14 14
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

E ovako, koliko sam razumio.

 

Immo1 i Immo 2 Full FIS table trebaju kabl koji ima kolega TDI:

dsc_0010zneuk.jpg

Te table imaju srednji crveni džek.

 

Immo3 Full FIS table NEMAJU crveni srednji džek i povezivanje se vrši 3LB konekcijom:

 

a6329f2eb1e239c87bebbb55211318bc.jpg

 

Mali zeleni MFD/Gamma mini ISO džek pin 8 na Veliki ZELENI (T32a) džek table pin 30 (clock)

 

Mali zeleni MFD/Gamma mini ISO džek pin 9 na Veliki ZELENI (T32a) džek table pin 31 (data)

 

Mali zeleni MFD/Gamma mini ISO džek pin 10 na Veliki ZELENI (T32a) džek table pin 32 (enable)

 

Kufatec ga je prodavao, viđeh. Međutim prosto je bacanje para, kad se to može i napraviti.

 

 

 

Ukoliko se ima MFD verzija G, tada mora da se kupi ultra rare TMC box i još par žica.

 

MFD G

 mfd_track_selector_repair_09.jpg

 

TMC box

gallery_76001_34146_90657.jpg

 

Instalacija

96_0.jpg

 

 

Zato je u svakom slučaju bolje uzeti MFD verziju D.

 5285347200_1321530419.jpg

 

 

 

Zanimljivo je da sam na Sharanu 2003. dobio Gammu+ 6 CD changer i Full FIS Immo3 tablu, ali Gamma nije bila fabrički povezana sa tablom, tj. gornji dio FISa nije nikad svijetlio, osim za neka upozorenja.

 

 

Kolega TDI, sav posao sam odradio Commanderom i Windows XP SP3, VAGTacho 5.0 je smeće.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je immo3 sat, e sad, onaj kabel kojeg sam uzeo za full fis može se jednostavno u tri sekunde koliko mi treba da ih skinem sa smeđeg T20 konektora jer ionako su u njemu samo 3 žice kao i kod ovog a sve ostalo je nepotrebno pa se lako spoji sa JPT stopicama u T32 direktno i to je jel ti ta "3LB konekcija", s tim da imaš i ovu sa smeđim konektorom ako zatreba.

Na Kunset.de ima... Adapter FIS - MFD / MCD / GAMMA FÜR VW WFS3 on je još jeftiniji od ovog jer nema T20 konektora i to bi trebalo biti to za satove sa WFS3 (Wegfahrsperren), da li je to što tražiš?

Add.
slika

adapterfis-mfdmcdgamm4pkeo.png

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali isto tako može se i napraviti jer nema tu neke velike mudrosti... nabavi zeleni konektor, možeš i sve preko AliExpressa, 6. komada JPT stopica i to je to, radio hrpu instalacije tako da je ovo vrlo jednostavno za riješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto baš tako.

 

Ja sam to napravio od LAN CAT5e kabla, samo moram još da dokupim mini ISO pinove i da ih ubodem.

 

Međutim u međuvremenu mi je crkao CD Changer potpuno, pa sam i Gammu izbacio napolje i ubacio Pioneer MVH 350BT 1DIN.

Pa će svakako to i sačekati dok MFD se ne kupi.

 

Moram reći da sam oduševljen drastičnom razlikom u kvalitetu zvuka.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram si sa alija naručiti komplet iso stopica m/ž raznih veličina kako bi imao za izradu instalacija. U ovlaštenom su JPT stopice u kompletu od 25 komada ali pretjerano skupe, dok su ove kineske jako slične originalu pa vjerujem da su i sa kvalitetom dobre a cijenom kudikamo jeftinije, ujedno treba mi i količina.

Imao sam 1DIN Alpha radio i kad sam stavio 2DIN multimediju Philips CED1800/BT razlika je nepojmljiva s tim da je namješten po defaultu a ima opcija da se sa može poigrati i izvući još bolji zvuk ali meni je ovo sasvim zadovoljavajuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=922244" timestamp="1568183934" name="" userid="359169] Planiram si sa alija naručiti komplet iso stopica m/ž raznih veličina kako bi imao za izradu instalacija. U ovlaštenom su JPT stopice u kompletu od 25 komada ali pretjerano skupe, dok su ove kineske jako slične originalu pa vjerujem da su i sa kvalitetom dobre a cijenom kudikamo jeftinije, ujedno treba mi i količina.
Imao sam 1DIN Alpha radio i kad sam stavio 2DIN multimediju Philips CED1800/BT razlika je nepojmljiva s tim da je namješten po defaultu a ima opcija da se sa može poigrati i izvući još bolji zvuk ali meni je ovo sasvim zadovoljavajuće.
Jedino te ovde mogu uhvatit, imas pm, adresa mi treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo je do kratkog spoja na Pioneerovom džeku, ne znam kako i Pioneer crkne.

Vraćena Gamma, ali bez Changera i povezana tablom. Sad mogu samo kasete i radio.

Stopice sam uzeo sa instalacije iz vrata od nekog starijeg VW (Golfa 3?)

Ubacio u zeleni ISO od Gamme i sad sve lijepo radi.

Mnogo ljepše izgleda kad čitav FIS svijetli.
8b277e332174c2c74f2830b653176361.jpg12c8e8c52ffcdfbd59c4466aac600c4c.jpg4543c0af971da934e95773e268acff06.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene mali update,prošli tjedan sam od jednog mađara naručio modul za sat,sa njim se aktivira gornji dio full fisa i dobije se malo više opcija na putnom računalu,jedini problem je da ako se ima org radio koji daje informacije na satu on neće radit,znači ili radio ili modul,evo par slika da vidite o čemu se radi
81d3d47c8a8dc155b07d5a78fc9046e9.jpg9adf545e8af674d62efabb1a3cd1cdd8.jpgc6103d28ac4af7c414a2e1c73eb1c8d8.jpg9362887754f490234b0733f29cc7b67f.jpg4c91731bfea57a64797efd5438de6ff1.jpg076bc01a8e36b02d2c2746a10a161512.jpg48d0dd9273b588a9ec7f0219b0957c37.jpg305f3497db43c6efbd7fb617dd84230e.jpg

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi malo podataka o modulu ili koju sliku da vidimo o ćemu se radi.

Meni bi onda dobro došao jer imam aftermarket radio a ovi podaci su mi baš fora, pogotovo koliki je napon na akumulatoru jer sam kemijao da provućem CTEK adapter i kuda onda sa LCD-om a ovo je super rješenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš dobra stvarčica i meni bi dobro došla jer ne planiram OEM radio pa dok ovog imam da mi barem daje ove informacije koje su mi isto važne, naravno kad dođe vrijeme za taho. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma super je a i puno je ljepše kad je cijeli lcd upaljen,ima modula koji mogu raditi i kao vcds,možeš kodirad brisat greške itd...

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=922528" timestamp="1569525315" name="" userid="359169] Kako ga samo nađe haha...
Facebook

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobra stvar, meni mnogo ljepše od ColorMFA koji mi ne stoji u četvorkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik u mađarskoj ih pravi,znači novo,ako imaš fb lako te povežem s njim

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podnošljivo a baš je fora sa tim informacijama na full fisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dašta je,s obzirom da ColorMFA košta oko 200$ plus još toliko ugradnja ovo je odlična alternativa...

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lik u mađarskoj ih pravi,znači novo,ako imaš fb lako te povežem s njim

 

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

 

 

Odlično. Može kontakt ako nije problem..

 

E i triba li ti još comfort modul onaj, ja zaboravija na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14