14 14
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

Ko umije, ubaciće tablu od Passata B5.5 Full FIS i platiće je 50-60€, za razliku od one sive Golfove koja košta 150+€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ko umije, ubaciće tablu od Passata B5.5 Full FIS i platiće je 50-60€, za razliku od one sive Golfove koja košta 150+€.
Je al ne pašu baš podloge najbolje,ma kod tih satova je najveći problem lcd,ja sam imao sreće pa sam uspio naći org lcd tako da sam miran dok je auto kod mene

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podloge ne pašu, to je tačno, ali neko ko je imao sive podloge kao ja već, može ih iskombinovati.

Ja sam imao sreće sa tim ekranom takođe, uzeo tablu od Passata B5.5 iz 2004.g. automatik, ekran vrlo malo u gornjem lijevom ćošku zna da izblijedi i to kad je baš recimo +35°C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug hoće u Škodu Octavia iz 1998. da ugradi tablu iz Passata 3B0 920 827A.

E sad zanima me da li moraju ići neke prepravke eeproma ili može samo da se ukodira i to je to

Neki rekoše da neće raditi obrtomjer zato što auto nije Canbus, a tabla jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavamo drug i ja da ugradimo u Octavia Mk1 Full Fis tablu iz Passata B5.5 1.8T. 3B0 920 847D.

Sve smo odradili kako treba, ali kod ključa neće da se upari sa tablom.
Odradili smo sve korake, ali kad se dođe u Adaptaciju i kanal 21, stalno vraća vrijednost na 0.

Probali smo i modifikovani dump koji je namijenjen za G4, ali uzaludno.

Kasnije smo baš detaljno ispratili sve korake sa ovog sajta, ali nije pomoglo...
https://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo2-cluster-swapping.html


Probali smo i opciju Channel 50, ali kaže da ne postoji, jer je vjerovatno auto Immo2.

Stara tabla je 1U0 919 xxx, uglavnom ima bord komp. u satu.

Ako ko ima voljan i da zna, nek baci neki savjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspješno ukodirano. Bio problem u imobilajzer čipu u ključu. Nabavili drugi i to je to.

Sad pošto auto nije Canbus, biva problem sa obrtomjerom i ponekim senzorima za pritisak ulja i sl. gluposti.
Uglavnom sve funkcije FISa rade vidio sam, osim trenutne potrošnje.
Ne znam da li postoji ikakav način da se obrtomjer pokrene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VAG Commander zakon.

Ne znam kakav je to linear temp. gauge?

Ja sam samo ukodirao tablu Immo3 u Immo2 auto.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim onaj sa Aliexpressa. Radi za sad perfektno.

U Dashdump edit programu imaš da izmijeniš od koliko do koliko temp. ćeš da kazaljka stoji na 90°C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to već ne znam. Preko Commandera sam upisao svoju kilometražu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što fali VAG Tacho 3.1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ništa rekao da fali, vjerovatno da je dobar i on.
VAG Commander mi je nekako pouzdan maksimalno.
Sa VAG Tacho 5.0 sam imao problem i dan danas mi stoji tu i kupi prašinu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Gogs4431 said:

Jel dobar skladov vag k+CAN commander 1.4? Linear temp gauge je da pokazuje stvarnu temperaturu rashl tekucine, jer ova kazaljka u autu laze, stoji na 90 dokle god se temperatura rashl tekucine  krece u podrucju od 75-105 stupnjeva

Sklad66 radi kvalitetne kablove, sasvim druga priča od ovih sa Aliexpressa iz Kine koji malo rade, malo ne rade ili se zaključaju, odnosno kakve si sreće. Nekoliko nas sa foruma je uzelo od Sklada VCDS kabel i to radi perfektno sa redovitim ažuriranjima i dobrim supportom za korisnike, skoro kao originalni ali puno povoljniji, tako da bi onda ovaj tvoj predloženi od Sklada trebao biti isto dobar.

@mu3633, planiram si VAG Tacho 3.1 naručiti iz Kine pa zato pitam, znam da si sa verzijom 5 imao problema ali to se vjerujem odnosilo samo na 5.0, dok je Leo sa ver. 3.01 nije imao nikakvih problema, iako je pitanje kako će i ovaj raditi. Možda da uzmem od Sklada VAG Tacho 2.6 (+3.01) + Opel Immo 2.0, pa onda imam pravi kabel, a ne ovo smeće koje će raditi ako imam sreće.

01_vagtacho26301opelv3k3c.jpg

02_vagtacho26301opelgdj89.jpg

03_vagtacho26301opelfjkux.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mur3633 said:

Nisam ništa rekao da fali, vjerovatno da je dobar i on.
VAG Commander mi je nekako pouzdan maksimalno.
Sa VAG Tacho 5.0 sam imao problem i dan danas mi stoji tu i kupi prašinu.

