3 3
VWTDI

Ciscenje DPF,FAP filtera ili katalizatora

Recommended Posts

Vec duze vrijeme razmisljam da ocistim katalizator na Golfu IV 1.9 TDI jer sigurno je to potrebno,jer nakon 17 godina i mnogo kilometara nakupi se svasta u katalizatoru e da li je moguce ocistiti katalizator a da se ne skida sa auta kao sa ovog tutorijala ili ipak mora dolje.Malo sam citao po internetu ali nisam nasao pravi odgovor,auto nema nikakvih simptoma zacepljenog katalizatora vuce i vise nego dobro,ne trosi vise goriva od deklarisanog,gledao sam koliko su novi katalizatori ali to je preskupo eto jedino sam mislio da ga ocistim malo pa motor prodise.

Da li ce se primjetiti neka razlika u preformansama?

Sta mi vi savjetujete ,da li ima neko u BIH ko se bavi bas sa tim profesionalno.

katalizator2.jpgkatalizatorji.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primjetio taj ulaz na G4, morat cu malo bolje pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja samo kao primjer naveo ne vjerujem da to ima G4 kao na tutorijalu.

Evo kakav je moj katalizator fotka ispod je od tvog G4 puno je pristupacnije od moga odvrnes sarafe samo a moj se mora rezati a to ne bih nikako uradio.

ALH%20DOWNPIPE.jpg194253580.png

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na mojoj kastelanki 2.52tdi iz 94 skidao i gledao kat.. pa jebate sve se vidi kroz njega.. jer je mrežica nije ki u benzinjara... Redovna ispuhivanja i nema problema... Kad sam ga kupio na ac-u je dimi noekih 30ak km dalje nikad.... Vozen po gradu (ex vlasnik) pretezno na kamionskim okretajima cca 1300-1500 o/min... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ocito dobar dokaz da je prije prodaje vozila ociscen katalizator jer je dimio 30-tak kilometara a kao sto kazes da je prethodni vlasnik vozio na kamionskim okretajima,pa se nakupilo u katalizatoru garezi,jer ako ga vozis auto normalno saltas na 2500-3000o/min onda nemas brige i sve ce biti uredu sa katalizatorom.Jer penzionerska voznja je bas stetna za TDI motore.

Zbog toga sam i najvise mislio kako je prethodni vlasnik vozio auto pa sam se i zato odlucio na ciscenje za svaki slucaj jer mu ciscenje samo pomoglo,a imaju keramicki i metalni e sada nisam siguran kakav je kod mene.

Ovaj tutorijal sto sam nasao najbolje objasnjava zasto treba ocistiti katalizator da i kod nas ima u BIH da moze ovako ocistiti ja bih sutra otisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti u ljubuskom navodno Granić tako cisti fapove a i rjesava hladnjake povrata..... Ivan bi trebao vise znat...meni je ovo iz trece ruke...

Moj tdi je klasika stari izh 94 pa je to bošpumpa s strujom :) Dimio je na ac a putna je bila hm 130-150 plus je naliven shellov aditiv za ciscenje i pun tank (ex gazda je bio pretezno na rezervi)... Ugl nakon hm god dana sam isao na varijantu kat delete i nasao zamj cijev jer ga nebi kidao i kad sam ga skinuo i posvjetlio s drugog kraja cisto ki dusa... Vrnuo nazad i miran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva ova videa sta stavljas su za DPF, a ne za katalizator, ti nemas DPF na G4, tako da to za tebe ne igra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Ljubuskom covik,na cls-u neki dan ujko dpf uzeo njega,ima na stanju vec orginal dpf kutija ociscenih,150€ skine tvoj,stavi cisti. Auto druga prica nakon tretmana. A 2010g je i ima 140tkm.

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kolega da mi auto nema DPF,hvala malo cu se raspitati kod covjeka,a onda mogu misliti kakva ce biti razlika za moje auto 2000.god. i 225tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece biti razlike, isto kao da ga izvadis i ocekujes sad ce poletjeti a samo smrdi bolje iz ispuha. kao sto decki vele katalizator je nista prema dpf-u i nemoj se zamarati s time

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi rekli "Mani se ćorava posla" i ubaci novac gdje je potrebniji. :)
Malo duža vožnja po AC i sam se očisti, ne vjerujem da je to nama na G4 potrebno a ovi koji imaju DPF je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam cjenu ciscenja 520 kuna ili 70 eura-140KM nije puno a upravu si kolega ali jos cu malo da razmislim,jeste velika razlika katalizator i DPF filter,nemam ja problema sa Golfom vuce on odlicno,ipak bolje cu malo da razmislim pa cu vidjeti sta cu i malo po internet cu prelistati jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga po gradu saltam na 2-2.3k, uvijek. Po autoputu razvucem do 2.5-3, ovisi.

 

Mislim da se aktuator u tom rasponu okretaja cijeli rastegne, to mi je najvaznije. A i svaki vikend autobahn bar 100 km roknem tak da.

