1 1
Riktas

Golf 4 - Auspuh tanka cijev

Recommended Posts

Pozz svima. Kupio sam golfa 4 1.9 tdi 85 kw početkom ove godine i do jučer nisam nikako zavirio šta se nalazi ispod auta, odnosno tamo gdje se nalazi auspuh. Kad ga je majstor jučer podigao na dizalicu vidjeli smo da je skinut katalizator i da je na tom mjestu zavarena uža cijev,manjeg fi nego što je ostatak auspuha..tako mi je isto i kod nekog fleksibilnog crijeva. Majstor mi kaže da me ta zavarena cijev vjerovatno guši,a ja sam također primijetio da na višim obrtajima gubi snagu,kao da ga stvarno guši. Pa vas pitam koliko ovo zaista može smetati motoru i također bih želio srediti to sve pa vas pitam šta mi konkretno predlažete da uradim sa auspuhom. Primarni cilj mi je da auto prodiše..možda mi ne bi smetalo ni malčice nekog zvuka ako je uopće moguće kod dizela ali ne bih nikakve pretjerane buke želio. Pa eto ako je ko imao iskustva sa ovim da mi dadne prijedlog. Našao sam na forumu nekih sličnih postova ali su ljudi uglavnom to radili zbog zvuka a lično nemam potrebe za tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi koliki je fi...a vjerujem da je otpor kat-a skoro isti ki ta cevka.... :) Kroz okretaje padaju nm i to te zavaraje...najveci us je bas do 3iljade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi smjelo imat ikakve veze, moze ga gusit lonac ako je zastopan makar sumnjam..

preporuka, f60 od downpipe-a do kraja, srednji protocni lonac i dupli nastavci56d1fabb2d045b9a96b9679cc52ccdc1.jpg73f7f68cb10ffa16287e057ff0d791e4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, imaš koju fotku baš od stražnjeg lonca da vidim spoj od nastavaka?


Skužih sada, pregledavam tvoju temu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

raxivan94 DObro ti je odrađeno mada za moj ukus je ovo preglasno...možda mi ne bi ni smetalo toliko da ne putujem na posao..Ako mu povadim sve i ostavim zadnji lonac pretpostavljam da ne bi bilo toliko glasno. Nešto mi guši auto definitivno..živahan je pravo do 100km/h...nedavno baš išao na magistrali iza kolege koji vozi golf V 1.9 tdi 66 kw..ja sam krenuo za njim kad je počeo preticati auto..i u tom trenutku na brzini od 80km/h baš osjetim da sam dosta brži..ali pošto ga nisam mogao odma preteći zbog auta iz suprotnog pravca..sljedeće preticanje je bilo na oko 130km/h i bukvalno sam ga jedva pretekao i ne mogu mu odmaketi nešto..i vidim da pri malo većim brzinama i višim obrtajima auto posustaje. Mijenjao sam turbinu, zeza me jedna dizna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda se cuje glasno na videu al nije, dublji zvuk al ni priblizno ko da nema uopce lonca.. do malo ispod 3000o/min se auto cuje skoro isto ko i prije tak da ja sam zadovoljan

 

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1