1 1
mmf

Na koliko se mijenja zupčasti

Recommended Posts

da Sad sam nalio aral h.tronic cisto da vidim ima li razlike pa sljedecih 7tkm bumo vidili... al vracem se na vw ll svakako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...imam ga po nabavnoj cijeni pa je cjenovno u rangu s 505.01 a taj isti ll se ljeva u sve vagene gdje su intervali na 30tkm.... tako da 507 pokriva i 505.01 normu

Share this post


Link to post
Share on other sites

U knjizi vozila od G4 za PD motore osim norme 505.01 postoji i norma 506.01 za LL servise ali pod tom normom nisam našao nijedno ulje iako sam pitao ovlašteni da li imaju nešto u ponudi, no da i imaju vjerujem da bi bilo skuplje i neisplativo pa se opet vraćam na prvu opciju jer mi je ona najprihvatljivija pošto ga od ove godine sam nabavljam pa i tu uštedim.

A evo i što sam uočio kod kupovine i mijenjanja ulja u ovlaštenom koje sam odradio početkom godine. Prvi put sam donio svoje ulje Castrol Edge 5W-40 i to u količini od 5L jer u karter ide 4,3L koju oni uredno naplate ali pošto za tih 0,3L ne koriste isisavanje koje je propisano od VW-a jer nemaju pumpu nego idu na ispuštanje onda uvijek ostaju tih 0,3L u karteru pa sam 1L Castrola kupio uzalud jer ga nisu ni načeli ali ga uredno zaračunavaju ako od njih kupuješ ulje. :) Nije mi žao tih 0,3L nego što sam bez veze kupio 1L i sada mi je viška ali opet nije fer jer bi trebali naplatiti točno koliko se stavi, zar ne? ;-)

A ove kombinacije sa drugim normama koje pokrivaju 505.01 ... ne znam, ne usudim se pa ostajem na propisanoj 505.01 normi. Lako je Ivo kad si meho, ako nešto ode ti sam popraviš a mi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto i taj 5w30 ll pokriva 505.01 normu. Samo je osjetno skuplje zato sto je ll

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovlaštenom sam ga vidio na polici od Castrola a primjetio sam da su od ove godine prešli na Castrol Magnatec i više ne prodaju Castrol Edge.

 

2017-04-1209.49.114xk8j.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI tih 1 l viska i mom starom ostane na G4 pa eto sad se nasla prilika i 0.6l otislo u kosilicu... moze se iskoristit vidis hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma žao mi je te 1L jer bih slijedeće godine prešao na Castrol Magnatec pa nemam kud s njom sada, osim u kosilicu haha a sjećam se da je Šime spomenuo da ide 4L a rekoh kako, kada ide 4,3L u karter i to je uvijek pisalo u računu od servisa a sada sam skužio i ne kupujem više 5L nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakvo isisavanje jer nemoze nista vise isisat negoli izadje na cep eventualno isisat iz kucista filtera... tu bude dec dva i to je to... Gore special plus je isto 5w40 i pokriva 502 00 505.01

2 projektilski naravno da imam al nema neke velike razlike kad zbrojim 5l ovog i tog... a ll moze duplo duze od 505.01 kojeg ionako drzim samo 10tkm pa sam uvjeren da je ll meni bolji izbor (mozda sam u krivu al sve dok ulja netrosi dobro je ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne vidim smisao koristenja ulja koje moze 30k km pa ga mijenjati na 10k km. Ne vjerujem da ima ikakve razlike u svojstvima ulja na 10k km izmedju o onog koje moze 15k km i onog koje moze 30k km. Po meni je to bacanje para bez obzira da li se radi o svega 10-20-30kn razlike.

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi rade kako misle da je najbolje za njih tj u ovome slucaju njihov auto. Ja uvijek stavljam sta proizvodac propise i na 10 tkm zamijenim ulje. Sto se tice stavljanja ll ulja i zamjene na 10 tisuca ja osobno nebi radio, ali sigurno je bolje za motor, pretpostavljam da je zanemarivo ali mozda i nije. Ako je ulje koje traje 15 tisuca zamijenjeno na 10 "potroseno" je 66.6%, a ll koje se mijenja na 30 tisuca, na 10 je "potroseno" 33.3%.

 

Ja samo znam da kada mi se znalo desiti da primjetim kada da ne stignem promijeniti ulje na 10 nego se razvuce do 15 zamjetnu razliku u potrosnji ulja. Do 10 ne potrosi skoro nista a do 15 je znao popiti preko litru ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi rade kako misle da je najbolje za njih tj u ovome slucaju njihov auto. Ja uvijek stavljam sta proizvodac propise i na 10 tkm zamijenim ulje. Sto se tice stavljanja ll ulja i zamjene na 10 tisuca ja osobno nebi radio, ali sigurno je bolje za motor, pretpostavljam da je zanemarivo ali mozda i nije. Ako je ulje koje traje 15 tisuca zamijenjeno na 10 "potroseno" je 66.6%, a ll koje se mijenja na 30 tisuca, na 10 je "potroseno" 33.3%.

 

Ja samo znam da kada mi se znalo desiti da primjetim kada da ne stignem promijeniti ulje na 10 nego se razvuce do 15 zamjetnu razliku u potrosnji ulja. Do 10 ne potrosi skoro nista a do 15 je znao popiti preko litru ulja.

Ne gleda se potrosenost ulja tako da je na 0km na 100% a na 15k km na 0%

Ono unutar servisnog intervala mora biti unutar tolerancije a nakon toga pocinje degradirati van tolerancije. Zato sto je tesko procjeniti da li ce degradirati na 14k km ili 17k km uvijek svi preporucaju da se mijenja na 10k km zato jer tad sigurno nije degradiralo izvan tolerancije (osim u nekim ekstremnim slucajevima eksploatacije a mislim da ovdje ne pricamo o tome)

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko km se mijenja zupčasti na vw up 1.0 60ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

210000 piše ti u servisnoj...

ili x godina... ne znam sada napamet ali mislim 6 g

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1