1 1
polic na kvadrat

Golf mk6 prednji farovi

Recommended Posts

Pozdrav zanima me dali netko ima iskustva s izmjenom vanjskog pokrova fara mislim na ovo http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=172709307884&category=44240&pm=1&ds=0&t=1496394115000&ver=0&cspheader=1

Pošto su mi farovi Oem nebih htio kupovati nekakve zamjenske ili rabljene ako se ovo pokazalo ok?

hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi lega

Oem far se neda rastaviti...ja probavao i nema teorije. Mozes ga samo strgati.

Inace bili su hella farovi u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi lega

Oem far se neda rastaviti...ja probavao i nema teorije. Mozes ga samo strgati.

Inace bili su hella farovi u pitanju

Moji su isto hella i popucao mi je rub 5ec2366927f2fcc16f4a2ae44b4bf319.jpg

sada se malo i proširilo...

Nekad davno sam na polu 6n2 rastavljao farove samo fen na vrući zrak i polako zagrijao i otvorio bez beda misliš da su promjenili način sastavljanja farova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na polu 9n3 su vareni, tako da ih se mora rezat...

 

Sada sam uzeo zamjenske Gti Eagle Eyes koji izgledaju kao oem samo na sjenilu nemaju vw znak ispred zarulje i oni su ljepljeni i njih bi se dalo otvorit...

 

Vjerujem da su i na mk6 vareni, a ne ljepljeni, ali kad vec mjenjas, onda ti je svejedno jer stare mozes razrezat i iskopat van iz kanala, ionako ih neces vracat nazad. Problem je kada se isti pokrov oce vratit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavkja sam ja svoje xenon na g5 nije bas lagano al se moze bez da se neko sranje veliko napravi. Rastavio,ocistio staklo i kanal na kucistu i sika k+d vratio nazad,ne pustaju vodu,i dosta dobro je ispalo.

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavkja sam ja svoje xenon na g5 nije bas lagano al se moze bez da se neko sranje veliko napravi. Rastavio,ocistio staklo i kanal na kucistu i sika k+d vratio nazad,ne pustaju vodu,i dosta dobro je ispalo.

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

možeš napiati kojom Sikom si lipija farove?

 

ja sam prije neke 3 godine,al na golf 3 rastavija i očistija farove(doduče tamo je lako jer je staklo)

i posli zalipija sa ovim i drži već,ni ne pušta vodu nit se magli

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=https%3A%2F%2Fwww.gradjevinska-apoteka.hr%2Findex.php%2Felasticni-kitovi-mase-za-brtvljenje-i-ljepila%2Fsikaflex-11fc&psig=AFQjCNHPbW8PKiVdP4nMUPLPnc86HxRxBA&ust=1498903660308383

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar na polu, jer je to kao da je zavareno...


Ja sam cak bio i kuciste rastopio, ali spoj ne popusta...

Pricao sa prijateljem kako su ga njemu otvorili i kaze da su ga rezali na spoju, ali to izgleda uzasno jer se vidi sa gornje strane kada se hauba otvori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš napiati kojom Sikom si lipija farove?

 

ja sam prije neke 3 godine,al na golf 3 rastavija i očistija farove(doduče tamo je lako jer je staklo)

i posli zalipija sa ovim i drži već,ni ne pušta vodu nit se magli

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=https%3A%2F%2Fwww.gradjevinska-apoteka.hr%2Findex.php%2Felasticni-kitovi-mase-za-brtvljenje-i-ljepila%2Fsikaflex-11fc&psig=AFQjCNHPbW8PKiVdP4nMUPLPnc86HxRxBA&ust=1498903660308383

Sika crni silikon obocni,80ak kn je tuba jedna. Diht i ljepilo u jednom. Drzi ko grom jako tankp sam ga nanio da se ne slije okolo tako da se ne vidi kad se digne hauba

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je na sestici ali na petici sam ih otvorio kad sam lece ubacivao. Nije lagano ali nije ni nemoguce. Naravno moras imati mot za tako nesto inace ces ih polomiti.

 

Evo video:

 

Takoder imas nekoliko proizvodaca original fara. Npr na petici imas hella, AL, visteon. Hella je ocaj za otvoriti, visteon je puuuno laksi, a AL nisam probao ali svi kazu da je njih najlakse.

 

I bez ovog alata u videu nebi pokusavao. Napravio sam si od prokroma slican medutim deblji pa je bilo puno teze.

 

Ali da sam imao nova stakla, otvorio bi ih za 15 min jer je naj veci problemda staklo ne pukne.

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je na sestici ali na petici sam ih otvorio kad sam lece ubacivao. Nije lagano ali nije ni nemoguce. Naravno moras imati mot za tako nesto inace ces ih polomiti.

