14 14
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

Leo, imaš li možda link ili ako se sjećaš od koga si kupio pa da si jednog 3.01 uzmem dok ih još ima, vjerujem da je sa AliExpressa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je aliexpres,vidim večeras pa ti javim

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, <TDI> said:

Leo, imaš li možda link ili ako se sjećaš od koga si kupio pa da si jednog 3.01 uzmem dok ih još ima, vjerujem da je sa AliExpressa.

nemogu nigdi naci link ja sam to uzeo ima 3g. Ali mislim da bi i ovaj biio ok:

vag-tacho 3.01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, budem ga prvom prilikom uzeo a imam i neki popis sitnica što bi preko AliExpressa uzeo pa ću i njega zajedno a kad budem imao vremena pozabaviti se i nekim tahom ako u međuvremenu naleti. Fala Leo na linku, a čekamo i nastavak tvojih radova pa baci koju fotku kad stigneš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće nešto,nemam puno slobodnog vremena pa ne stignem inače full fis je ubačen u auto napravljen needle sweep,welcome mesage, mte,velike ikone kod otvaranja vrata i gepeka i tako tih nekih sitnica,zasad će biti ovako pa ću se kasnije bozabaviti izmjenom ledica,biće nekih slika kad uhvatim vremena

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači pošto imam jedan sat kojem treba promjeniti lcd od fisa iskoristio sam ga i sa njega skinuo foliju i stavio na mali lcd,rezultat se vidi na slici,folija je orginal mat i savršeno radi svoj posao,kad rješim i drugi onda ću zalemit crvene diode pa će biti audi style9d42cd1e90c5225f81a4c98e61ab91f1.jpgcc76f000ec2955e242d13f65ad17edc1.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premoćno izgleda.

Čime zalijepiti foliju?

Ja sam pokušavao sa super lijepkom i nije baš lijepo ispalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li ikakva shema za golfa 5 na ful fis satu slozit ovo okretanje kazaljki na kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je još nisam ničim,kad riješim i drugi zaljepit ću ju uv ljepilom koje se koristi za ekrane mobitela,može se lijepo postavit i onda ostavit pod uv svjetlom i eto ga org sve.
Kazalje na mk5 još nisu moguće nažalost....

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

ne zamjerite mi sto se uplicem u temu, samo kratko pitanje:

da li moze ova tabla:

 

9szf3c.jpg

 

da se ubaci umjesto ove table

20zee6f.jpg

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malim koracima idemo,još su ostale crvene diode
75e871b98407528c86f4d7f62f840ea5.jpg1e3569845eb41c806ef9966c03aa3eff.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malim koracima idemo,još su ostale crvene diode
75e871b98407528c86f4d7f62f840ea5.jpg1e3569845eb41c806ef9966c03aa3eff.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk


Svaka čast
Kako okrenes foliju, mozes li na golfu 5 onaj srednji ekran da bude ko na novijem crno bijelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo bi se samo treba otkrit koju jačinu bijelih dioda staviti,nisam sat od petice nikad rastavljo pa neznam šta je sve ispod ekrana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je top. Ovako sam ja zamišljao da odradim.

Da li VAG Commander 1.4 funkcioniše na Windows 7
Ili mora XP?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo je top. Ovako sam ja zamišljao da odradim.

Da li VAG Commander 1.4 funkcioniše na Windows 7
Ili mora XP?
Neznam ja radim sa vcds 12.12 i vag-tacho 3.01 na windows 7 32bit

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako.

Ukodirao sam 3B0 920 849 A tablu u Golfa.

 

Problem koji mi najviše smeta jeste to što ne funkcionišu ABS i ESP. Kako ga riješiti, da li zna neko?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i razlike između Passatove i Golfove(Bora Sport) kazaljke.

Lijevo Passat, desno Golf. fa902f87c95ccd81dc34b84f9fc2ac51.jpg1e1d3f527163c068c83f45bc909366bc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali nastavak radova,znači naručio sam lcd sa aliexpresa za svoj drugi sat i uhvatio se posla,sat je proban na stolu sa napajanjem od starog kompjutera,rezultat je zadovoljavajući59a8e888ef83d6b903435c38a1f17e65.jpg3294d11926c33baebe3632c395e70d1c.jpgaddd66662141ff7e7a9762e0e72e2e04.jpgfdefaa9dd7cf51dfb1969f2466fcf3a0.jpg156f46bd10aa7c2afaf987e6f868d417.jpg6192f2101e446f36906bcce4593e7c23.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naišao sam na jednu temu gdje se baš raspravljalo o kvaliteti ali pošto su kinezi svakim danom sve bolji ne bi me iznenadilo da sad rade dobre. Imaš link od alija da bacim oko na LCD?

vergleichchinaoriginawkrmn.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je svjetliji je nego orginal i bolje se nemože naći ali i to se da riješit da bude što bliže orginalu,evo jedna noćna samo tapatalk uništi kvalitetu slike....
HRK 72.90 13%OFF | New VDO LCD CLUSTER Display Screen for Audi A3 A4 A6 for VAG LCD Dashboard Pixel Repair Screen for Passat VDO, for Seat VDO
https://s.click.aliexpress.com/e/bGTE3mmc

88892adab6d2c4b3a1567da944042b48.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome kad se uzme polovni taho isto može biti problema sa LCD-om, jer svi su oni prešli desetak i više godina, tako da je izmjena jedna od važnih strana, pitanje je samo gdje naći dobru zamjenu za original ili da je što bliža originalnom LCD-u. Što vrijedi recimo i originalni stari koji je pri kraju ako treperi ili mijenja nijansu, jel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome što je skoro nemoguće orginalni odlemiti i sačuvat ga da se ponovo zalemi,jedino rješenje je stavit neku podlogu ispod lcda da ga se malo potamni i ubije tu svjetlinu jer u biti ispod lcda možeš stavit šta te volja samo da bude tamniji

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, možda bi onda podloga pomogla da se malo potamni LCD i to je već nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može recimo da se zalijepi zaštitna mat folija koja se lijepi na ekrane od telefona i tako da se dobije koliko-toliko original efekat?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14