0
zeus007

GOLF VI 2011 1.6tdi SET SPOJKE

Recommended Posts

Pozdrav narode, evo mene opet.

Naime, što mi se događa, kada krećem iz prve i sad dok lagano puštam kvačilo, ali još ne diram gas, ili ga skroz blago stisnem, čujem kao neko "struganje".

Prvo sam mislio da sam zakljuco, ili da sam prošao preko nečega na cesti, ali sam onda to opet čuo. E sada, moje mišljenje je da jedino što može biti je taj "set (lamela, ležaj kaj je već u tom setu)

Ako netko ima neko drugo mišljenje, dapače.

Uglavnom, poslao sam upit u servis i oni su mi poslali dvije ponude, jednu za original dijelove sa zamjenom koja je 3900kn, a druga je sa zamjenskim VALEO dijelovima koja je 3100kn.

Znači, u slučaju da je stvarno otišao taj set spojke, i da sve treba zamjeniti, dali postoji neka razlika između originalnih i zamjenskih valeo dijelova? da duže traje ili da je kvalitetniji u bilo kojem smislu.

I dali mi se isplati dati tih 800kn više za original dijelove?

(s time da sam dobio cijenu sata 130kn, i 20% na dijelove za orginal, a za zamjenske bi kao moglo još 10% na dijelove ići dole).

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi mogao jos dole sa cijenom, prijatelj je pred malo radio u Bosch servisu, za ruke su mu uzeli 700 kn, a za kvacilo 1400, ali nije vw, pogledaj malo po trgovinama koliko dodje set kvacila...

 

Ne vjerujem da je preko 1500 kn, meni je za Polo bilo 1200 kn...

 

A to na sami stisak pedale bi mogao biti samo potisni lezaj koji je par kn, ali ruke opet dodju isto kao kada se mjenja kvacilo, pa ako je na grbaci oko 200k km onda se isplati sve u kompletu mjenjat iako kvacilo jos ne klizi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, dobro da, sigurno ću otići na provjeru, jer imaju trenutno za jednu kunu pregled cijelog vozila, odnosno u "18 kontrolnih točaka".

Trenutno ima 133k km, nema previse, ali s obzirom na moju divlju voznju, sa autom od 90ks, pretpostavljam da je to otišlo..

 

Kaže mi ovaj da na zamjenske dijelove daju godinu dana garancije, a na original dvije godine od ugradnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

133 je pre malo da ode kvacilo, moze otic potisni, pogotovo ako imas naviku drzat stalno nogu na kvacilu, a ne na odmoristu, jer to ih unisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam se i nadao da nije otišlo sve, odnosno mislio.

Ali reko, da vidim koliko NAJSKUPLJE može biti, čisto da me ništa ne iznenadi..

U ponudi je cijena potisnog ploče spojke 990kn, a potisnog ležaja 280kn, za original govorim.

Ma definitivno ću otići na taj pregled za jednu kunu, a s obzirom da je razlika između zamjenskih i originalnih 800kn, a ipak dobijem godinu dana duže garancije, onda mislim da ću i uzeti original dijelove.

Naravno u slučaju da je stvarno otišao cijeli set. A ono da, na semaforu pogotovo, češće držim kvačilo, nego što ne držim... Ne znam jel to hitno sada da se što prije zamjeni, ili s obzirom da se skroz malo čuje, može ići još neko vrijeme?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze,tako je i meni bio,presa sam vise od 40tkm iako je dosta strugalo al ne uvik vec samo kad je veci napor da auto pode,na kraju je upalo kvacilo skroz u pod,lamela je skroz otisla,zamjenio sve u setu sa zamajcem

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha aha, e super. Hvala na info. Čisto da znam, znaci ne moram se zuriti previe s time hahaha a s obzirom da godinje prelazim cca 20tisuca km, imam fore dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle poanta je da ti je auto u leru dok stojis... Drzanje pedale je samo skracivanje vijeka kompl sistema spojke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ljudi, danas bio u servisu.

Prvo se provozao sa mehanicarem, nista se nije culo.

Veli on nista, dignut cemo ga pa pogledat.

Vraca se covjek nakon 45min cca, veli NISTA nismo nasli.

Dijagnostika nista ne pokazuje, skinuli prednje gume pogledali sve itd apsolutno ništa.

Rijesim ja da se vozim malo po Karlovcu mozda cujem. I u jednom momentu sam bio cuo. Rijesim ja da snimam, pa da bude na snimci pa da im pokazem, jebeno nista. Vozio se po parkingu kod supernove jedno pola sata i snimao JEBENO NISTA.

Znaci ja ne znam tko je tu lud.. Oni su mi rekli kao mogu ostavit auto 2-3 dana kod njih pa ce se vozat pa ce vidit. Al reko aj jos cu ja vidit pa ako ce se cut ili da snimim ili da im ga fkt ostavim par dana nek se jebu s njim, jer ja sad vise ne znam dal sam ja lud ili kaj :////

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da nije nešto slično tome.

 

 

Na tvom bi autu mogao biti jednomaseni set. Set u ovlaštenom je 3000kn, sa zamjenom vilice i vodeće čahure cca 3500kn.

Edited by Joggu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to, vec je bas onako koda uzmes metal od metal i lagano struzes i onaj tuuupi zvuk koji se cuje... :o znaci bas cu jebeno sad pazit cim cujem to, odma vadit mobitel i da pokusam snimit taj zvuk :///

 

pa kaj nebi "otkrili" to sada kada su gledali, da je taj set??

Share this post


Link to post
Share on other sites
0