0
maxy7

Golf 7 puknuti farovi

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

problem je sljedeći:

golf 7 godinu dana star, znači jamstvo vrijedi još 4 godine ili do 105.000 km, prednja dva fara puknuta, oba na istom mjestu i crta napuknuća se širi tako da je sada velika cca 5cm. Reklamirao bih i tražio zamjenu farova, ali budući da je auto na kw gewindama zanima me mogu li mi zbog toga stvarati probleme? Druga otegona okolnost, prednji branik je imao ogrebotinu koju mi je laker rješavao (znači skidao je branik, lakirao dio i vratio ga gore).

 

hvala na odgovorima :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da ce ti za ostecenje dat nasto na garanciju, vjerovatno ti se na parkingu netko naslonio na prednji kraj...

 

Kakvo je puknuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao sam u ovlaštenom servisu, kažu da moram donijet vozilo da skinu farove dolje i da utvrde zašto je došlo do puknuća te da neće biti problema za zamjenu jer je u jamstvenom roku, ali obzirom na sve to što sam napisao gore nisam siguran da li bi mi zbog toga mogli stvarat probleme.

 

budem slikao pa stavim ovdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i majstor je možda uspio sto spekariti ?‍? kad je skida stavlja... možda nesto pretegao ili izostavio. Uglavnom imam osjecaj da će oni traziti dlaku u jajetu kao uvijek kad je garancija u pitanju. Ali vrijedi pokusati zato ne, nemas sto izgubiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto u serijskom stanju dobio bi farove na garanciju bez brige jer tvornica zna za puknuce farova

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

TI bi sad na garanciju, a das ''fusaru'' da ti u garantom roku skida i lakira branik?

Sorry, ali ako ovi vide da je nest ''kemijano'' nista od toga.

 

Zvuci grubo ali tak je to nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

TI bi sad na garanciju, a das ''fusaru'' da ti u garantom roku skida i lakira branik?

Sorry, ali ako ovi vide da je nest ''kemijano'' nista od toga.

 

Zvuci grubo ali tak je to nazalost...

Tko zna,možda bi ovlašteni baš tome fuseru autolakireru i nosio na lakiranje ako ima obrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije fušano...odradili su mi to u provjerenoj autolimarskoj radionici koja doduše nije ovlašteni servis, ali šteta je bila mala te mi je kasko ne bi ni pokrio jer postoji odbitna fransiza na 300n eur.

 

više mi je bitno to da li je netko imao iskustva da mu auto nije u tvorničkom stanju čitaj gewinde i da je morao reklamirati nešto u jamstvenom roku kao ja, pa da mi može točno iz iskustva reći da li su mu stvarali probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj. Ili ce ti priznat ili ne. Odi od ovlastenog do ovlastenog neko ce priznat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kad ti u jednom servisu otvori nalog vidi se da si vec to htio reklamirati

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li nekog poznatog u servisu pa da pokušaš pojasniti i dogovoriti se a ne ovako "ja došo". Da li servisiraš auto u nekom ovlaštenom servisu ili sa strane jer ako si njihov klijent možda pomogne a to će naplatiti kad tad kroz servise i poneke dijelove koje kod njih budeš kupovao pa se tada s njim da dogovoriti. Ja sam za pojedine dijelove znao ishoditi poveći rabat jer sam njihov stalni klijent pa znaju izaći u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

servisiram ga u ovlaštenom i stalni sam klijent (više auta kupljeno kod njih i popravljano) tako da ću pokušat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozesli fotkati da vidimo to gdje je pukao far

Share this post


Link to post
Share on other sites

servisiram ga u ovlaštenom i stalni sam klijent (više auta kupljeno kod njih i popravljano) tako da ću pokušat.

Mislim da onda nece biti problema

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

s tim da je na pocetku bila pukotina jedva vidljiva a sad se povecala na oba dva fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima gewinde, digni auto na tvorničku visinu i vozi na servis. Ne bi trebali kenjati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sigurno fabricka greska jer bas na oba fara pukotina je na istom mjestu i ista je duzina pukotine,jer nemoguce je da je doslo do nekog fizickog ostecenja,idi u ovlasteni pa reklamiraj to,samo vrati fabricke opruge i amontizere pa onda ne bih trebalo biti problema sa njima.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

I golf 5 i 6 su sa xenon farovima imali problem sa pukotinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvornicka greska je 100% jer da bi farovi pucali od gewindi nebi niko vozio na gewindama valjda ?

 

radje bi usparao tih 100 eura skidaj pa vracaj ako bas nije nuzno...ima li neko iskustva s reklamacijama a da je isto tako imao gewinde ili sl??

hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni prvi ni zadnji kome je puka far na 7. Prijatelju ista stvar pa ga ladno odbili za garanciju jer je ima malo ostecenje pri dnu branika pa je bila prica da je puklo od udarca. A od 100 sedmica na 40 puknuti farovi na istom mistu. Ista stvar i na passatu cc 2012+

Share this post


Link to post
Share on other sites
0