2 2
Alen_Galic

Golf 2 Atest

Recommended Posts

Pozdrav , trazio sam malo po forumu u vezi atesta masine al nisam nigdje vidio ovakvu situaciju kakvu ja imam pa sam otvorio temu ovdje..imam Golf 2 1.6td 59kw , imam Mašinu od Seat Toleda 1.9tdi koju bi stavio u golfa...trenutno je mašina u Golfu 3 al problem je u tome što ja nemam papire od te mašine. Koje su procedure sad s tim i dal se uopce moze napravit atest ako nemam papire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravis kupopodajni ugovor s nekim ko ima 1.9tdi motor ili si rjesi racun na nekom otpadu za motor i to je to

Bez toga nema ni atesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo prekrizi motorno vozilo i napisi motor iz auta

I trebas kopiju prometne od auta i ovjeru kod javnog biljeznika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo prekrizi motorno vozilo i napisi motor iz auta

I trebas kopiju prometne od auta i ovjeru kod javnog biljeznika

Cekaj ne kuzim...

Stavljas neki motor koji ima svoj broj, a u kupoprodajnom ces priloziti broj motora od prijatelja ili nekoga tko ce ti "posuditi" prometnu.

Koji broj ces na kraju imati u prometnoj ili podacima vozila nakon A-testa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, napises broj sa svog motora u ugovor

Taj broj ti se ne upisuje u prometnu...i taj racun ti sluzi samo kao dokaz o porijeklu motora...tj da motor nije ukraden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro jel se taj broj igdje upisuje u neku bazu podataka ili ista? I dal to itko provjerava jer kazes da treba kopija prometne tog auta iz kojega je motor?

 

Jer po tome svemu komotno onda mozes atestirati i ukradeni motor jer "podvaljujes" druge papire a broj na bloku se ne uvodi nigdje, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upisuje se u policiji

I na papiru od atesta al ne pise ti u prometnoj......jesi kad vidio HR prometnu sa brojem motora u njoj? Ja nisam

Isto tako kad sad npr mjenjas motor istim motorom (isti po specifikacijama)zbog nekog kvara npr u autu ne moras nista atestirat i nitko ti nece gledat taj broj jel tako ,niti ce te sta pitat na tehnickom.

I npr ja i ti napravimo ugovor...ti mi prodas 1.9tdi (imas auto sa takvim motorom npr) i napravimo ugovor i to je to das mi kopiju svoje prometne i sve ovjereno kod biljeznika i nema podvaljivanja nikakvog...taj ugovor je dokaz porijekla i to sve legalno kuzis sta pricam al tebe nitko nece pitat da ti atrstiras svoj motor jer je drugi broj na njemu ako je taj motor isti kao sto si imao u autu prije kvara npr

I taj postupak se moze zlorabiti naravno jer prolazi tako kako prolazi

Al sad da ce netko ukrast motor pa ici atest raditi i uvuci jos nekog u to (osobu s kojom napravi ugovor) i jos pitat na forumu o tome, ne vjerujem bas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuzim...uglavnom ajmo reci polovican zakon koji vrlo lako mozes zloupotrijebiti

Mislio dam da se u HR broj motora tretira kao i broj sasije...sto bi bilo logicno,medjutim izgleda da nije :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas to

A eto na papiru od atesta ti pise taj broj i racun ti ostane u policiji kao dokaz kupovine i to je to

Drugdje nigdje ja nisam vidio da pise broj motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis u BIH je ista fora...bar po novom zakonu.

Dakle treba ti racun s otpada ili kopija prometne od vozila iz kojeg je izvadjen motor uz kupoprodajni ugovor, samo sto u BIH prometnoj pise kod motora pa ti nemozes napisati uz kupoprodajni broj koji hoces jer bi se logicno odmah vidjelo da "muljas". Tako da moras "podmazat" gazdu na otpadu da ti napise racun sa tvojim brojem motora :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis

Kod nas to nema u prometnoj jedino eto kad napravi atest pise ti broj atesta pa ri netko bas ako zeli moze po tome provjeriti broj motora...al nema sanse utvrditi iz kojeg je tocno auta ako se tako ugovor napravi

Edit: al i to je sranje kod vas za ljude koji mjenjaju motor bas zbog kvara...i npr da se netko sjeti to pogledat ne pase ti broj sta onda? Opet atest za prakticki nista jel tako?

Ne znas kako je gore hahahha

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom...zna li netko kakve su kazne za neatestiran motor i motor za koji memas dokaz o porijeklu?

Tipa madje se murijak koji te privjeri i ono bam,broj se ne slaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frenda skuzili na tehnickom da ima u autu drugi motor 2.0 8V a u papirima 16V bio i naravno pao tehnicki i morao ubaciti 16V ili atest 8V... I nista ubacio 16v i ponovo na tehnicki i to je to

Nit je tko sta pitao nit bilo sta drugo

E sad ako te bas policija dovede onda vjerojatno ima neka kazna i placas vanredni tehnicki i ne mozes regat dok ne rjesis atest ili orginal motor

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2