3 3
VWTDI

Auto vosak (wax) koji odabrati?

Recommended Posts

Do sada sam koristio Sonax Premium class carnauba wax i meni se ok pokazao ali mislim da bih mogao naci nesto bolje da voda sa auto klizi bas da ostane suh maksimalno citao sam malo po netu kazu da je dobar ovaj Soft 99 Fusso ali i cjena je malo paprena evo mali review kako se ponasa Fusso. Koji vi preporucujete? Kakva su vam iskustva,dojmovi?

2671_SONAX_PremiumClass_CarnaubaCare.jpgfussocoatdark.jpg Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam fusso dark stavio sam ga na 3 auta u proteklih 15ak dana sad cu sebi,uzeo sam vece pakiranje i mogu rec da se isplati 3auta a imam za jos min3

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Evo par slika32f707772014e447f00428a35dfa68ad.jpgaf5541c5d1970f1471ea42525db32976.jpg7fc3570c24a363cac550b0945e15d52d.jpg20c827acea55cfb40ce8a942fb3b5691.jpg

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio i zadovoljan sa Sonaxom ali istrosio se pa bih sada presao na nesto bolje,reci mi kako se ponasa kada voda dodje u kontakt sa njim da li ostaju kapljive na limu ili sve klizi sa auta,ispalo je dobro bas

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje toga ima za kupiti i po kojoj cijeni?

Imas u zg,mislim u foree-ocd,280kn sa postarinom bude 200g pakiranje

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lijepo

Odmah narucujem

Samo oprezno kod aplikacije na tamnom autu znalo je bit problema kad ga podes brisat dekontaminirat prvo lak prije nanosenja,naruci odma i glinu kod njih ds ne placas postarinu 2puta

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sivo auto pa se to i ne vidi ako ostane sta :lol2 ,zezam se malo a naravno uvjek pazim da to dobro uradim,imam ja glinu i ostalu opremu ;-) dobro nemam strojj za poliranje auta ali kada se opere dobro i cuvas ga nece biti ostecenja po laku,a koliko moze drzati efekat soft99 fusso,Sonax mi je drzao i do 6 mjeseci ali kazu da ovaj moze i do 12 mjeseci e da li je to istina dok ne probam ne mogu se uvjeriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sivo auto pa se to i ne vidi ako ostane sta 2 ,zezam se malo a naravno uvjek pazim da to dobro uradim,imam ja glinu i ostalu opremu ;-) dobro nemam strojj za poliranje auta ali kada se opere dobro i cuvas ga nece biti ostecenja po laku,a koliko moze drzati efekat soft99 fusso,Sonax mi je drzao i do 6 mjeseci ali kazu da ovaj moze i do 12 mjeseci e da li je to istina dok ne probam ne mogu se uvjeriti.

Sve ovisi o odrzavanju,moze dosta dugo,ja sam ima blackfire god dana skoro bez problema,sad ide fusso

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu na fusso preci nema sta kazu da su najbolji,tako je sve zavisi kako ga odrzavas

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu na fusso preci nema sta kazu da su najbolji,tako je sve zavisi kako ga odrzavas

Ima ih puno boljih od njega :)

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo oprezno kod aplikacije na tamnom autu znalo je bit problema kad ga podes brisat dekontaminirat prvo lak prije nanosenja,naruci odma i glinu kod njih ds ne placas postarinu 2puta

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

A kakvih bi problema mogao imat po laku?

Inace lak mi je kao nov jer je auto nedavno poliran strojno...

Sta s glinom ocistim lak jel

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo narucio glinu pa cu ga s njom za svaki slucaj proci i poslije toga nanesem soft99 fusso coat light...javim dojmove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih puno boljih od njega :)

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Ima naravno sve novcanik diktira :lol2 hehe

 

evo narucio glinu pa cu ga s njom za svaki slucaj proci i poslije toga nanesem soft99 fusso coat light...javim dojmove

 

Moze kolega javi nam da vidim kako je izaslo i koju fotku opali ;-)

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fusso niti je skup niti je najbolji, a nije ni vosak :D . Istina da dugo traje i daje solidne refleksije i hidrofobnost ali ima i on svojih mana. Na crnom laku su nastajale misteriozne fleke. Kao da je masan lak. Nikom nije jasno zasto ali moja predpostavka je da se to dogadja zbog toplog / vruceg laka.

Fusso kosta 250 kuna ili tako nesto ako se dobro sjecam ali masu auta sa njim mozes uraditi odnosno ako koristis na jednom autu miran si godinama. BTW ona spuzva sto dodje uz njega sara lak. Ako vam je auto svjeze ispolirano koritite MF aplikator a ne onu spuzvu.

