0
viper84

Što ovo znači na displayu?

Recommended Posts

Ne mogu naći nikakvu sličnu temu pa moram novu otvoriti...

Što znači ovo, jučer mi se počelo prikazivati, kad dam kontakt prvo se prikaže OVO i nakon 5-10 sekundi se prikaže OVO, kad auto upalim sve nestane i kako je bilo prije, samo kilometraža i trip.

Prva slika pretpostavljam prikazuje za koliko bih trebao na servis a druga nemam pojma niti mogu naći na netu neko značenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ti je da je interval servisa za 9000 km, a drugo da je za 18 dana, pa sad sta prije dodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da odbrojava 15 000 km ili 1 god ili ovisi sta prije napravi...

 

Znaci da malo km nabija jer je presao samo 6k km u god dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine je napravljen veliki servis na 235k, sad je okrenuo 241. Da, slabo sam dosad nabijao kilometražu ali od prošlog mjeseca otkad mi je udaljenost dom-posao prek 20 km počelo se skupljati.

 

Za 18 dana 9000 da napravim, e to bi bio posao :lol2

 

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

može netko objasniti što se događa ako brojač dana za servis dođe na 0 dana / 0 km do servisa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto prestane voziti, motoru iskoce dva klipa, abs, volan i mjenjac se zablokiraju :)

 

Salu na stranu, nista se ne desi, samo ces imati kljuc kao upozorenje za servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod drugih vozila ali na G4 mi se prvo upali servisni interval koji pokazuje da imam još 3000 km do servisa pa onda vremenski ako je on ranije pa što prvo dođe. Tako sam imao još 1800 km do servisa ali ga je vremenski pretekao i pokazao "Service Now" jer je točno stavljen na godinu dana od kada je servis napravljen. Vozio sam još nekoliko dana dok sam riješio ulje i filtere pa onda dogovorio termin, nije se ništa dogodilo pa vjerujem da je tako i kod ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto prestane voziti, motoru iskoce dva klipa, abs, volan i mjenjac se zablokiraju :)

 

Salu na stranu, nista se ne desi, samo ces imati kljuc kao upozorenje za servis.

 

Fala i mislio sam da je se ništa ne deševa ali lijepo je imati potvrdu. Meni još cca 2000 km do servisa po putnom računalnu i 5 dana, a majstor nema slobodan termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji epizodu Top Gear-a di je Jeremy objasnjavao sto će se dogodit kad istekne to odbrojavanje. On je imao C63 AMG i imao je isto pitanje kao ti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki novi odu u safe mod kada prodju 1000 km u minus...

 

Ali to samo neki ultra premium modeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0