11 11
raxivan94

Kodiranje instrument table golf 4

Recommended Posts

Sama ručica ti ima nekoliko žica,neke idu u sat neke u komp motora,ugl ništa eksta strašno,najgore u svemu je skidanje komplet poluga brisača da si max olakšaš posao...

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

U redu onda hvala, probat cu spojit samo pa ako ne bude htjelo radit nabavit cu stopice i neku shemu pa se bacit na provlacenje zica

Jel ima veze ako mi je sada sat do 220km/h i stavim do 260km/h? Jel moram mjenjat ista?

Nemoraš ništa mjenjat

• Thanks 1

Posted (edited)
2 hours ago, Gogs4431 said:

Nemam auto klimu i vanjski senzor no to mi je najmanji problem za provuc, vise me brine ocu moc odma upravljat boardom ili moram i za to provlacit zice

Ako ti je auto 2001. godiste i navise mislim da imas senzor spoljne temperature, samo skini deflektor vode ispod sofersajbne i pogledaj sa desne strane elektro kutije (desna strana, kod levog vozacevog krila) 

Jos jedna bitna stvar, novi kilometar sat mora da ti bude iste marke kao prethodni (primer, ako je Bosch, onda novi mora Bosch) i jos jedno poklapanje mora da ima, sa brojem obrtaja (zato satovi sa dizela ne mogu na benzince) 

Edited by Golfic

Trenutno je motometer ali mislio sam staviti VDO jer navodno VDO puno puno bolji km sat... zasto bi morao staviti isti? 

Trenutno je motometer ali mislio sam staviti VDO jer navodno VDO puno puno bolji km sat... zasto bi morao staviti isti? 
Mozes stavit vdo bez problema,moj je bio motometer pa sam stavio ful fis vdo

• Like 1

15 minutes ago, Leo-st said:

Mozes stavit vdo bez problema,moj je bio motometer pa sam stavio ful fis vdo

Svaka cast ako si nasao full fis

Uz tešku muku sam ga našao

Ko umije, ubaciće tablu od Passata B5.5 Full FIS i platiće je 50-60€, za razliku od one sive Golfove koja košta 150+€.

Ko umije, ubaciće tablu od Passata B5.5 Full FIS i platiće je 50-60€, za razliku od one sive Golfove koja košta 150+€.
Je al ne pašu baš podloge najbolje,ma kod tih satova je najveći problem lcd,ja sam imao sreće pa sam uspio naći org lcd tako da sam miran dok je auto kod mene

Ehh da je bar tako lako, mislim da je tabla iz passata malo veca i da se mora reprogramirat da bi isla na golfa 4. Neka me netko ispravi ako nisam u pravu

Podloge ne pašu, to je tačno, ali neko ko je imao sive podloge kao ja već, može ih iskombinovati.

Ja sam imao sreće sa tim ekranom takođe, uzeo tablu od Passata B5.5 iz 2004.g. automatik, ekran vrlo malo u gornjem lijevom ćošku zna da izblijedi i to kad je baš recimo +35°C.

3 minutes ago, mur3633 said:

Podloge ne pašu, to je tačno, ali neko ko je imao sive podloge kao ja već, može ih iskombinovati.

Ja sam imao sreće sa tim ekranom takođe, uzeo tablu od Passata B5.5 iz 2004.g. automatik, ekran vrlo malo u gornjem lijevom ćošku zna da izblijedi i to kad je baš recimo +35°C.

Cek jesi morao jos tablu dodatno reprogramirat ili si samo podlogu izmijenio

Mora da se flešuje eeprom

Ima netko iz zagreba ili blize okolice da posjeduje VAG Tacho? Da mi moze izvuc SKC/pin u slucaju da kupim novi kilometar sat, dogovorimo se oko cijene nije problem

Drug hoće u Škodu Octavia iz 1998. da ugradi tablu iz Passata 3B0 920 827A.

E sad zanima me da li moraju ići neke prepravke eeproma ili može samo da se ukodira i to je to

Neki rekoše da neće raditi obrtomjer zato što auto nije Canbus, a tabla jeste.

Pokušavamo drug i ja da ugradimo u Octavia Mk1 Full Fis tablu iz Passata B5.5 1.8T. 3B0 920 847D.

Sve smo odradili kako treba, ali kod ključa neće da se upari sa tablom.
Odradili smo sve korake, ali kad se dođe u Adaptaciju i kanal 21, stalno vraća vrijednost na 0.

Probali smo i modifikovani dump koji je namijenjen za G4, ali uzaludno.

Kasnije smo baš detaljno ispratili sve korake sa ovog sajta, ali nije pomoglo...
https://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo2-cluster-swapping.html

Probali smo i opciju Channel 50, ali kaže da ne postoji, jer je vjerovatno auto Immo2.

Stara tabla je 1U0 919 xxx, uglavnom ima bord komp. u satu.

Ako ko ima voljan i da zna, nek baci neki savjet

Uspješno ukodirano. Bio problem u imobilajzer čipu u ključu. Nabavili drugi i to je to.

Sad pošto auto nije Canbus, biva problem sa obrtomjerom i ponekim senzorima za pritisak ulja i sl. gluposti.
Uglavnom sve funkcije FISa rade vidio sam, osim trenutne potrošnje.
Ne znam da li postoji ikakav način da se obrtomjer pokrene.

Provuć dodatnu žicu od ecu-a do sata

Trebam preporuku koji kabel i verziju uzeti za iscitavanje pina iz kilometar sata i da na novi sat stavim kilometrazu koja mi je sad na vozilu? Jel to mogu sa vag tacho ili je bolje uzeti vag comander? Auto ima CAN a zelim napravit upgrade immo2 to immo3 te napraviti linear/true coolant temperature gauge. Usput jel ima netko shemu spajanja rucice brisaca sa board funkcijama? Jer trenutno imam obicnu. Hvala

VAG Commander zakon.

Ne znam kakav je to linear temp. gauge?

Ja sam samo ukodirao tablu Immo3 u Immo2 auto.

Jel dobar skladov vag k+CAN commander 1.4? Linear temp gauge je da pokazuje stvarnu temperaturu rashl tekucine, jer ova kazaljka u autu laze, stoji na 90 dokle god se temperatura rashl tekucine  krece u podrucju od 75-105 stupnjeva

Ja koristim onaj sa Aliexpressa. Radi za sad perfektno.

U Dashdump edit programu imaš da izmijeniš od koliko do koliko temp. ćeš da kazaljka stoji na 90°C.

11 11