Kakav si tačno problem imao sa VAG Tacho 5.0?  Pise da radi na mk4 na svim tablama iako je on više namjenjen za novije modele treba da radi i na mk4. Koja je zadnja verzija VAG Commandera, 5,5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na stranici 13. ove teme pa prelistaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav si tačno problem imao sa VAG Tacho 5.0?  Pise da radi na mk4 na svim tablama iako je on više namjenjen za novije modele treba da radi i na mk4. Koja je zadnja verzija VAG Commandera, 5,5?
Jednostavno neće da se nakači na tablu, tj. izbacuje error.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam prelistao temu malo unazad. Nisi probavao učitavanje sa starijim verzijama VAG Tach-a? Ja koliko znam zadnja verzija VAG Commander-a je 5.5 a ni tu nije podržan mk6 dok kod VAG Tach-a 5.0 podržan je mk6 sa VDO tablom Ja kada bih sebi uzimao izgleda da bih morao uzeti VAG Tacho. Postoji li Ikakva verzija VAG Commander-a ili nesto drugo a da je mk6 podržan? Ima li iko da je probavao išta preko VAG Tach-a na mk6?

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narucio sam od sklada vag commander 1.4 k+can, zajedno sa postarinom ispadne oko 32€ sto mi je i okej, jednostavnije je nego trazit nekog po Zagrebu. Vidit cemo kad dodje sve kako ce ic
Pin 23-25 na zelenom konektoru služi za tipke MFA.

Znači
23- gornje bočno dugme
24- donje bočno dugme
25- donje dugme reset
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću uzeti VAG Tacho 3.01, mislim da je on sasvim dovoljan za te stvari sa jednostavnim sučeljem za korisnika, pogotovo od Sklada koji će sigurno odraditi posao. Dobro da ga nisam uzeo sa Alija, malo je falilo jer sam ga baš sada htio ubost, tko zna da li bi radio, a ode 15 eura u vjetar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daju pisanu garanciju na kabel godinu dana, tako je bilo kad smo mi uzeli 2015., VCDS HEX + CAN, Dual-K & Can-USB, a kad usporedim kineski koji koštaju 15+ eura, onda bolje dati duplo pa imati kabel koji će sigurno raditi. Čudi me samo što se toga prije nisam sjetio, vjerojatno predrasuda da će biti skup, kada ono prihvatljiva cijena sa dostavom, iskreno tek sam sada pogledao koliko kod njih košta VAG Tacho 3.01 koji planiram uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci a kako spojiti bord na a3 koji nije imao bord. Ubacio sam sat od s3 8l i napravio da listam i imam sve na bordu al ne meri mi prosecnu potrosnju i to. Samo 0.0 stoji. Kad upalim auto odbroji od 1l do 0.1 i stane na 0.0l i tjt

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gogs4431,
imaju i odličnu korisničku podršku, ja sam ih gnjavio sa nekim svojim pitanjima i uvijek su bili spremni odgovoriti, tako da je i to plus za Sklad66.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavnije instalacije radim sam, ove kompliciranije kupujem kompletno. Ja sam si veći dio instalacije skinuo sa jednog G4 na auto otpadu i još dodano kompletnu od gepeka sa jednog drugog i tu se nađe žica svih debljina sa konektorima i ISO stopicama, dobro dođe ključ sa kojim se skidaju konektori pa se mogu ponovno upotrijebiti. Znači, iz tih originalnih žica izrađujem instalaciju koja mi je potrebna za neki dio, pri tome biram da je debljina žice ista koja se tvornički koristila.

Uz to sam si kupio vrlo povoljno i setove na AliExpressu sa ISO stopicama i novim konektorima da imam i za izradu, jer stopice m/ž su najveći problem, ne mogu se skinuti sa žica, a ne želim kramariti sa rezanjem i lemljenjem ako mogu napraviti kako spada. Dolje sam ti stavio linkove pa ako ti odgovaraju naruči si ono što ti je sada najpotrebnije.

1) 30sets Male&Female Crimp terminal Connectors
2) auto socket 1.5mm connector sensor plug (191972701), (191972711)
3) 5/30/100sets 2p for VW License plate lamp Car door connector (3B0972712), (3B0972702)
4) 5/30/100sets 3.5mm 2pin male female way automotive plug (191972712), (191972702)

A ako baš želiš te žice za popravak onda pogledaj na ebay.de, ima ih jer sam ih tamo našao kad sam tražio neku alternativu ovlaštenom, stopice su im dosta skupe, a ne prodaju ispod 25 komada, pogotovo ovi setovi za popravak, kako ih oni nazivaju, a to se napravi začas ako imaš iole smisla za struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, ako misliš naručivati ISO stopice iz Kine onda ih odmah uzmi jer dostava traje duže nego inače. Ima tih stopica i na ebayu.de ali nisu te kvalitete, ove od ovog prodavača su nešto sitno lošije od originalnih, tu mislim na kvalitetu materijala ali to je zanemarivo jer su u potpunosti iste.

Meni su prve dvije pošiljke stigle nedavno i to u roku od 45. dana od narudžbe pa tako da to traje, dok ova druga je sad skoro pa i dva mjeseca, alternativu sam ti naveo pa sada vidi što ti najbolje odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14