukodiram. Ali nisam siguran da li će to baš tako funkcionisati jer je tabla 3B0 920 849A. Da je recimo 3B0 920 847A to bi išlo bez ikakvih problema.

Neki su imali problema da neće da pokazuje kad su vrata otvorena, kad fali ulja, antifriza i ostale signalizacije, kao i laganje kazaljke goriva i brznomjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo moraš znati koja je tvoja tabla, a koja je ta koju ubacuješ, tek onda vidjeti dali možeš prebaciti eeprom ili dump iz tvog eeproma u novu tablu, ako nije isti, onda moraš upisati ili prebaciti dump od 4 table u passatovu za taj tip table koja je passatova, pa onda kodirat ključeve i sve porpatno da bude kao tvoja stara, znači impuls signal za brzinomjer koji zavisi koliko brzina imaš, korekcija kilometara, kodiranje gatewaya ako je potrebno i opremu koju hoćeš uključiti

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse da hoće dalje od ovoga. Ne mogu da isčitam taj PIN.

U pitanju je VAG Tacho 5.0. bba02b00df854825462d4978c8aec7f6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki put neide sa vag taho, ja imam više interface-a i isto se dogodi da neke table nemožeš iščitati... iako passat i golf 4 table uvjek iščitam s jednim interface-om koji imam, nije mi se dogodilo da nemogu iščitati, samo zna biti da kalkuliranje za ulaz kod nekih tabli traje i preko pola sata.

 kod tebe najvjerojatnije jer je tvoj vag taho kopija pa nema za iskalkulirati ključ

u najgorem scenariju, odlemim eeprom i stavim na programator i iščitam

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neki drugi uređaj osim VAG Tacho-a koji može da isčita pin?
On jeste kineska kopija. Mada inače sam na par foruma naletio da je VAG Tacho nestabilan i da se čak ne preporučuje nikakvo flešovanje i ostale stvari.

Kakav je VAG Commander?

Ili da li postoji način preko serijskog broja table da se dobije Pin?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postoji li neki drugi uređaj osim VAG Tacho-a koji može da isčita pin?
On jeste kineska kopija. Mada inače sam na par foruma naletio da je VAG Tacho nestabilan i da se čak ne preporučuje nikakvo flešovanje i ostale stvari.

Kakav je VAG Commander?

Ili da li postoji način preko serijskog broja table da se dobije Pin?
Kad sam ima iste dileme ko šta ti imaš kolega Beli mi je savjetova da izbjegavam commander jer ako ne znaš radit s njim možeš nepovratno uništit tablu, tako da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da sam iz prvog puta uspio da se povežem na ECU od Sharana iz 2003.g.
Odmah sam ukodirao osvljetljenje table. Jedino nisam uspio welcome poruku na ekranu. bdbe90442bf0f48dd39a49baf21d5092.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ovo je Full FIS, ali na VW Sharanu i Immo3 je.

Ali mi izbacuje neku grešku na sijalicama, pa je moguće zbog toga da ne prikazuje. Viđećemo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išlo je se jučer u nabavku dijelova,biće ponovo kodiranja,lemljenja dioda i tako to....
803d3245072652a4b27629de2554ead7.jpgb59144e1feddfdd45bcbe6e6c373de2b.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super kolega, koliko te je izašlo sve ovo i šta je plan?

Kod mene situacija za sad nikakva
Mrzni VAG Tacho, zbog njega sam morao pauzirati sve radove i poručio sam VAG Commander za koji se nadam da će da odradi posao.
E onda ide najteži posao, a to je prilagođavanje Passatove table za Golfa. Malo me i brine, ali vidjećemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je problem sa vag tacho,sad je kod mene u bori 3b0 920 847e,išao sam na ovo jer imam u planu ići na mfd i 1c0 comfort modul a možda i na color mfa.

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti bude triba 1CO ccm javi se, mislim da ga imam negdi po garaži

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta je problem sa vag tacho,sad je kod mene u bori 3b0 920 847e,išao sam na ovo jer imam u planu ići na mfd i 1c0 comfort modul a možda i na color mfa.

 

 

VAG Tacho nije htio da učita kod ni sa Golfove ni sa Passatove table. Svaki put access denied.

 

To je dobro što ti je 847 ta ima softver VW501MH kao i Golfove table, dok je moja 849 i ima noviji softver VW503MH i malo je "tricky" da se sredi za Golfa. Moraću i ja nabavljati 1C0 CCM, jer me ovaj moj ionako zeza.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze što je 849,nadješ golfov eep koji paše u njega i deri,taj je još zanimljiviji sat,koja je verzija softwarea na njemu? I kod mene vag tacho nekad uhvati iz prve a nekad mu treba i 5-10min da dobije pristup,ja koristim vag tacho 3.01 stalno i svaki sat mi je dosad uhvatio..

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Luka koliko tražiš za njega?

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,hvala

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je VAG Tacho 5.0. Od 100 pokušaja, ni jednom nije uspio.

 

E to je problem naći Golfov eeprom koji pasuje u ovu 849 tablu. Ali ajde, sad sam blokiran, jer čekam da stigne Commander.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14