0
zeus007

Prednji kočioni sustav

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

danas mi se upali lampica pogledam u knjigu i pise da je otiso, istrosio se "prednji kočioni sustav", e sad kaj tu spada? pločice ili diskovi? ili oboje?

I jel zna mozda tko kolika je cijena popravka u ovlaštenom?! :o

Golf VI 2011 1.6tdi u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosene plocice, oko 500 kn u ovlastenom sa rukama u akciji 4+...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bacit pogled i na disk ploče jer neznamo kilometre :) Svakako kontrola kočnica na svim kotačima

Share this post


Link to post
Share on other sites

120000km ima, jučer bas naso neto na netu u akciji 4+ kao cijeli taj prednji kočioni sustav za golfa VI 2.0tdi dođe 1700kn, za 1.6tdi nije pisalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto su ti kolege napisale, plocice treba zamijeniti, a provjeriti stanje diskova svakako. Te plocice u akciji 4+ su ti neke economy plocice, ne znam koja marka. Ja sam sebi prije mjesec dana uzeo TRW, sa popustom oko 300kn. I usput zamijenio kocionu tekućinu u sistemu, uzeo ATE SL6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam se sa autohrvatska u Karlovcu, poslao mi je čovjek ponudu, za pločice 550kn, cijeli set 1550kn, probati ću još neki rabat dobiti, ali u suštini to je to.

 

@vlaho 2901 a jebiga sad, ne znam jel mogu ja određivati njima u ovlaštenom koje će staviti :D a iskreno nemam ni vremena se s time sada zajebavati, trebam na more u ponedeljak, pa mi je u cilju da se to što prije riješi.

 

Staviti ću račun ovdje, nakon što se posao odradi, u slučaju da nekoga zanima ili mu može pomoći na bilo koji način :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nebi radio u ovlastenom...

Totalno se slažem s tobom... nije to posao ne znam kakav da ne mozes sam odraditi ili neki lokalni majstor. Za duplo manju lovu a nema sto fulati ili lose napraviti. Plus sam biras proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni malo čudno što već diskove mjenjaš na 120k, evo za primjer ja sam jučer zamjenio na 310k km zadnje diskove, Znači OEM su se ipak pokazali odlično, naravno uz normalnu vožnju.

Prve sam zamjenio na oko 250k km.

 

Ako uzmes ATE ili TRW set, proći ćeš gotovo duplo jeftinije, a opet imat ćeš odlične kočnice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za takve stvari ne dajem lovu ovlastenom. Meni je ponuda samo za zadnje plocice bila 880kn u kompletu sa izmjenom kocione tekućine. A ja sam kupio sve za 330kn, znaci plocice i tekućinu, i dao majstoru svom 50kn za zamjenu. Znaci vise nego duplo jeftinije. Za 880kn sam mogao jos i prednje plocice zamijenit, ali nije bilo potrebe. Zadnji diskovi imaju 158 tkm, a prednji oko 90 tkm. I jos su sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni malo čudno što već diskove mjenjaš na 120k, evo za primjer ja sam jučer zamjenio na 310k km zadnje diskove, Znači OEM su se ipak pokazali odlično, naravno uz normalnu vožnju.

Prve sam zamjenio na oko 250k km.

 

Ako uzmes ATE ili TRW set, proći ćeš gotovo duplo jeftinije, a opet imat ćeš odlične kočnice....

Sve ovisi o stilu vožnje i dali je gradska vožnja ili kakva....

meni stražnji diskovi na 1o8oookm ko novi tj uopće nemaju rubić dok prednji već imaju dosta rubića ali ok još voze bez beda tako su mi rekli u ovlaštenom što znači da još mogu dosta....

sve ima svoje. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je...neke plocice vise deru disk neke manje... Vjerujem da bi lageros aka andjelko dao bolju ponudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se s vama, međutim auto je na leasing. E sada znam da redovne servise mora odrađivati u ovlatenom, za ove gluposti nisam siguran. Ali eto, sad ga jebi. Idući puta ako mi ode neto zvati ću Porsche leasing i pitati jel moram i te "sitnice" raditi u ovlatenom. Ili mogu privatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je druga prica onda..... ovisi o uvjetima lizinga koji radovi se mogu koji ne radit u ovl. Mislim da oko kocnica (potrosni materijal ki i gume) nema problema...ako je istekla garancija btk... redovni servisi u ovl to spada pod redovno odrzavanje a ovo drugo se snađeš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kao da ce netko gledat sta se gdje radilo, njima bitno jedino da pecat ima za redovne servise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema vise pecata tj sad je sve na serveru...stranka dobije papir al se sve biljezi na serveru. Kako je lizing pretezno na nove aute (garancija) onda je uvjet i pravilno odrzavanje po uputama proizvođača....

Share this post


Link to post
Share on other sites

p1nb4lzhylcc_t.jpg

 

evo ga račun, ipak su na kraju samo pločice otišle, tako da je bila manja cifra :)
@AUTOFREAK ja sam prošli puta kada sam radio servis, dobio najnormalnije pečat u servisnu, ja nisam novi auto uzimao, već polovni, nije na firmu leasing, nego privatna osoba, financijski leasing :)
evo ga račun, ipak su na kraju samo pločice otišle, tako da je bio manji račun
@AUTOFREAK ja sam prosli puta kada sam radio servis, dobio najnormalnije pečat u servisnu, ja nisam novi auto uzimao, već polovni, nije na firmu leasing, nego privatna osoba, financijski leasing :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije strasna cijena, to ovlasteni?

 

Sutra cu ja na Polu mjenjat, prednje plocice Ate i Zimmerman diskovi, sve skupa 700 kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi pocelo strugat i vidim plocica skroz potrosena, ali samo desna, lijeve ima jos sigurno 7 mm...

 

Do cega bi to moglo biti?

 

 

IMG_2286.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se troši samo jedna strana tj jedna pločica onda imaš problem sa čeljustima tj klizačima istih,da je unutrašnja onda bi mogla biti i gumica na cilindru/klipu.

Ne znam kako ti gledaš lijevo-desno no po slici izgleda kao da se troši vanjska.

Skini čeljusti i dobro počisti i podmaži klizače.

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijevi kotac i desni kotac, ovo je vanjska strana desnog kozaca, dok vanjska strana lijevog kotaca ima oko 7 mm mesa jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednja desna zadnja lijeva u 90% slucajeva se vise trose od kontra strana... tako to mora bit :)

 

JZW dakle economy djelovi zato je povoljnije... Nema s njima problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle danas je situacija puno bolja :)

 

IMG_2345.jpg


Po meni ovo nikako nije normalno !?!?!?

 

 

IMG_2346.jpg


Ovdje mesa nema, bit ce da je otpalo, odljepilo se ?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0