 

Evo video:

 

Takoder imas nekoliko proizvodaca original fara. Npr na petici imas hella, AL, visteon. Hella je ocaj za otvoriti, visteon je puuuno laksi, a AL nisam probao ali svi kazu da je njih najlakse.

 

I bez ovog alata u videu nebi pokusavao. Napravio sam si od prokroma slican medutim deblji pa je bilo puno teze.

 

Ali da sam imao nova stakla, otvorio bi ih za 15 min jer je naj veci problemda staklo ne pukne.

Tako je,tko misli da ce lako kao ovaj na videu nek ni ne pokusava.

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači bolje mi je nabaviti rabljene čitave i nemam brige...

upitna je i kvaliteta ovih zamjenskih pokrova tj te plastike.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprosti tek sam novi na forumu tako da tek sad vidim jesi li rješio farove? Ja sam igor

 

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprosti tek sam novi na forumu tako da tek sad vidim jesi li rješio farove? Ja sam igor

 

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

A čuj funkcionalni su jedino me estetika mučila ali ima drugih prioriteta u zivotu tako da sad su u drugom planu ali pratim oglasnik ako naleti sto povoljno a ok...

samo me frka jer kazu škrt plaća dva puta....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poliram farove pa sam gledao YouTube tube neke stvari ako su iznutra mogu se rastaviti glupo zvuči ali sam vidio na YouTubeu far se stavi u pećnicu na određenu temperaturu i onda ga polako rastavis da ne pukne. Vidio sam komentare pa sam htio ti reći da vidiš.you tube

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je netko otvarao na golfu6 prednje farove?

Ugradio bi sa ebaya leče, skoro u svaki auto do sad koji sam imal sam otvoril far ušarafil leče za 23$ i malo bolji xenon kit, nekoliko puta bolja svijetla nego halogene žarulje, a o estetici da ne pričam...

Da li se da prednje staklo grijanjem skinuti?

Ili budem moral rezat zadnji dio fata pa ga natrag varit plastikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi na mk6 se nedaju samo tako otvorit mozes ih otvorit ali nece na nista liciti. Ljepilo uopce ne reagira na vecu temperaturu...ja sam kupio lose za probu i zavrsili su u smecu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi na mk6 se nedaju samo tako otvorit mozes ih otvorit ali nece na nista liciti. Ljepilo uopce ne reagira na vecu temperaturu...ja sam kupio lose za probu i zavrsili su u smecu..

Aaaa čoveče....

Ovo ovak mi je ružno da bolje nemože, a farovi sa lečama skupi ko drago kamenje i to kineski...

A već sam našel cotton U dnevna svijetla da mu odmah zaljepim u nutra umjesto pozicije...

Budem skinul far i videl kak se zadnja crna strana da flexom odrezati da razdvojim far, posle se to lako zavari plastikom, svakako vas obavjestim fotkama ako se budem uputio na takav čin

 

Da pitam kad je već riječ o farovima na mk6, koje sve žarulje su u njemu, pozicija ono kao dnevno, kratko i dugo?

Da vidim kaj se da za privremeno napravit, možda imam kaj u ladici, da nebude žuta žarna nit u faru, tesla je odavno već umro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

H7 i H15 i pozicija klasična....

Nema tu bas puno kemija...

bolje kupi polovni far pa experimentiraj jer šteta da uništiš svoje farove a možeš ih i prodati ...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas depo farove za 2800kn sa balastima i svime i gotovo.

Staviš i vozis se bez brige. Svaka kemija bi mogla biti na kraju skupa i puno zivaca izgubis. Sto je jos gore meni se ne svida ta leca kako izgleda u obicnom faru na mk6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno leca u standard faru izgleda jos gore nego serijski far

 

Ako ti je sve skupo onda ostavi kako je i ne diraj nista jer bilo sta da radis bit ce gore.

 

Ja sam ulovio depo xenon look za 200 eur polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas depo farove za 2800kn sa balastima i svime i gotovo.

Staviš i vozis se bez brige. Svaka kemija bi mogla biti na kraju skupa i puno zivaca izgubis. Sto je jos gore meni se ne svida ta leca kako izgleda u obicnom faru na mk6

Daj kakav link za te 2800kn

 

Ako tko zna za kakve polovne nek javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj kakav link za te 2800kn

 

Ako tko zna za kakve polovne nek javi.

Imaš na njuškalu, mali milijun led farova sa lecom do 2500 kuna, samo rokneš h7 6000k xenon kit u kratka i amen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na njuškalu, mali milijun led farova sa lecom do 2500 kuna, samo rokneš h7 6000k xenon kit u kratka i amen :D

Ma kakvih 6000k, idealno 4300k a moze do 5000k

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1