1 1
polic na kvadrat

Golf mk6 prednji farovi

Recommended Posts

Exteriorcars dučan..atestirano sa led žaruljama za 250 kn i miran sam sa svim...3200kn..ove god su tek dosli takvi farovi u hrv..a oni su 1. Kaj imaju u ponudi..cekao sam 2 tjedna da stignu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvih 6000k, idealno 4300k a moze do 5000k

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zašto ne više od 5000k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato jer Kelvini nisu oznaka za jacinu/kolicinu svjetlosti nego za temperaturu boje a u ovom slucaju sto veca temperatura boje to je svijetlo plavije, ljubicastije itd.. Tvornicki xenon ima 4300K iako mislim da postoje modeli i sad 5000K. Sve preko toga vuce na plavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo 6K led kit od 350 kn sa Aliexpressa,skoro pa ni nema plavičaste primjese,kristalno bijelo...

 

ff08f91d83138fca9fd0d4e2ff27a653.jpg

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exteriorcars dučan..atestirano sa led žaruljama za 250 kn i miran sam sa svim...3200kn..ove god su tek dosli takvi farovi u hrv..a oni su 1. Kaj imaju u ponudi..cekao sam 2 tjedna da stignu

Sta si napravio atest za 250kn za farove??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..u cvh velika gorica..prednje farove i zadnje lampe..i uz to jos led žarulje..250 kn..i upisano u prometnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noviji imaju preko 5k, a led i laser su oko 6k ako ne i vise...

Koji to noviji auti sa ksenonom imaju preko 5000k? I da, za led, kod kolege sa Mazdom koji ima full led izgleda bjelije odnosno plavicasto i meni osobno nije nesto, nekako previse hladno gledano iz vana i iz nutra.

Bas sam pokusao saznati koja je temperatura led svjetala... ovi kineske ledice su sve 6000k.

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..u cvh velika gorica..prednje farove i zadnje lampe..i uz to jos led žarulje..250 kn..i upisano u prometnu

Jesi morao prilozit kakav tuv od faorva i to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakvi papiri ako ih nemaš..jer to sve ljudi neki provjeravaju preko tih brojeva na faru..i onda oni to odobravaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja ovisi i o balastima.

Nije ista boja žarulja 6000k sa DC balastima ili sa AC balastima.

AC daju svijetliju boju sa 6000k žaruljama, nema ni malo plavkaste nijanse i jača je svijetlost.

A kod DC balasta i 5000k je plavkasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvarao netko u mađuvremenu farove?
Isplati li se te kineske pokrove uzimati i gnjaviti se s otvaranjem i ljepljenjem....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ih je nemoguće razvaliti bez većih oštećenja i ovaj što ih je otvorio oštećenja su itekako vidljiva. A i na kraju kada ih zalijepi pitanje je kako će i koliko držati. Ja sam mislio tako nešto sebi raditi ali od toga najvjerovatnije neće biti ništa. Ima li iko da je kupovao one jeftinije kineske setove? 

 

 

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, polic na kvadrat said:

Otvarao netko u mađuvremenu farove?
Isplati li se te kineske pokrove uzimati i gnjaviti se s otvaranjem i ljepljenjem....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Ja sam to prije probao na mk6 i uzas nema sanse to napravit kak se spada i da se ne vidi. Jednom prilikom sam drzao novi depo obican far i moram priznat da mi je djelovao kao oem. I cijena je ok. Pitaj u inter cars

Evo bi xenon farovi na mom bivsem mk6 guraju vec 4 godinu isto depo i nema zamjerke.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle svi pljuju te depo ne vidim bas hrpu zadovoljnih ljudi tako da nebih to kupio tek toliko samo da imam novi far
Ovo sto se prodaje po oglasniku veçina skinula zbog nekog razloga a i cijena od 1000kn za rabljeni far je bezobrazno skupo ali prolazi nov Valeo 900kn uz neka poznanstva vjerujem da se moze i jeftinije nabaviti a novo je novo samo sto neznam dali je taj novi Valeo po kvaliteti isti Oem valeu sto se ugrađivao u golfiće...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini Bi-xenon farovi za koje mogu reći da su 100% pouzdani su HELLA ali cijena je nenormalno visoka skoro pa 1000 evra :( Dok se kineski mogu naći za 350 evra samo pitanje je da li to vrijedi uopšte uzimati.

A što se tiče DEPO farova moj kolega je imao zamjenske na mk5 i nisu se pokazali najbolje. Poslije jače kiše uvijek su uvlačili malo vlage :(

https://www.ebay.com/itm/HELLA-Bi-xenon-AFS-headlights-PAIR-with-TFL-FOR-VW-Golf-Mk6-2010-facelift/122168652267?hash=item1c71d1b1eb:g:awYAAOSwNRdX9ieU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paprena je cjena da ali lijepo izgleda...
Pa da depo na mercedesu c klasi isto maglili se znsm po susjedu lud bio zbog tog i tako i prodao auto...
Meni i sada magli pa me pocelo to iritirati a i koju kunu skupio pa bi to izmjenio e sad egzibicije samo sa novim pokrovom tim staklom* neznam ni koja je kvaliteta tih plastika da se namučim ko budala a za par mjeseci požuti onda uzaludan trud

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti sto pljuju po depu nisu ih ni imali. Naravno po starim modelima se vuku na losem glasu. Ali ovo od mk6 na dalje skroz ok. Ja imam na autu oem bi xenon farove koji kostaju ko suho zlato (mk 7 r line) i svaku jacu kisu su zaroseni. Tako da ako se to dogada na tak skupom faru uvijek bi radje uzeo depo.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedino što još pada na pamet za ugradnju sočiva je da polupam providnu plastiku i izvadim je pa tako bez većih oštećenja ostavim kućište fara. A poslije samo ubacim druge plastike i zalijepim ljepilom za šajbu. Ali stvarno ne znam vrijedi li to raditi i gubiti živce  bezveze.  Kod mene na mk6 su OEM VALEO i ne vlaže nimalo :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ali problem je kako će držati kada se zalijepi jer tu će biti potpuno ravan rez. Neće biti onih ispupčenja u koje treba da se stavi ljepilo.  Ako se i zalijepi poznaće se kada se otvori hauba...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da malo podignem temu iz mrtvih. Naravno ove farove je itekako moguce rastaviti a poptuno ista je prica i na mk7. E sada pitanje je gdje se moze naci taj separator ljepila koji se koristi za rasklapanje farova? Koji da uzmem? Je li iko u medjuvremenu radio nesto ovako? 

Ovde se koristi Morimoto Permatrator https://www.theretrofitsource.com/morimoto-permatrator-solution-for-permaseal-B-PERMA?quantity=1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1