1 1
polic na kvadrat

Golf mk6 prednji farovi

Recommended Posts

3 hours ago, ljubobj said:

I oem se rose magle

Sad kako hoces

 

Po meni je novo novo pa makar i depo koji nije los.

 

Ja sam uzeo najpovoljnije na ebay.de te farove

Može link?

Uspio sam danas pronaći preko OLX-a, (PIK-a) identične DEPO-ve farove kao i na ovom gore linku, cijena 750KM (cca 2900Kn). Mislim da ću ih uzeti. Čitao sam malo o prednostima LED-a u odnosu na Xenon, ne zagrijava far, pa su sjenila dugotrajnija. Već par godina koristim Erfolg LED-ove (ako nekoga zanima: https://www.facebook.com/led.pure.vision / https://www.facebook.com/erfolg.led.bih/ ) koji su se pokazali kao vrhunski proizvod, a domaći su, tako da mi se ta kombinacija zasad čini idealna. Ukoliko vas zanima, mogu nakon nekog vremena napisati i kratku recenziju.

slika-2447583-6207edc0a5296-velika.thumb.jpg.d8520478e7ef20117f57843c9ba16ad4.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam link davno sam ih tamo kupio

Kopaj po internetu

Slazem se za led zarulje. Iako su u ovim depo xenoni nema nikakvih problema i svjetli super 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da oživimo temu :) Farovi rasklopljeni sa minimalnim tragovima rasklapanja, sve je očišćeno i ispolirano!!!

Samo ne znam  da li da lakiram farove ili da stavim neku keramičku zaštitu :( Šta si ti stavio i šta si tačno koristio za poliranje farova @ljubobj?

DSC-0878-1.jpg

DSC-0884-1.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, VW_GTD23 said:

Evo malo da oživimo temu :) Farovi rasklopljeni sa minimalnim tragovima rasklapanja, sve je očišćeno i ispolirano!!!

Samo ne znam  da li da lakiram farove ili da stavim neku keramičku zaštitu :( Šta si ti stavio i šta si tačno koristio za poliranje farova @ljubobj?

DSC-0878-1.jpg

DSC-0884-1.jpg

E nisam ih ja osobno polirao nego covjek koji se bavi time.

Po meni stavi neku zaštitu duze ce izdrzati.

Ili daj lakirat bude jos bolje.

 

Daj jos detalja kako si ih uspio otvorit? To su depo jel tako?

Ja bi sve crom dijelove rokno u crno sto su unutra fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je on uradio lakiranje ili neka druga zastita? Ja cu ih najvjerovatnije lakirati valjda se nece lak guliti :(

 

Jbg, stvarno muka je ovo uraditi ako hoćes da dobro ispane tj. da sačuvaš ivice i ne polomiš staklo ali ja sam zadovoljan kako je ispalo!

Tako je ovo su DEPO farovi isi kao kod tebe. Koristio sam industrijski fen i ono sredstvo kao u onom videu i  dobro se pokazalo kao što vidiš na slikama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakiranje je dugotrajnija opcija

Ali sve se guli nakon odredenog vremena. Kod mene je samo bilo polirano s pastom i stavljena je sad keramika kod buraza.

 

Odlicno si to odradio svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da bi lakiranje trebalo trajati dosta duže. Koliko je tebi trajalo prije poliranja?  Većina tih keramičkih zaštita traje godinu dana max a nekada i prije zavisno od uslova.

Evo ovde i piše da keramika traje samo godinu dana a lakiranje bi moglo trajati najmanje 3 godine a možda i mnogo više ako se pazi na održavanje!

02765410-SONAX-Profiline-Headlight-Coati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da original lak je izdrzao oko 3 godine ne znam ti bas tocno reci

A ovo poliranje se svede skoro na svaku godinu 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno farove cu lakirati :) I de mi reci koje sjelice sada koristis u tim farovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1