0
frane951

Golf mk2 kocnice

Recommended Posts

Pozdrav,

znaci imam golfa 2 i zelim staviti jace kocnice. Trenutno su naprijed 239mm a nazad bubnjevi.

U planu mi je staviti 280mm naprijed jer to je maksimalno sta moze stati u felgu 15 incha.

Jedan poznanik mi je rekao da on na svojoj duji ima plocice i diskove od duje g60 naprijed(280mm)i nazad(ja mislim da je rekao 226mm), a da su mu celjusti i rukavci od golf 3 gti(8v ili 16v isto je).

Vozio sam se u tom autu i stvarno koci vrhunski.

Kaze mi da naprijed sve to bez problema sjeda na glavcinu od duje,a nazad da promjenim most i da stavim od gti duje ili samo da glavcine nabavim sa prihvatom za celjusti i da ce sve pasat.

Znam da moram nabaviti drugi peti cilindar i usporivace koji idu na njega.

 

Malo sam septican oko toga jer nezanm hoce li pasati plocice i diskovi od g60 na celjusti od trice gti,pa me zanima jel neko to mozda radio ili je li zna tocno hoce li to sve pasati.

Ili ako imate neku drugu kombinaciju za preporuciti(volio bih naprijed 280mm a ne 256 jer vec kad stavljam ocu da je sve najbolje sta se moze napraviti).

Naravno razmisljao sam i da nabavim celjusti od g60 al ih je jako tesko naci.

 

I jos jedno pitanje, razmisljam se koju marku plocica i diskova uzeti, textar ili ate ?

 

Hvala uanprijed. Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stane ti i 288 u 15" kad vec kemijas

Ako ces vec sve to kemijat onda ti je jednostavnije kupit komplet sve od trice gti i samo presarafat na svoj auto

Ili trazi nosace i celjusti od g60 i onda si bez brige

A iza ne moras mjenjat most nego samo osovine naci koje imaju nosac za celjusti znaci od dvojke ili trojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stane ti i 288 u 15" kad vec kemijas

Ako ces vec sve to kemijat onda ti je jednostavnije kupit komplet sve od trice gti i samo presarafat na svoj auto

Ili trazi nosace i celjusti od g60 i onda si bez brige

A iza ne moras mjenjat most nego samo osovine naci koje imaju nosac za celjusti znaci od dvojke ili trojke

Problem je sto gti trica ima 5 rupa na glavcini a meni triba glavicna i disk za 4x100 zbog felgi.

Zbog toga me zanima jel pasu nosaci i celjusti od trice gti na glavcinu od duje,i oce li pasat g60 plocice i diskovi na gti celjusti od trice sa svime tim u kompletu?

 

Nisam znao da stane i 288mm u 15" ,hvala na informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneses tokaru da ti izbusi na tricine i 4x100 i mozes stavljati felge koje hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

peti kocioni i ublazivaci neidu skupa... il jedno il drugo... plus misli i na glavni kocioniii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

peti kocioni i ublazivaci neidu skupa... il jedno il drugo... plus misli i na glavni kocioniii ;)

Hvala na informaciji...

Kako mislis i na glavni kocioni,sto sa njim,jel ga treba mijenjat ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vec spominju ublazivaci,od cega da trazim jer novi su cca 100e a ne da mi se zezat sa 5 kocionim jer svaki je skoro zahrdo

 

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas od opel kadeta,stave se na crivo od kocnica(muski i zenski navoj) i na njemu se podešava.

Evo ti i kataloski broj:1605857

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su oni sto se nasarafebu glavni kocioni pa onda cijev u njih

 

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da....takvi. Ja razmisljam o stelajucim regulatorima...

 

 

Frane.... kad metnes natrag diskove a naprijed vece celjusti tad dakle imas vece cilindre koje treba napojit s vise tekucine pa ti treba onda i veci glavni kocioni. Ako se nestavi pedala bude niza i ima duzi hod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima to i na opel astrama 1997g sa dobosima za druge nezz nisam vidio...novi kosta oko 250 kuna taj ublazivac

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje ima kupiti za 250 kn?

Evo ti i kataloski broj:1605857 u kojem ducanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je frend u motordihtu uzimao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da....takvi. Ja razmisljam o stelajucim regulatorima...

 

 

Frane.... kad metnes natrag diskove a naprijed vece celjusti tad dakle imas vece cilindre koje treba napojit s vise tekucine pa ti treba onda i veci glavni kocioni. Ako se nestavi pedala bude niza i ima duzi hod...

Aha kuzim kuzim,nego zanima me koliko veci i u kojoj mjeri(vidim da nesto po internetu spominju 22mm),jer ne razumijem se u velicinu glavnih kocionih cilindara,i za usporedbu uopce neznam koliki je moj glavni kocioni cilindar.

I jel bi taj veci glavni kocioni cilindar pasa na moj bubanj ili bi i njega triba minjat?

Edited by frane951

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise na njemu koja je velicina...dovoljan ti je 22mm cilindar ako ides na 256 ili 280mm kocnice

Ja bih stavio i veci bubanj...

Edited by dzinn16v

Share this post


Link to post
Share on other sites
0