1 1
mirsad polo 2014

1,2 tsi 110 ks totalka

Recommended Posts

ja se ovdje odlucih javiti jer mi treba pomoc.

vlasnik sam pola 1,2 tsi 110 ks 2014. prije neki dan motor katastrofa. prvo neki cudan zvuk pa lupa unutra onda jace te se upali zuta lampica za motor onda i zuta epc i potom vehicle stop i ja sreca stanem i popnem se na trotoar ugasim motor,smrdi ulje. lokva ispod motora.

slep sluzba, garancija mobilnosti i za par dana ovo: lanas spaner bregasta i sta sve ne. uglavnom motor katastrofa.

auto u garanciji.

e sad sta mi je raditi. onda krenem malo citati i vidim taj problem sa tsi i lancem koji vw pokriva vjesto.

 

ja kontam da motoru nema popravke i da se moze samo naruciti novi. da li je to tacno ili ne?

navodno je u servisima bila akcija da se od strane vw otkloni taj neki problem sa tsi motorem ali meni niko nista nije javio niti preporucio u servisu gdje sam auto kupio. kako da znam da su zaista stavili novi motor eventualno ili su stvarno odradili sve kako treba.

 

bruka.

 

ja znam da zbog garancije imam pravo ali sta bi vi na mom mjestu.

motor mi je presao nekih 32555 km ove godine mozda oko 14000 taman pred servis redovan koji sam radio sve kako treba.

 

ja sam u tuzli auto kupljen u tesnju.

 

iskreno meni ljepseg nema sto bi se reklo tamam auto za mene i moje potrebe ne trosi puno ide lijepo a ono macak u vreci od starta.

 

 

molio bih vasu pomoc.

 

lijep pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je auto pod garancijom, odvezi ga i neka ga poprave. Kako ce ga popraviti nebitno, bitno da je nakon toga ispravan i da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što nije od 2013 godine u njemu remen umjesto lanca?

Edited by xoox

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Što nije od 2013 godine u njemu remen umjesto lanca?

ako znas vise informacija sta se ugradivalo do kada i otkada molio bih da me informises.

da li neko zna cijenu novog tsi 81 kw motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj oznaku svog tsi motora... a moze i samo slika... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koju oznaku 1,2 tsi 110ks

ne to

nego svaki motor ima svoj kod ili slova ili kombinacija slova brojevi itd.

kod tebe bi tribalo biti 4 slova npr. CBZB (da nije kod tebe 77kw/105ks?)

to imaš na onoj naljepnici na B stupu ili prva strana u servisnoj knjižici (ono di je broj šasije itd..)

najbolje da slikaš il jedno il drugo ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rado al je auto u sevisu

jos uvijek cekam odgovor iz servisa, dva servisa u sporu jer u auto kuci gdje sam ga uzeo i radio redovne servise nisu uradili opoziv i prevenirali ovu sramotu, javicu sta je bilo a o nekakvnom zamjenskom vozilu ni k...

ne kod mene je taj zadnji sa 6 brzina mjenacem 110 ks iz 2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema taj lanac sigurno, model iz 2013 77 kw ima remen milijun posto

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobićeš novi motor sa 0km, neće onu tu ništa popravljati, to sam jednom vidio u nipexu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguc je problem s variatorom na bregastoj.... postoji tpi da se odvidaju sarafi i ulje iscuri van.... Mjenjalo se dosta komada preventivno na pogodjenim brojevima sasije...

Do sad smo mogli saznat vise... pa makar i obicni broj sasije

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se javljao nekoliko dana ali problem je i dalje tu.

nista nisam rijesio.

 

nakon sto je u jednom servisu bio 10 dana auto je odvucen u servis gdje je i kupljen. interni dogovor vw servisa ja kao kupac nisam o tome nista pitan.

na moj dopis da zelim u slucaju popravke samo novi motor nisu se obazirali i oni su uradili popravak kako smatraju da treba.

iako se izvinjavaju i priznaju svoju gresku sto nisu uradili poziv na akciju.

 

sta ja imam od toga sada na 32555km restauriran motor i od novog auta sada imam krs.jos godinu dana garancija.

ja sam do sada dva puta kupac novog vw auta ( u istom servisu) i redovno servisiram auto u ovlastenim servisima.

 

svoju stetu cu traziti preko suda.vidjecemo kako ce sve proci.

