0
rs180

Vr6 nemiran rad

Recommended Posts

Pozdrav, jedno pitanje u vezi vr6..

prijatelj mi je posudio golfa 3 vr6 da se vozim na posao jer sam prodao svoj auto (znaci auto nije moj i neznam sta je bilo prije itd) ali auto je stajao neko vrijeme pa smo promjenili ulje i svjecice jer su bile lose, auto ima plin i radio je sve super dok nismo promjenili svjecice, sada se desava to da se auto na leru bori sa okretajima, varira izmedu 500-900 ponekad zna doc skoro do 0 da se ugasi.. na gasu nema problema, sve 5 ali na leru ima problema.. kada smo mjenjali svjecice kod gornje jedne svejcice ima neko crijevo koje ide na klapnu gasa i to je bilo puklo do kraja samo sto nije otpalo pa smo to rijesili i ustekali kako spada ali sada na leru auto ne radi vise mirno kao prije..

Svjecice su iste kao sta su i bile Denso K20txr.. ima li netko neku ideju mozda s tim crijevom koje ide odma povise svjecice.. znaci nista nije dirano osim sto smo mjenjali svejcice i ulje i to crijevo stavili kako spada na klapnu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo banalno al jeste vratili svaki kabel na svoju prijasnju poziciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, cak sam isao vec provjeravat jel sve dobro ustekano, jedino mi ostaje da neki od kablova probija pa sada jebe.. kad smo skidali svjecice 4 su bile denso a 2 neke nezz koje marke al su bile tropolne inace ove sada su dvopolne al msm da ne nemoze igrat nikakvu ulogu.. ugl auto losije ide na leru skacu i padaju obrtaji i u voznji mi ponekad zna plin izbacit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm..vjerujem da je greska u koracima :) Opet provjeri redosljed paljenja tj kabela... pa onda ako imas diagnostiku vidi ima li ista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A imam brojeve na kablovima i na razvodniku jedino ako prije nesto nije bilo drugacije spojeno.. neznam tko vozi vr to da mi poslika razvodnik i kablove kamo koji ide

A imam brojeve na kablovima i na razvodniku jedino ako prije nesto nije bilo drugacije spojeno.. neznam tko vozi vr to da mi poslika razvodnik i kablove kamo koji ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRATIM!
isti problem na golf 3 16V ABF.

auto kupljen krajem 2mj ove godine..tad nije bilo problema..nego je pocelo pred mozda 1-2mj unazad bez da se ista radilo na motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam sinoc ispod haube nista ne sija znaci ne rasipava mi struju.. preko 3000 okretaja mi izbaci plin..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni jedan kolega rekao da mozda motoric ler gasa zajebava..moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablovi od vr-a su razlicite duzine i malo je teze sjebat raspored

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na pcv ventilu onaj crna kutija sta se spaja na ler gas bil malo popoucala pri vrhu pa mi je tu puhalo i bio nemiran na leru, sada na benzin radi super ali plin me zeza.. pocelo mi je izbacivat cim ga stisnem malo i na leru nekada radi ok nekada jako lose, sumljam da je filter plin zacepljen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumijem se bas u plin i stelanje i mape, ali da nije plin postelan kada je ta vakuum cjevcica bila prekinuta, pa sad kad si popravio treba opet postelati?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vr6 maf i tps imaju glavnu ulogu.. pa diagnostika i pogledati parametre..

 

Abf je druga prica...motoric ler gasa i kalibracija klapne i lambda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, za li netko za neki tutorial kako se cisti motoric ler gasa na vr6 starijem motoru ? Ponekad mi na leru nemirno radi, pa onda neko vrijeme sve ok itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda ko mali auspuh?

Jesi izvadio i provjerio jel to pusta negdje

 

To je to

https://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=645420

To ti je kao spremnik i prigusivac za Leerlauf Ventil, kao smiruje Rad tako da se ne treba stalno stelat Leerlauf Ventil tako okvirno pise

Edited by josip_gtitdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu nikako nać jel pušta van ali čujem zrak kako puse i to dosta jako, cini mi se da je to u njemu, neznam jel se to mora cut, kada ga uhvatim onda se zrak manje cuje ali rekao bit da je to u njemu jer da pusta vam nasao bih 100% jer se dosta jako cuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam komplet taj dio.. oa ako hoces dodji pa probas

Share this post


Link to post
Share on other sites
0