1 1
polic na kvadrat

Golf mk6 prednji farovi

Recommended Posts

Nije da valjda niko nije otvarao farove?  Ovaj video upravo dokazuje suprotno od prethodnih tvrdnji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ljubobj Pogledaj ovaj video ako vec nisi, far se moze rastaviti...  Remont farova zbog kondenzacije :)

On 1/27/2022 at 6:58 PM, VW_GTD23 said:

Evo da malo podignem temu iz mrtvih. Naravno ove farove je itekako moguce rastaviti a poptuno ista je prica i na mk7. E sada pitanje je gdje se moze naci taj separator ljepila koji se koristi za rasklapanje farova? Koji da uzmem? Je li iko u medjuvremenu radio nesto ovako? 

Ovde se koristi Morimoto Permatrator https://www.theretrofitsource.com/morimoto-permatrator-solution-for-permaseal-B-PERMA?quantity=1

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se skinuti samo treba koristiti separator ljepila koji je i on koristio u ovom videu... Kako si rijesio problem sa svojim farovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo pogledo video i cini se super to sredstvo( ali pazi ako negdje kapljica dospije na poklopac pojest ce ga i ostat ce flek tako da idu odma novi poklopc)ali odma me boli glava kad to vidim. Mislim da je svejdno muka za napravit.

Ovo su hella farovi. Racunaj da je s obicnima valeo jos malo teze ne znam zasto. 

 

Tesko je to napravit kak se spada a da se nebudu rosili opet

Neznam stvarno sta da ti kazem

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez separatora ne vrijedi ni pokusavati. A sto si ti svoje farove rastavljao? Ovi sto ih hocu rastavljam sa bas Valeo :( 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, VW_GTD23 said:

Bez separatora ne vrijedi ni pokusavati. A sto si ti svoje farove rastavljao? Ovi sto ih hocu rastavljam sa bas Valeo :( 

Htio sam ubaciti bi xenon lece unutra i kupio sam lose farove da ih probam otvorit i nije islo.

 

Solvent mi imamo na poslu za ciscenje glava pisaca i to je nekakav jaki razrijedivac bas smrdi. Nije za farove ali bas je jak za otapanja

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, VW_GTD23 said:

@ljubobj

Kako su se ponasali oni DEPO zamjenski farovi sa lecima sto si stavljao? Rose li oni?

Jos su na autu izgledaju ko novi i rade bezprijekorno 6-7 godina. Jednom su samo polirani jer je lak otpao. Rose se samo kad jako jakoo pada pljusak inace su ok 

Budem ti ih poslliko da vidis kako izgledaju.

Original bi xenon zakretni farovi su mi  se na zdanjem autu vise  od depo taivan rosili  sto je zalosno

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zadnje su isto depo i one su ko nove nikakve rose nema ni vlage.

Rade top i tako i izgledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 01. 2022. at 20:23, VW_GTD23 said:

@ljubobj

A zadnje LED stopke? Rose li one? Isto su DEPO ili?

Evo ti slike stanja nakon par godina koristenja farova depo 

Znaci kao novi du i dalje

Nema žutila ili  nekakvih anomalija

 

20220130-130548.jpg

 

20220130-130513.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Sta si stavio u te DEPO farove jer tu ide obicna H7 sijalica? Xenon ili LED?

H7 xenon je stavljen 4300k

Ac digitalni balasti s can busom

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ljubobj said:

H7 xenon je stavljen 4300k

Ac digitalni balasti s can busom

Upravo i imam takve iste farove, zarose cesto je auto drzim vani tako da ce ici najvjerovatnije komplet na remont. 

Koji Xenon set je tacno u pitanju? Moze link? Gdje si smjestio balaste i kako si zatvorio poklopac? Moze li koja slika sa unutrasnje strane?

DSC-0795.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, VW_GTD23 said:

Upravo i imam takve iste farove, zarose cesto je auto drzim vani tako da ce ici najvjerovatnije komplet na remont. 

Koji Xenon set je tacno u pitanju? Moze link? Gdje si smjestio balaste i kako si zatvorio poklopac? Moze li koja slika sa unutrasnje strane?

DSC-0795.jpg

I ovaj je vani i ne rose se

 

E kod ovog sam lika uzeo xenon set

https://www.njuskalo.hr/trgovina/croxenon

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ljubobj

Haha tada trenutno nisu rosili a i kada zarose uvijek se osuse :) To je  slika sa moga mk6.

Koji tacno Xenon set si stavio ovdje ih ima 100? Ako moze koja slika sa unutrasnje strane da vidim gdje si balast stavio.  Ja bih prije ugradio LED nego Xenon jer dosta manje posla ima...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, VW_GTD23 said:

@ljubobj

Haha tada trenutno nisu rosili a i kada zarose uvijek se osuse :) To je  slika sa moga mk6.

Koji tacno Xenon set si stavio ovdje ih ima 100? Ako moze koja slika sa unutrasnje strane da vidim gdje si balast stavio.  Ja bih prije ugradio LED nego Xenon jer dosta manje posla ima...

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/hyluxtek-hylux-xenon-hid-kit-set-svjetla-balasti-h7-h1-top-kvaliteta-oglas-22285598   

Evo seta

Stavim slike danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ljubobj

Gdje i kako si stavio balaste? Poklopac je ostao otvoren? Za sijalicu vjerovatno treba adapter kao i kod LED svjetala.

Eto ako mozes posalji slika sa unutrasnje strane!

H7-LED-adapter-Audi-VW-Mercedes-v2-1.jpg

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

@ljubobj

Gdje i kako si stavio balaste? Poklopac je ostao otvoren? Za sijalicu vjerovatno treba adapter kao i kod LED svjetala.

Eto ako mozes posalji slika sa unutrasnje strane!

H7-LED-adapter-Audi-VW-Mercedes-v2-1.jpg

Nee nesto si pobrko

Nikakvi nastavci.

Izbusisi poklopac i uredno slozis kablove kroz njega. 

Skidao sam branik i balaste slozio pod farove. Sad kako je auto kod brata on je to sve razjwbo i sram me to slikat ali imam slika negdje kako sam ja to napravio

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

@ljubobj

Ok, po mome bolje je stviti LED je sve moze stati u far i nema nikakvog busenja...

Uf nisam siguran da ima do poklopca mjesta za led zarulje

Mozda one sa trakicama..ali one s ventilatorom nema sanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, pronašao sam na jednoj stranici DEPO-ve prednje LED farove (https://www.dejavucars.eu/en/6166.html - R20 / GTI Bi-Xenon Look LED Headlights for Volkswagen Golf 6) pa me zanimaju vaša iskustva? Naravno, najveća je briga je li puštaju vlagu, postoji li ovaj tip kupiti negdje u HR/BiH? Cijena je 400€ + oko 25€ poštarine za HR.

Svjetla svakako moram promijeniti, pa me zanima koja mi je najbolja opcija, uzeti ovako nešto ili ići na original? Svako mišljenje je dobro došlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I oem se rose magle

Sad kako hoces

 

Po meni je novo novo pa makar i depo koji nije los.

 

Ja sam uzeo najpovoljnije na ebay.de te farove

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1