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fusso niti je skup niti je najbolji, a nije ni vosak :D . Istina da dugo traje i daje solidne refleksije i hidrofobnost ali ima i on svojih mana. Na crnom laku su nastajale misteriozne fleke. Kao da je masan lak. Nikom nije jasno zasto ali moja predpostavka je da se to dogadja zbog toplog / vruceg laka.

Fusso kosta 250 kuna ili tako nesto ako se dobro sjecam ali masu auta sa njim mozes uraditi odnosno ako koristis na jednom autu miran si godinama. BTW ona spuzva sto dodje uz njega sara lak. Ako vam je auto svjeze ispolirano koritite MF aplikator a ne onu spuzvu.

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Da,ima sam problema malih s tim sta si reka na crnom meganu. Bas cu ovaj tjedan stavit na a4 b8,isto crna boja pa cu ga ostavit u garazi dan prije da vidim oce isto bit

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U garazi ja radim to kada se lak bas ohladi dobro jer to se desava na vrucem laku,auto ti je stajalo na suncu pa ti uzmes onda da stavljas vosak pa onda ostaju mrlje na laku auta, ja to predvece uradim kada temperatura padne a preporucuje se da se radi kada lak ima oko 15-20"C jer tada najbolje djeluje tako je meni pisalo na Sonax vosku mogu fotkati ako zelite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas napokon temeljito oprao auto i nanesao fusso coat

evo rezultata ja sam pre zadovoljan

 

20170725_161552.jpg

 

20170725_162452.jpg

 

20170725_162947.jpg

 

20170725_172802.jpg

 

20170725_172904.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas napokon temeljito oprao auto i nanesao fusso coat

evo rezultata ja sam pre zadovoljan

 

20170725_161552.jpg

 

20170725_162452.jpg

 

20170725_162947.jpg

 

20170725_172802.jpg

 

20170725_172904.jpg

Ko nov jesi ga nanosio na "ohladeno" auto? Kako se ponasa,na tamnim bojama ostaju fleke neke cudne pa svi kazu da je do temp samog auta

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj Bjelovar, moram ja skoknut do tebe da mi navoksaš auto jer ja sam lijena batina haha.
Lijepo i sjajno, ja nikako da poslije pranja bacim malo voska ali kada ovo vidim možda se natjeram. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam iz početka vjezbao..

pola je auta bilo na suncu a pola u hladu uglavnom to i nije toliki problem, veci je problem pogoditi vrijeme kada je najbolje ju obrisati..

ako pre rano onda ide tesko i ostavlja tragove, isto tako je bitna količina nanosa skuzio sam ako vise stavim opet se teze briše i ostaju "masni" tragovi.

tu je kao u svemu bitna praksa. uglavnom savjetujem jako dobro oprati auto i dekontaminirati lak..

 

na krovu mi se kod pranja na suncu osušila voda i ostali tragovi kamenca koji su se pokazali kad sam brisao vosak i sada se to više ne da popraviti :ne


Čuj Bjelovar, moram ja skoknut do tebe da mi navoksaš auto jer ja sam lijena batina haha.
Lijepo i sjajno, ja nikako da poslije pranja bacim malo voska ali kada ovo vidim možda se natjeram. :)

hah moze nije problem..ja sam sa pranjem auta i gliniranjem te voskanjem izgubio oko cetiri i pol sata-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu si mislit, zato sam ga valjda i izbjegavao haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvjek tanko nanosim jer brze se susi a i bolje djeluje jer ako naneses masno onda nista bolji rezultat neces dobiti i mozda cak i budu ostajali tragovi a nece biti ni suvo,kada nanesem vosak ostavim jedno 15-20min da se osusi i onda bude kao prah uzmes onda krpu i skines ostatak ja ne izlazem auto suncu odmah u hladovinu i na posao se bacim,a naravno prvo i dekontaminacija laka ali prvog od svega dobro pranje i posusivanje vozila,treba vremena naravno ako nemas slobodno 4-5 sati nemoj ni pocinjati sa tim.

A nije tesko pogoditi kolega kada ga treba brisati jer ako nista uzmes prstom povuces preko voska ako ispod ostane sjajna povrsina onda je spreman za skidanje a ako ostanu mrlje od voska onda jos nije spreman,uglavom ja tako radim uzmi povuci prstom i vidit ces da li je suv ili ne.


Evo najbolje se vidi kada je suv vosak i kada je spreman za skidanje

 

Jay_Leno_Wax_Camaro_024.JPGJay_Leno_Wax_Camaro_030.JPG

Jay_Leno_Wax_Camaro_027.JPG

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3