 

Razmisljao sam i ja o katalizatoru. Al vuce ko vlak, a ne dimi, pa sam prestao razmisljati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti je i kod mene stvar ista i ja isto tako razmisljam samo po gradu na 2500o/min saltam a na autoputu na 3000/min ako nisam duze isao negdje onda ga i na 3500o/min popnem i produvam malo,ne dimi ni kod mene,nema ni plavog ni crnog dima,ali opet razmisljam o tome ipak je sigurnije kada je cist,auto ce lakse disati i mozda ce se osjetiti neka razlika,jer ne mogu da vjerujem da sve ove godine moze biti katalizator ne zaprljan,pa vidjeli ste kada skines usisnu granu sa auto sta ima garezi na njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti je i kod mene stvar ista i ja isto tako razmisljam samo po gradu na 2500o/min saltam a na autoputu na 3000/min ako nisam duze isao negdje onda ga i na 3500o/min popnem i produvam malo,ne dimi ni kod mene,nema ni plavog ni crnog dima,ali opet razmisljam o tome ipak je sigurnije kada je cist,auto ce lakse disati i mozda ce se osjetiti neka razlika,jer ne mogu da vjerujem da sve ove godine moze biti katalizator ne zaprljan,pa vidjeli ste kada skines usisnu granu sa auto sta ima garezi na njoj.

Ha cuj. Drzi to vodu. Kad bih imao rezultate. Nekog sa golfom i 200+ tisuca km i testom na valjcima prije i poslje zamjene katalizatora i kada bi razlika u performansama bila >=5% dao bi neke novce. Ovak mozes probat pa nam javit :) Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas gdje to obavit odradi, nije da nece biti dobro, ujedno ces vidjet razliku prije/poslije. Da imam negdje u blizini nekoga tko to radi mozda bih razmislio, ovako ne razmisljam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha cuj. Drzi to vodu. Kad bih imao rezultate. Nekog sa golfom i 200+ tisuca km i testom na valjcima prije i poslje zamjene katalizatora i kada bi razlika u performansama bila >=5% dao bi neke novce. Ovak mozes probat pa nam javit :)

Nasao sam u Sarajevu bavi se neki lik bas sa tim cisti profesionalno DPF i FAP filtere i katalizatore samo je skupo ciscenje DPF I FAP filtera,a katalizator je dosta jeftiniji pa ako me put nanese u ovom mjesecu odradit cu to.A mora biti sigurno neke razlike kada se ocisti da li si ti cistio usisnu granu na svom Golfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 270k km i skinuo sam kat, nikakva razlika u performansama, jedino je bucniji, tako da mislim da bas nista neces dobit tim ciscenjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam u Sarajevu bavi se neki lik bas sa tim cisti profesionalno DPF i FAP filtere i katalizatore samo je skupo ciscenje DPF I FAP filtera,a katalizator je dosta jeftiniji pa ako me put nanese u ovom mjesecu odradit cu to.A mora biti sigurno neke razlike kada se ocisti da li si ti cistio usisnu granu na svom Golfu.

Nope. Samo Egr sam cistio i to jedno cetiri puta ako se ne varam. Mislim da cu prije zime jos jednom. Bar prebrisat ako ne i skidat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi mislim da je i prekopotrebno ciscenje vidit ces kada je skines kolega,samo ce ti se sve reci,tako sam i ja mislio nema nista garezi u usisnoj grani ali kada sam skinuo imao sam sta i vidjeti ali na EGR ventilu nije bilo ni truna dok je ovamo bilo katastrofa,ima vec 4 godine odkad sam je cistio pa danas cu je prekontrolisati da vidim kakva je.Jer sam planirao i skidati intercoler i ocistiti MAP senzor i malo cjevi prebrisati sto vode na EGR ventil.

Vidit ces kada budes stavio cistu usisnu granu na auto,neces prepoznati auto mirnije radi,bolje vuce.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si sam skidao granu ili servis a ovo planiraš sam odraditi čišćenje Intercoolera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si sam skidao granu ili servis a ovo planiraš sam odraditi čišćenje Intercoolera?

Da skidao sam granu sam prije 4 godine juce sam izvrsio kontrolu i nema puno garezi u njoj,mislim da bih to sledece godine opet skidao i cistio,a i intercooler cu sam skidati i cistiti,a da ga vozim u servis radi ciscenja usisne grane i intercoolera ne, jer to mogu i sam, polako cu to skinuti i ocistiti kako treba.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intercooler sam i ja mislio očistiti ali ove godine ništa, možda slijedeće ako stignem a granu nisam skidao kod čišćenja EGR-a jer mi je auto trebao pa nisam imao vremena još se i s njom zezati. Bilo bi dobro to očistiti ali nadam se da će biti prilike i te dijelove srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Vidjet cu za tu granu. Bolje da je cisto jel :)

 

A intercooler bi bilo takodjer kul oprat al treba vremena jeote.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intercooler bi trebali po ljeti oprat i onda ga dobro osušit a sada više nije baš neko vrijeme. To bi me zanimalo, no trebam malo vidjeti kako se radi, koji alat treba i nešto informacija skupit. To će Srđan napraviti mali tutorial pa onda će biti lakše, jel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3