 

molio bih da mi neko da tacnu adresu u njemackoj gdje da uputim pismeno zalbu na servis sa svim prevedenim dopisima koje imam.

 

pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kuzim, crko ti je motor, oni su ga besplatno popravili, sada je ispravan, a ti se bunis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bunim se naravno

jer je kvar nastao zbog njihovog nemara i u to garanciji

ne uradene besplatne akcije

 

uzmi ti taj motor popravljeni besplatno pa vozaj

hoces kupit od mene auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvar je nastao, oni su ga rjesili...

Napravljen je u ovlastenom servisu sa originalnim djelovima, ja i dalje ne vidim problem...

Da su napravili besplatnu akciju, samo bi sebi ustedili, tebi bi bilo isto.

 

Sjedi u auto i vozi ga mirno sljedecih 200 tis km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije u cijeloj ovoj priči je da je bila totalka na 1.2 tsi.

 

Koji tsi, koji kvar, sta je servis radio na motoru?

 

To nikad nećemo saznati.

Edited by zvonimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.. i dalje neznam br sasije i dalje neznamo sta se tocno dogodilo a akcija je vjerovatno bila a variator na bregastoj osovini.... no kako nemamo vin sta mozemo. Vw je rjesio problem i to je to...... tko je kriv za akciju to ce oni rjesiti...

 

p.s rjetko dobijes nov motor.... ide pretezno reparirani...


da.. i dalje neznam br sasije i dalje neznamo sta se tocno dogodilo a akcija je vjerovatno bila a variator na bregastoj osovini.... no kako nemamo vin sta mozemo. Vw je rjesio problem i to je to...... tko je kriv za akciju to ce oni rjesiti...

 

p.s rjetko dobijes nov motor.... ide pretezno reparirani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije u cijeloj ovoj priči je da je bila totalka na 1.2 tsi.

 

Koji tsi, koji kvar, sta je servis radio na motoru?

 

To nikad nećemo saznati.

to sam i ja u početku pokušava saznati,al sam se kasnije iskuljučija iz rasprave

 

uglavnom ti imaš vjerojatno sa zupčastim a ne lancem

ti su imali problem sa varijatorom šta je AUTOFRIK napisa i mijenjani su preventivno

a zanimljiva stvar se desila baš s tim polom dok sam ja radija u vw

doslovno dan nakon početka akcije se desilo da se raspa varijator na jednom takvom autu(nije ima niti godinu dana i mislim 10 000)

i kad je primljen auto iskočilo da ima akciju i kad šta ono baš taj dio

i slali dopis vw oni javili skini glavu provjeri sve i druga glava stigla

čoviku sve pokazano objašnjeno i ništa napravili i auto se vozi i dan danas bez problema

 

kasnije su se zvali vlasnici takvih auta i preventivno minjani varijatori(remenica) na još desetke takvih auta

tako da ako je napravljeno vozi i nemaj brige ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nisu zvali. Mozda je na mome autu već poboljsana remenica. Motor je CJZD. Za sada nemam nikakvih problema. 45tkm na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se javljao nekoliko dana ali problem je i dalje tu.

nista nisam rijesio.

 

nakon sto je u jednom servisu bio 10 dana auto je odvucen u servis gdje je i kupljen. interni dogovor vw servisa ja kao kupac nisam o tome nista pitan.

na moj dopis da zelim u slucaju popravke samo novi motor nisu se obazirali i oni su uradili popravak kako smatraju da treba.

iako se izvinjavaju i priznaju svoju gresku sto nisu uradili poziv na akciju.

 

sta ja imam od toga sada na 32555km restauriran motor i od novog auta sada imam krs.jos godinu dana garancija.

ja sam do sada dva puta kupac novog vw auta ( u istom servisu) i redovno servisiram auto u ovlastenim servisima.

 

svoju stetu cu traziti preko suda.vidjecemo kako ce sve proci.

 

molio bih da mi neko da tacnu adresu u njemackoj gdje da uputim pismeno zalbu na servis sa svim prevedenim dopisima koje imam.

 

pozdrav.

Nema ti ništa vw u Njemackoj sa tim

2 godine garancije daje vw grupacija ostalo sve je do zastupnika

neznam kako je u BIH ali tako je u HR

Produženo jamstvo | Volkswagen

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1